Harita

Gürcistan Uçak Bileti Fiyatları

1991 yılında Sovyetler Birliği'nden ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Gürcistan, Güney Kafkasya'nın önemli ülkeleri arasında yer alır. Doğu Karadeniz’e kıyısı olan ülke; tarihi, kültürü, doğası ve kendine has gelenekleri ile bilinir. İnsanoğlu tarafından taş devrinden beri yerleşim alanı olarak kullanılan bu kadim topraklar, farklı kültürleri ve inançları da aynı çatı altında bir araya getirir. Türkiye vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında bulunan Gürcistan’a düzenli uçak seferleri gerçekleştirilir. Gürcistan uçak bileti fiyatları yıl içinde sıklıkla değişkenlik gösterdiği için uçak biletinizi erkenden almanız önerilir.

Gürcistan Gezilecek Yerler

Gürcistan başkenti Tiflis, bir milyonu aşan nüfusuyla ülkenin en önemli şehirleri arasında bulunur. Şehir, tarihi İpek Yolu ve Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı üzerinde olması nedeniyle de önemli bir konuma sahiptir. Şehrin gece ve gündüz manzarası ayrı güzelliktedir. Kentin tarihi dokusu oldukça iyi bir şekilde korunmuş, tarihi binalar, opera ve tiyatro binaları görülmeye değerdir. Gece oldukça renkli ışıklandırılan şehri Kura Nehri üzerindeki taş köprülerden fotoğraflamanızı öneririz. Nehrin doğu kıyısında bulunan ve eski kent merkezinin üzerindeki Sololaki tepesinin üzerine 3.yüzyılda inşa edilen Narigala Kalesi’nin kalıntılarını da gezi planınıza ekleyebilirsiniz.

Gürcistan’ın önemli liman kentlerinden biri olan Batum, botanik bahçeleri ve tropik bitki çeşitliliğiyle ünlü bir turizm merkezidir. Kentte parklar, çay plantasyonları ve turunçgiller hatırı sayılır bir yer tutar. Osmanlı döneminden kalma yapılar, Acara Devlet Müzesi, Botanik Bahçesi, eski postane binası ve Batum Devlet Parkı, Batum’da görülmeye değer başlıca yerler arasında gösterilebilir. Batum’u Kafkasların Las Vegas’ı yapmaya karar veren Gürcü devlet başkanı, Turizm ve Kumarhaneler konusunda da oldukça iddialı bir duruş sergilemektedir.

Gürcistan’da Günlük Hayat

Son yıllarda turistlerin fazlaca rağbet ettiği bu ülke eğlence ve gece hayatıyla da ünlüdür. Özellikle yaz aylarında Batum sokaklarında plaj kıyafetleriyle dolaşan insanlara rastlamak son derece olağan bir görüntüdür. Güzel binalarıyla da ünlü bir şehir olan Batum’da dolaşırken gördüğünüz güzel mimari, size kendinizi bir Avrupa şehrinde hissettirebilir. Batumlular kahveye çok düşkündürler, birbirinden farklı lezzetlerle nam salan ünlü Gürcü kahvelerini mutlaka deneyin.

Gürcistan Uçak Bileti ve Konaklama

Gürcistan’a en ucuz uçak biletlerini Skyscannerda bulabilirsiniz. Gürcistan uçak bileti Pegasus Havayolları ve THY gibi ünlü havayolu firmaları ayrıcalığı ile temin edilebilmektedir. Gürcistan’a uçak bileti bulmak için Skyscanner’da yüzlerce havayolu şirketini ücretsiz tarayın, fiyatları karşılaştırın ve en uygun uçak biletini bulun. Yolculuk tarihleriniz esnekse tüm ayı görüntüleyin ve Gürcistan’a en ucuz uçak biletini hangi tarihlerde bulabileceğiniz bilgisine hızlıca ulaşın.

Gürcistan uçak biletleri fiyatları; uçuş tarihi, uçuş saati, bilet sınıfı, hafta sonu günleri, özel günler ve haftalar gibi birbirinden farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Uygun fiyatlar ile Gürcistan uçak bileti satın alabilmek için erken bilet alma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Skyscanner ana sayfası üzerinden Gürcistan bilet işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, hızlı arama yaparak en uygun fiyatlarla sizin için en uygun uçak seferlerini listeleyebilirsiniz. Ayrıca “fiyat alarm”ı oluşturarak fiyatı düşen uçuş seferlerini anlık olarak e-mail adresiniz üzerinden takip edebilirsiniz.

Skyscanner ile artık her şey çok kolay! Üstelik uygun fiyatlı uçak bileti almak için beklemenize de gerek yok. Uçak bileti satın alma işlemlerinin yanı sıra ana sayfadan Gürcistan otellerini görüntüleyebilir.

Bütçenize en uygun konaklama seçenekleri içinden özgürce seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, Skyscanner mobil uygulamasını telefon veya tabletinize indirerek bilet alma işlemleri, otel rezervasyonu gerçekleştirme ve araç kiralama imkânlarından pratik bir şekilde yararlanabilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.