Harita

Rotterdam Uçak Bileti Fiyatları

Hollanda’nın güneybatısında bulunan Rotterdam, 600 bin civarındaki nüfusuyla başkent Amsterdam’ın ardından ülkenin en büyük ikinci şehridir.  Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük, dünyanın da dördüncü en büyük limanına ev sahipliği yapmaktadır.  Yoğun bir karayolu, demir yolu ve suyolu ağının merkezinde bulunması, Rotterdam’ı stratejik açıdan önemli bir konuma getirmektedir.  Oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Rotterdam’da yaşayanların yaklaşık yarısı Hollanda kökenli değildir.

Rotterdam’ın önemli bir kısmı, İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın bombardımanı sırasında yıkıldığından, Hollanda ve Avrupa’nın diğer şehirleri gibi Ortaçağ’dan kalma tarihi bir merkeze sahip değildir. Rotterdam, Gökdelenleri ve özel tasarım mimarisiyle öne çıksa da, bu modern yapıların arasında, kanallarla bezeli sokaklarda bombardımandan kurtulmuş ve özenle restore edilmiş tarihi binalara da rastlanmaktadır. Rotterdam uçak biletinizi alıp kenti ziyaret ettiğinizde, bu tarihi binalardan en dikkat çekicisi olan Witte Huis’i, görmeniz gereken yerler listesinin en başına almanız gerekiyor. 1898 yılında inşa edilen Witte House, 43 metre yüksekliğiyle Avrupa’nın en yüksek katlı binası olma özelliğini taşıyor. Rotterdam’ın modern mimarisinin en iyi örnekleri ise 1984 yılında inşa edilen kübik evler ve bir kuğuyu andıran Erasmus Köprüsü’dür.

Rotterdam’da çok sayıda müze bulunmaktadır. En bilinenleri Museum Boijmans Van Beuningen, Hollanda Mimari Enstitüsü, Wereldmuseum, Kunsthal, Witte de With Modern Sanat Merkezi ve Denizcilik Müzesi’dir. Şehrin en büyük yeşil alanlarından biri olan Kralingen Parkı, eski liman, Hotel New York ve şehri kuş bakışı izleyebileceğiniz Euromust, Rotterdam’da görülmesi gereken diğer yerlerden bazılarıdır. Cumartesi ve Salı günleri, West Blaak Metro İstasyonu ile Belediye Binası arasına kurulan Rotterdam Pazarı da mutlaka ziyaret edilmelidir.

UÇUŞ

Rotterdam’a, şehir merkezinin yaklaşık 6 km kuzeybatısında bulunan, eski adıyla Rotterdam Havalimanı, yeni adıyla Rotterdam The Hague Havaalanı hizmet vermektedir. Lahey’e de hizmet veren bu havalimanı, Holldanda’nın en büyük üçüncü havalimanıdır. Almanya, İtalya, Fransa, İspanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerindeki birçok şehrin yanı sıra, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan da Türk Hava Yolları’nın Rotterdam’a direk uçuşları bulunmaktadır. Ayrıca birçok Avrupalı havayolunun da aktarmalı seferleri mevcuttur. Ucuz Rotterdam uçak bileti bulmak için, Skyscanner’ın yüksek hızlı tarama yapma özelliği ile Rotterdam’a direkt ya da aktarmalı uçan tüm havayollarının fiyatlarını karşılaştırabilir ve listelenmiş olarak görebilirsiniz.

Rotterdam Hava Limanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için RET firmasının işlettiği 50 numaralı otobüsle Meijerspelin metro durağına gidebilir, oradan da E metro hattına binebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak da, havalimanından 33 numaralı otobüse binip şehir merkezinde bulunan Rotterdam Centraal Tren Garı’na 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

BİLMENİZ GEREKENLER

Avrupa Birliği üyesi olan Hollanda’ya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesi alarak giriş yapabilmektedirler. Başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vize alınan ülkenin ziyaret edilmesi koşuluyla Hollanya’ya giriş yapılabilir. Hollanda’da para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. 

NE ZAMAN GİTMELİ?

Rotterdam, sonbahar ve kış aylarında oldukça yağışlıdır. Dolayısıyla şehri ziyaret etmek için en iyi zaman, bahar ve yaz aylarıdır. Rottardam’ın güzelliği güneşli havada ortaya daha iyi çıkmaktadır. Ayrıca yaz aylarında çeşitli festivaller düzenlenmektedir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Rotterdam yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.