Harita

Dalaman Amsterdam Schiphol Uçak Bileti Fiyatları

Dalaman - Amsterdam Schiphol uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.199 TL

Aktarmasız havayolu

1

Ortalama uçuş süresi, toplam 2555 kilometre uçuş mesafesi

3sa 55dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Amsterdam Schiphol

1 havaalanı

Dalaman’dan Amsterdam Schıphol Havalimanı’na Uçan Havayolları

Dalaman’dan Amsterdam Schiphol Havalimanı’na iki farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Transavia ve Corendon Airlines. Transavia bu hatta Salı ve Cumartesi günleri birer frekans uçmaktadır. Corendon Airlines ise Perşembe ve Pazar günleri birer uçuş gerçekleştirmektedir.

Dalaman Amsterdam uçak bileti satın almak isteyenler için ayrıca aktarmalı sefer seçenekleri mevcuttur. Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları’nın Dalaman’dan İstanbul bağlantılı olarak Amsterdam Schiphol Havalimanı’na uçuşları bulunmaktadır.

Terminal Bilgileri

Dalaman Havalimanı, ağırlıklı olarak bölgenin iki önemli turistik kenti olan Marmaris ve Fethiye’ye hizmet vermektedir. Her iki kentten de Dalaman Havalimanı’na ulaşımın en ekonomik ve en çok tercih edilen yöntemi Havaş ve Muttaş tarafından işletilen yolcu servislerini kullanmaktır. Hem Havaş hem de Muttaş servisleri Marmaris’te otogardan hareket etmektedir ve her iki firmanın da ücreti 15 TL’dir. Havaş ile Muttaş’ın Fethiye’den havalimanına olan servislerinin kalkış noktası da otogardır ve ücreti 10 TL’dir.

Amsterdam’a direkt uçacak yolcuların Dalaman Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Yurt içi aktarmalı seyahat edecek yolcular ise İç Hatlar Terminali’ni kullanmalıdır. Dış Hatlar Terminali, uçuş öncesinde geniş yeme-içme, dinlenme ve alışveriş imkanları sunmaktadır. Terminalde aralarında Burger King, KFC ve McDonalds’ın da bulunduğu çok sayıda kafe ve restoran hizmet vermektedir.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan kent merkezinde Museumplein, Rijksmuseum ve Leidseplein gibi merkezi noktalara Amsterdam Airport Exress otobüsleriyle yaklaşık 40 dakikada gidilebilmektedir. Havalimanından gün içinde 15’er dakikalık aralıklarla, geceleri ise saat başlarında hareket eden Amsterdam Airport Express otobüslerinin ücreti 5 Euro’dur. Havalimanından Amsterdam şehir merkezine ulaşımın bir diğer yolu ise Nederlandse Spoorwegen (NS) trenlerini kullanmaktır. Sabah 05:00’ten gece 01:00’e kadar her 10 dakikada bir hizmet veren trenler yaklaşık 20 dakikada kent merkezine varmaktadır. Tren biletlerinin ücreti gişelerden alındığında 3.90 Euro, makinelerden alındığında ise 3.40 Euro’dur. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki taksi ücreti ise ortalama 40-50 Euro tutmaktadır.

Pratik Bilgiler

Amsterdam’a direkt uçacak yolcuların, uçuşlarına en az iki saat kala Dalaman Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. İç hat aktarmalı seyahat edecek yolcuların ise en az bir saat kala gelmeleri yeterlidir. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Hollanda’yı ziyaret edebilmeleri için pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesi bulunmalıdır. Eğer Schengen vizesi Hollanda dışındaki bir ülkeden alındıysa, ilk olarak o ülkeye giriş yapılmış olması şartı aranmaktadır.

Amsterdam’da Sizi Ne Bekliyor?

Amsterdam’da saatler, Dalaman’ın bir saat gerisindedir. Amsterdam, Dalaman ve çevresinde yer alan Marmaris ve Fethiye gibi yerlere kıyasla çok daha pahalı bir şehirdir. Kentte özellikle de orta ve üst sınıf restoran fiyatları oldukça yüksektir. Amsterdam’ın havası, Akdeniz ikliminin etkili olduğu Dalaman’dan çok farklıdır. Kentte kışlar soğuk geçmektedir ve kar yağışı görülebilmektedir. Yazlar ile ılımandır. En sıcak ay olan Ağustos’ta en yüksek sıcaklıkların ortalaması 22.1 C°’dir. Hava sıcaklıkları yazın her ay ortalama 2-3 gün, 30 C°’nin üzerine çıkabilmektedir. Amsterdam sene boyunca benzer miktarlarda yağış almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Nisan 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.