Harita

Hollanda Uçak Bileti

Hollanda, büyük çoğunluğu kuzeybatı Avrupa’da, bir bölümü de Karayip’ lerde bulunan bir ülkedir. Hollanda, Avrupa’da özgürlüğün, yasal güvencelerle sağlandığı, hoşgörülü politikaları, yel değirmenleri, kanalları, bisikleti, laleleriyle simgeleşmiş bir ülkedir. Güçlü ekonomik yapısıyla, Avrupa ekonomisinde her zaman önemli bir rol oynamıştır. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeye giriş için, Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Hollanda’da kullanmanız gereken para birimi Avro’dur. Yıl boyu birbirinden farklı etkinlikleri yaşayabileceğiniz Hollanda, her mevsim ayrı güzelliklere sahiptir ve her mevsim ziyaret edebileceğiniz bir ülkedir. Amsterdam Havalimanı Schiphol, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan, dünyanın en büyük havalimanlarından biridir. Ulaşım’ın ağırlıklı raylı sistem üzerinden yürüdüğü ülkede, bisiklet en fazla kullanılan ulaşım aracıdır. Amsterdam, Roterdam, Delft, Maastricht, Den Haag ve Eindhoven ülkenin bilinen turistik şehirleridir.

Yılın her zamanında birbirinden çarpıcı manzaralar sunan ülke, ilkbahar aylarında, lalelerden oluşan rengârenk bir halı görünümündedir. Kanalların ve özgürlüklerin kenti Amsterdam, ülkenin en büyük ve nüfus açısından en kalabalık kentidir. 1949 yılından beri dünyanın en geniş çiçek bahçesi unvanını elinde tutan Keukenhof Bahçeleri tomurcuklanan ve bin bir tonda açan çiçekleriyle ziyaretçilerine mükemmel bir görsel şölen sunmaktadır. Keukenhof Bahçeleri’ni, mevsim özellikle İlkbaharsa, görmeden sakın dönmeyin. Kraliçelerinin gününün kutlandığı 30 Nisan Hollandalılar için çok ayrı bir kutlama zamanıdır. Tüm ülkenin turuncu renge boyandığı bu özel günde, ülke adeta bir açık hava partileri ve konserler alanına dönmektedir. Yaz aylarında ayrı bir güzelliğe sahip ülkede, sahil kesiminde yer alan plajlar, deniz turizmi için seçebileceğiniz yerler arasındadır. Her yıl, Ağustos ayında yapılan Grachten Festivali’nin düzenlendiği kanallarda, klasik müzik eşliğinde mükemmel bir tatil yapmak mümkün.

Hollanda bir ova üzerinde kurulmuştur, bu nedenle Hollanda’nın tamamını bisikletle rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Bu amaçla düzenlenen turlar, özellikle Mayıs ayında yapılmakta, dönemeçli özel bisiklet yollarını takip ederek bu güzel ülkeyi keşfetmek mümkün. Sonbahar ve Kış aylarında yapılan sayısız etkinlik ve festivale katılarak ülkenin kültürel hayatıyla ilgili bilgi edinmek mümkün. Ülkede, Aralık ayı başında başlayan Christmas hazırlıkları ise ayrı bir şölen ve Christmas bu ülkede muazzam etkinliklerle kutlanıyor. Ziyaret döneminiz eğer bu zaman dilimine denk geliyorsa, şanslısınız demektir. Yeni yılı Hollanda’da, karşılamak hem büyük bir eğlence hem de müthiş bir görsel şölene dönüşebilir. Ülkede bolca bulunan nehirler ve yel değirmenleri fotoğraf meraklıları için mükemmel görüntüler oluşturmaktadır. Amsterdam’a çok yakın olan, Zaanse Schans Köyü, Zaan nehrinin hemen kıyısında yeşil ve beyaz tahta evleriyle fotoğraf çekmeye meraklı gezginler için, kaçırılmaz güzelliktedir. Kraliyet Sarayı ise klasik Hollanda mimarisinin en güzel örneklerinden biridir ve görülmesi gereken eserden biridir. Sanatseverler için Van Gogh Müzesi, Rembrandt’ın evi ayrı bir öneme sahiptir.

Peynir ve tereyağıyla ünlü ülkeden, klasik bir tat olan, Gouda peynirini tatmadan, dünyaca ünlü marka biralarından tatmadan, açık hava partilerine katılmadan dönmeyin. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.