Ankara otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Ankara otellerini haritamızda arayın

Ankara bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Ankara otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Ankara Otelleri

M.Ö. 8. yüzyıla dayanan tarihinde bir çok medeniyet tarafından yerleşim alanı olarak kullanılan başkent Ankara, ülke siyasetinin nabzının attığı yer olmasının yanısıra tarihi ve kültürel değerleriyle özel bir şehir.

Uzak ve yakın tarihinin izlerini günümüzde de taşıyan Ankara‘da ziyaret edilmesi gereken değerler oldukça uzun bir liste oluşturmakta. Şehrin sembolü olan Dünyaca saygı duyulan bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk‘ün anıt mezarı Anıtkabir, tarihi Ankara Kalesi, Anadolu tarihi ile ilgili bilgi edinebileceğiniz Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Etnografya Müzesi bunlardan bazıları. Termal turizmi ile de adından söz ettiren Ankara‘da Haymana ve Kızılcahamam  kaplıcaları tedavi amaçlı ziyaretlere ev sahipliği yapmakta.

Tarihi ve kültürel değerleri ile ilgi gören Ankara, kongre ve eğlence turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Her mevsimde yurt içi ve dışından birçok turisti ağırlayan Ankara, konaklama seçeneklerini de yoğunlaştığı kongre ve eğlence turizmine hizmet politikası ışığında oluşturmakta. Özellikle Kongre turizminin taşıyıcı şehirlerinden biri olan Ankara, her mevsimde, bir çok iş adamı ve siyasetçiyi 5 yıldızlı lüks otellerinde ağırlamakta.

Dünyaca ünlü otel zincirlerinin de bulunduğu Ankara Kent otelleri restoranları, geniş odaları, iş saatlerinde toplantı ve kongre odaları, iş saati dışında spa ve masaj salonları ve konforun sınır tanımadığı bir çok hizmeti ile misafirlerinin beklentilerine fazlasıyla cevap vermekte. Genellikle ulaşımın kolay olduğu  merkezi noktalarda bulunan oteller, şehrin yoğun ziyaretçi talebini karşılayacak kapasitede.

Kültür veya eğlence amaçlı seyahat eden ziyaretçilerin tercihleri genellikle Ankara Butik otellerinden yana olmakta. Yoğun olarak Çankaya civarında bulunan Butik Oteller daha düşük maliyetli anca 5 yıldızlı otel konforununa sahiptirler. Genellikle açık büfe yemek servisi sunan 20 -30 odalı bu tesisler, havaalanına ulaşım kolaylığı da sunmakta.

Grup ile seyahatlerde, uzun süreli  konaklamaların doğru adresi olan Apart Oteller, şehir merkezinde yer almakta. İki veya üç yatak odası, oturma odası ve mutfaktan oluşan tesislerde her türlü mutfak malzemesi ve ev ortamında gerekli tüm gereçler mevcut. Ankara Apart Otelleri  seyahatiniz boyunca ev konforu içinde bir konaklama sunmakta.

Mütevazi bütçeye sahip ziyaretçiler için en uygun seçim ise Ankara Pansiyonları olacaktır. Şehir merkezine biraz uzak mesafede bulunan pansiyonlar, özellikle Beypazarı ilçesinde yoğun olarak bulunmakta.Eski konakların restore edilerek oluşturulan pansiyonlar,8- 10 civarında oda sayısı ile ev sıcak ev ortamı sunmakta.

Yaz-kış, yaşlı-genç, yerli-yabancı,  her zaman her amaca ve herkese uygun bir konaklama seçeneğinin mevcut olduğu Ankara, ziyaretçilerini tekrar görüşmek üzere  uğurlamakta.