Harita

easyJet uçak bileti:

1995 yılında İngiltere’de kurulan easyJet’in genel merkezi İngiltere, Luton’da bulunmaktadır. Taşıdığı yolcu sayısı açısından İngiltere’nin birinci havayolu şirketidir. easyJet’le uçan yolcuların memnuniyeti ve sürekliliği easyJet’in sunduğu ekonomik uçuşlar sayesindedir. easyJet uçak bileti satın alan yolcular biletlerine ekstra fiyat olarak yansıyan vergi, ikram gibi kalemleri kendilerinin yönetebileceklerini bilmektedirler. Yolcular havalimanı satış ofisi veya online satın alma kanallarını kullanarak uçak bileti satın alırken, maksimum kazanç sağlamaktadır. easyJet uçuşlarında eğer arzu ederseniz yiyecek ve içecek satın alabilirsiniz, bu tamamen size bağlı. Alternatif satış kanallarının kullanılması, ikram hizmetlerinin yolcu seçimine bırakılması ve bu sayede uçak bileti fiyatlarının düşürülmesi konusunda easyJet öncü şirket konumundadır. easyJet 31 ülke, 132 havalimanı ve 802 rotada gerçekleştirdiği uçuşları, 10.000 den fazla çalışanıyla borsaya kote olmuş halka açık bir kurumdur. 3,5 yaş ortalamasına sahip filosunu sürekli geliştiren easyJet güvenlik ve teknoloji ağırlıklı politikalarıyla sürekli gelişme göstermektedir.

Yukarıda yazılı bilgiler haziran 2017 tarihi itibariyle doğrudur.

Neden easyJet?

easyJet’le check- in işlemleri nasıl yapılır?

easyJet check-in işlemleri için yalnızca online hizmet vermektedir. Planladığınız uçuşunuzla ilgili olarak havaalanına gitmeden önce online check-in işlemini yapmanız ve biniş kartınızı yazdırmanız gerekmektedir. Check-in işlemi için easyJet web sitesi ana sayfasından check-in’le ilgili adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Mobil biniş kartı uygulamasını havaalanına gitmeden mobil cihazınıza indirip havaalanına getirmeniz gerekmektedir. Uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanında mobil biniş kartlarının kabul edilip edilmediğini easyJet’in resmi web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. easyJet uçak biletiyle yapacağınız uçuşlar için gidiş- dönüş online check in işlemini uçuş tarihinizden 30 gün önce başlayan ve uçuşunuza 2 saat kalana devam eden zaman aralığında tamamlamış olmanız gerekmektedir. easyJet uçuşunuzu kaçırmamak için, uçuş saatinden 30 dakika önce, kalkış yapılacak kapı önünde hazır bulunmanız gerekmektedir.

easyJet uçuşlarında bagaj hakkı ve ücretlendirme:

easyJet’le yapacağınız uçuşlarda, ücretsiz kabin bagajı konusunda belirlenmiş şartlar bulunmaktadır. Kabin bagajının boyutları maksimum 56x45x25 cm (tekerlekler, cepler ve saplar dahil) olmalıdır. Yoğun uçuşlarda, uçak kabinlerindeki mevcut boş alanın sınırlı olmasından dolayı, 50x40x20 cm’den daha büyük kabin bagajlarının, uçağın kargo bölümüne aktarılması hakkı firmaya aittir. Kabul edilebilir boyuttaki kabin bagajında hiçbir ağırlık kısıtlaması yoktur. Kabin bagajı dışında, diğer bagajlarınız için ücret alınır. Kargo bölününde taşınacak ücretsiz bagak hakkınız kişi başına 20 kg olarak belirlenmiştir. Eğer seyahatiniz için daha fazla eşya taşıyacaksanız ekstra bagaj ücretlerine ait bilgilere easyJet resmi web sayfasından ücret ve diğer bedeller sekmesinden ulaşabiliriniz. On-line olarak yapacağınız satın almalar, havaalanında yapacağınız satın almalara göre daha ucuzdur. Ekstra ağırlık satın almak için on-line satın almaları tercih etmenizi öneririz.

easyJet uçuşlarında koltuk seçimi:

easyJet ’le yapacağınız rezervasyonlarda koltuk seçiminizi ödemeli olarak yapabilirsiniz. Boş olması durumunda uçaktaki herhangi bir koltuğu seçebilirsiniz. Acil çıkış yanları gibi bazı özel koltuklar güvenlik nedeniyle belirli kriterlere uymayan yolcular tarafından seçilemez. (16 yaşın altındaki çocuklar, 2 yaş altı bebekler, engelli yolcular, hareket kısıtı olan yolcular, ek emniyet kemerine ihtiyaç duyan yolcular gibi). easyJet uçaklarında koltuk numarası bulunmadığını, ekstra ücret ödeyenler, speedy boarding yolcuları, çocuklar ve engellilerin öncelikli olduğunu hatırlatmak isteriz. Koltuk seçimi için ücret ödemek istemiyorsanız, havalimanında sizin için tahsis edilen koltuklara ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Biletlendirme ücreti:

easyJet uçak biletlerinde uçacağınız yöne, uçuş sürenize ve diğer parametrelere göre değişen miktarlarda biletlendirme ücreti tahsil edilir. easyJet ödemelerinizi nakit veya çek olarak kabul etmemektedir.Ödemeler, seçiminize göre birçok kredi ve banka kartı ile yapılabilmektedir. Uçuşlarla ilgili yapılabilecek tüm değişiklik, iptal gibi işlemlerin ücretleri için easyJet internet sayfasının ücret ve diğer bedeller sekmesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Yiyecek, içecek ve ikram:

easyJet uçuşlarında yapılan tüm ikramlar ücrete tabiidir.

easyJet

4,5/5
227 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.