Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Londra Şehrinde En Uygun Araç Kiralama

Birleşik Krallığın başkenti Londra, dünyanın en kalabalık, en kozmopolit ve gezginler için en çekici şehirlerinden biri. Hepimizin bir gün mutlaka görmek isteyeceği bu güzel kent Times Nehri’nin iki tarafında geniş bir bölgede bulunur. Filmlerden, şarkılardan ve romanlardan tanıdığımız bu renkli kentin keyfini kiraladığınız bir arabayla keşfetmeye başlayın. Londra merkezinin dışına, kentin muazzam güzellikteki banliyölerini, tarihi eserlerini, dünya çapında ünlü parklarını ziyaret etmek için şehir içi ulaşım araçlarının peşinde koşturmayın. Skyscanner’dan online bir araba kiralayın ve stressiz bir tatil yaşayın. Londra çok yoğun bir kent, gezi planınızı yaparken kiralayacağınız arabayı önceden rezerv etmek size uygun kiralama seçenekleriyle buluşturur. Skyscanner araba kiralamada konusunun en iyileriyle çalışır. Dünya çapında bilinen şirketler arasından dilediğinizi seçebilir, dilediğiniz fiyat aralığındaki istediğiniz arabayı online olarak kolayca kiralayabilirsiniz. Londra’da adres bulmak konusunda zorluk çekebilirsiniz. Eğer kiraladığınız araçta navigasyon aleti bulunmasını istiyorsanız bu isteğinizi online rezervasyonunuz sırasında belirtiniz. Uluslararası geçerliliği olan ehliyetiniz ve pasaportunuzla havaalanlarında bulunan araba kiralama ofisi çalışanlarından arabanızı teslim alabilirsiniz. Londra’da bulunan havaalanları arasında, en fazla yolcu trafiği olanlar Gatwick, Heathrow ve Stansted Havaalanlarıdır. Araba kiralama ofisleri genellikle Havaalanlarının gelen yolcular kısmına yakın konumda bulunmaktadır. Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Thirfy, Sixt havalanlarında bulunan araba kiralama şirketlerinin bazılarıdır. Londra’da bulunan havaalanlarının merkeze ulaşması için iyi organize edilmiş, metro, tren ve otobüs hatları mevcuttur.

Londra’da trafik sol taraftan akmaktadır. Bu durumu trafikte araba kullanırken belki en başta yadırgayabilirsiniz ama kısa sürede alışacaksınız. Siz yine de Londra’da özellikle kent merkezine yakın bölgelerde arabanızı kullanırken, yaya geçitlerine, bisiklet kullananlara, kavşak dönüşlerine ve önünüzdeki aracı geçmek istediğinizde daha dikkatli olunuz. Londra’da kent içinde hem trafik hem de park yeri konusunda ciddi sıkıntılar vardır. Londra’da kent merkezine aracınızla gitmek istediğinizde, merkeze giriş için ödeme yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Pazartesi gününden-Cuma gününe kadar sabah 7 ile akşamüzeri saat 18.00 arasında (tatil günleri dışında) The Central London Congestion Charge adı verilen ödemeyi yapmanız gerekmektedir. Kameralarla sürekli kontrol edilen bu bölgelere giriş yaptığınız an kullandığınız araca ödeme yapmamanız durumunda yüklü cezalar uygulanmaktadır. Trafik sıkışıklığının önüne geçmek için yapılan bu uygulama, bisiklet ve küçük motor kullananları kapsamamaktadır. Londra merkezde trafiğin en yoğun olduğu saatler hafta içi saat 07.30-09.30 ve 16.00-19.00 saatleri arasıdır. Trafik sıkışıklığını önleme amaçlı para ödeme sistemi, Londra trafiğine olumlu bir şekilde yansımamıştır. Trafik hala Londra merkezde, yavaş, sıkıcı ve çok yoğundur. Bunun yanı sıra park yeri de oldukça sorunludur. Belirtilen saatler dışında merkezde, tek sarı çizgiyle belirlenen alanlara, park etme şartlarını dikkatlice okuyup park edebilirsiniz. Kırmızı veya çift sarı çizgilerle belirlenen alanlara kesinlikle park etmeyiniz. Para cezaları oldukça yüklüdür. Ve bu bölgelere bırakılan araçlar hiçbir uyarı yapılmadan direkt çekilmektedir. Londra’da özel park alanları dışında, yerel yönetim tarafından belirlenen 100 garaj (NCP) bulunmaktadır. Brewer, Covent Garden, Shaftesbury, Sanderson, Carrington St., Grosvenor Hill, BernersSt., Welbeck St., Portland NCP alanlarının bulunduğu bölgelerden bazılarıdır. NCP alanlarında park ücreti özel park alanlarına kıyasla daha uygundur. Park cezaları 80-130 GBP arasında değişmektedir. Cezanızı ilk 14 gün içinde ödemeniz durumunda %50 indirim uygulanır. Londra’da başınıza gelecek trafik cezalarını, online, telefon ve posta yoluyla ödeyebilirsiniz.

Londra’da yaşanacak ve keşfedilecek o kadar çok var ki. Sürekli hareket, dinamizm, her renkten ve her kültürden insanlar. Londra içinde ziyaret edebileceğiniz Buckingham Palace, The London Eye, Marble Arch, Piccadilly Circus, St.Paul’s Cathedral, Tower Bridge, Trafalgar Square, Tower of London, Wesminister Abbay, Palace of Westminister, Big Ben ve Houses of Parliment ilk akla gelenler. Londra’da kiraladığınız arabayla mutlaka kent dışına çıkın. Bath, Brighton, Cambrgidge ve daha niceleri, yol yapın ve keşfedin.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.