Harita

Pegasus Havayolları Uçak Bileti

Pegasus Hava Yolları 1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 2005 yılında Türkiye ekonomisinin lider gruplarından Sabancı Holding tarafından satın alınmıştır. Türkiye’de havacılık sektörünü kökünden değiştiren uygulamalarla, uçmanın herkesin hakkı olduğunu iddia eden Pegasus Airlines 20 yıllık tecrübesi, deneyimli kadroları, teknoloji öncelikli bakış açısı ve zamanında kalkış oranı yüksekliğiyle dikkat çekmektedir. Türkiye’de öncülüğünü sürdürdüğü düşük ücretli uçuşlar uygulamasını başarıyla sürdüren Pegasus Airlines 6 noktayla başladığı uçuş hayatını, bugün toplam 78 uçağıyla 71 yurt dışı, 32 yurt içi olmak üzere, 40 ülkede 103 noktaya taşıma başarısını yakalamıştır. Uçak bileti’nizi Pegasus’tan alın, yepyeni rotalar keşfedin.

Yukarıdaki bilgiler Haziran 2017 tarihinde doğrudur.

Neden Pegasus Airlines?

Pegasus Hava Yolları’nda check-in işlemleri nasıl yapılır?

Pegasus Hava Yollarıyla check-in işlemlerinizi, online check-in, kiosk check-in ve yolcu kontuarlarından yapacağınız klasik check-in seçenekleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Sadece el bagajı ile seyahat ediyorsanız kiosk check-in sizin için en uygun yöntem. Bu yöntemle hızlıca ulaşabileceğiniz uçuş biletinizle doğrudan biniş kapısına gidebilirsiniz. Ayrıca Pegasus’a ait web sitesinden online check-in işlemi yapabilir, Pegasus çağrı merkezi, bilet satış ofisleri, acenteler ve havalimanlarından satın alabileceğiniz biletlerle de check-in işlemlerinizi yolcu kontuarlarından rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Kontuar’da yapacağınız işlemler için uçuş saatinden 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Online check-in işlemi yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için kalkış saatinden 72 saat önce başlamakta ve 45 dakika önce kapanmaktadır. Bagaj teslim süreleri yurt içi uçuşlar için kalkış saatinden 60 dakika, yurt dışı uçuşlar için 120 dakika öncesidir. Yurt içi uçuşlarınız için kalkış saatinden 30 dakika, yurt dışı uçuşlar için ise 40 dakika önce ilgili kapı önünde hazır bulunmanız gerekmektedir.

Pegasus Hava Yolları’nda bagaj hakkı ve ekstra kilolar için ücretlendirme

Pegasus Hava Yolları'nda serbest bagaj hakkı iç hatlarda 15 kg, Dış hatlarda ise 20 kg olarak belirlenmiştir. Havayolu şirketinin yolcu bagajı taşıma hakları arasında, kabin içi ücretsiz bagaj hakkı 8 kg olarak belirtilmiştir. Yanınıza alacağınız kabin bagajı boyutları 20cmx40cmx55cm şeklinde olmalıdır. Pegasus resmi web sitesinden, serbest bagaj hakkını aşan kilolarınız için uçuş saatine 2 saat kalana kadar ödeme yapabilirsiniz. Online satın almalarda daha az ödeyeceğinizi hatırlatmak isteriz. Seyahatinize başlamadan önce fazla bagajınız varsa, önceden yapacağınız ödemelerle, bu sorunu daha uygun fiyatlarla, daha ucuza aşabilirsiniz. 2 yaşından küçük bebekler için ücretsiz taşıma hakkı Pegasus’ta 10 kilodur. Fazla bagajlarınızın fiyatlandırılması yurt içi, yurt dışı ve aktarma noktalarına göre değişkenlik göstermektedir.

Pegasus Airlines'da koltuk seçimi

Pegasus Hava Yolları’nda uçacağınız uçacağınız koltuğu belirleme ve satın alma hakkına sahipsiniz. Ekstra diz mesafesi, ön koltuklar, pencere kenarında bulunan koltuklar, koridor kenarı ve grup halinde seyahat edenler için satın alınabilecek olan koltukları seçebilir, seyahat konforunuzu artırabilirsiniz. Pegasus’un uçuş paketlerini inceleyerek ekstra avantaj sahibi olabilir, seyahatinizi daha uygun rakamlara getirebilirsiniz. Koltuk seçimiyle ilgili tüm seçenekler için Pegasus’un resmi web sayfasının ilgili bölümüne göz atabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları’nda biletlendirme ücreti var mı?

Pegasus Airlines’dan satın alınacak tüm biletlerden değişen oranlarla ek hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

Pegasus Hava Yolları’nda yiyecek, içecek ve ikram

Pegasus Havayolları’nın tüm tarifeli uçuşlarında ikram servisleri ücret karşılığında yapılmaktadır. Seyahat paketleri, yolculara yeme-içme satın alma konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır. Pegasus Airlines’tan satın alacağınız menüleri uçuş saatinizin 24 saat öncesine kadar değiştirebilir veya uçuşunuzu iptal ettiyseniz ücret iadesi talep edebilirsiniz.

Pegasus Airlines

3,5/5
11179 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.