Geçmişten günümüze Sky­scan­ner’ın hikayesi

Seyahatin ötesine yolculuk

Dünyanın seyahat etme şeklini değiştirme görevini üstlendik.

Yol­cu­lu­ğu­muz­da bizi takip edin

Basın merkezi

Basınla ilgili sorularınız ve talepleriniz için ilgili kişinin bilgilerine ulaşın.

İletişime geçin

Şirket blogu

En son haberler ve basın bültenleriyle hiçbir şeyi kaçırmayın

Yeniliklere göz atın

Marka varlıkları

Fotoğraflarımıza, ürün resimlerimize ve logolarımıza erişin.

Göz atın

Gö­rü­şe­bi­le­ce­ği­niz bir şirket sözcüsü mü arıyorsunuz?

Basın merkezimizle iletişime geçin ve daha fazla bilgi alın.

Bryan

Bryan
Dove

CEO

Microsoft, Amazon ve Skype'ta önemli görevler üstlendikten sonra 2015 yılında Skyscanner ailesine katılan Bryan, ürün, mühendislik, veri bilimi, tasarım ve altyapı ekipleri dahil olmak üzere tüm bölümleri yönetti ve işlerin büyümesini sağladı. 2018 yılında CEO’luk görevini üstlendi.

Ruth

Ruth
Chandler

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan

‘Harika insanlar harika işlere imza atar' inancına sahip olan Ruth ve ekibi Skyscanner'ı oluşturan 1.000'ün üzerinde müthiş insanı desteklemeye ve geliştirmeye odaklanıyor.

Stuart

Stuart
Middleton

Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan

Şu an ticari ekip liderliğini yürüten Stuart, dünya genelinde tüm pazarlarda gezginlere en iyi fırsatların sunulmasından sorumlu olarak çalışıyor.

Joanna

Joanna
Lord

Pazarlamadan Sorumlu Başkan

Kariyeri boyunca her zaman etki bırakan, insanları en iyi şekilde birbirine bağlayan ve muhteşem işlere imza atan Joanna, harika markalar oluşturmayı kendine görev edindi.

Colin

Colin
McLellan

Mali İşlerden Sorumlu Başkan

CFO olmadan önce Skyscanner Japan'ın (Yahoo! Japan ile ortak bir girişim) geçici CEO'luğu görevini üstlenen Colin, 2016 yılında Skyscanner'ın Ctrip (artık Trip.com Group) arafından satın alınması sürecinin finansal tarafını yürüttü.

Hugh

Hugh
Aitken

Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Hugh, havaalanlarından havayollarına kadar seyahat sektöründe 15 yılın üzerinde bir deneyime sahip. Şu anda Skayscanner'da küresel ortaklıkların kurulması süreçlerine liderlik ediyor.

Steven

Steven
Pang

Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Kurduğu Çin merkezli seyahat firmasının satın almasıyla Skyscanner ailesine katılan Steven, uluslararası varlığımızı büyütmemize yardımcı oluyor. Skyscanner için yeni ürünler ve iş geliştirme alanlarına odaklanıyor.

Filip

Filip
Filipov

Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Filip, Skyscanner'da B2B tedarik tarafı ürünlerden reklamcılık ve otellere kadar birçok ürün alanına liderlik etti. Artık zamanının büyük bölümünü yeni iş ve büyüme fırsatlarını belirleyerek Skyscanner'ın bundan sonraki hedeflerinin ne olacağını düşünerek geçiriyor.

Piero

Piero
Sierra

Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Dünya standartlarında tüketici ürünleri geliştirerek kariyerine yön veren Piero, bu hayranlık uyandıran tutkusunu Skyscanner'a getirerek en büyük önceliği yolcular olan bir seyahat firması olmamıza yardımcı oldu.

Emily

Emily
Grossman

Mobil Uygulama Büyümesinden Sorumlu Baş Yönetici

Skyscanner'da mobil uygulama büyütme stratejileri konusunda uzmanlaşan Emily, mobil uygulama pazarlama konusunda engin deneyime ve bilgiye sahip.

Rob

Rob
Miller

Baş Hukuk Müşaviri ve Şirket Genel Sekreteri

Rob, ürünlerini yeni hedef kitlelere genişleterek hızla büyüyen şirketlerde hukuk ve mevzuat ekipleri kurma ve yönetme konusunda büyük bir tecrübeye sahip.

Gareth

Gareth
Williams

Kurucu Ortak ve Başkan

Gareth, Skyscanner'ı iki arkadaşıyla birlikte 2003 yılında uçuş fiyatlarının basit bir şekilde karşılaştırılabilmesini sağlamak için kurdu. O dönemde basit bir Excel çalışma sayfası olan ve Gareth'in misafir odasından yolculuğuna başlayarak büyük bir şirket haline gelen Skyscanner, seyahat etmeyi herkes için kolay hale getirme hedefinden asla sapmadı.

Şu an kadarki yolculuğumuz

2003

Kurucu ortaklardan Gareth Williams, 2001 yılında şirket kuruluşunu yaptıktan sonra Skyscanner'ın faaliyetlerini evindeki boş misafir odasından başlattı. Ertesi yıl ilk ofisimiz Edinburgh’da açıldı.

2007

Scottish Equity Partners'tan 1,5 milyon sterlinlik Seri A yatırım aldık, ardından 2008 yılında 1 milyon sterlinlik ekstra bir yatırım daha aldık.

2008

İlk defa, bir günde bir milyon kullanıcıya ulaştık.

2009

Web sitemiz 30 farklı dilde tüm dünyaya hizmet vermeye başladı.

2011

Asya'daki güçlü büyümemizle birlikte Singapur'da bir ofis açtık ve o dönemde Birleşik Krallık'ta seyahat alanında hizmet veren yeni bir girişim olan Zoombu'yu satın aldık. Aynı dönemde Skyscanner uygulamamızı kullanıma sunduk.

2013

Sequoia'nın Skyscanner'a yatırım yaptığı aynı yıl, İspanya merkezli otel karşılaştırma şirketi Fogg'u satın alarak ve mobil uygulamamıza araç kiralama seçeneği ekleyerek uçuşların ötesine geçtik. Ayrıca Miami’de bir ofis açtık.

2014

Bu, Budapeşte merkezli uygulama geliştirme şirketi olan Distinction'ı satın alarak ve mobil uygulamamızda otel arama özelliğini kullanıma sunarak mobil teknolojilere odaklandığımız bir yıl oldu. Yeni B2B platformumuz üzerinden seyahat sektörüne veri öngörüleri sunmaya başladık. Ayrıca Çin merkezli bir seyahat arama sitesi olan Youbibi'yi de satın aldık.

2015

Londra'da yeni bir ofis açtık ve Yahoo! ile birlikte Asya bölgesine yönelik yeni bir ortak girişim başlattık. Japan. Ayrıca, havayollarının Yeni Dağıtım Özellikleri (New Distribution Capabilities) kullanarak rezervasyonları doğrudan üçüncü taraflar üzerinden alabilmelerini sağlayan ilk küresel seyahat meta arama şirketi olduk.

2016

Bu yıl, 5 yeni ortağın büyümemizi hızlandırmak ve desteklemek için 128 milyon sterlinlik yatırım yapmasıyla başladı ve Skyscanner'ın 1,4 milyar sterlin değerinde bir anlaşmayla Ctrip (artık Trip.com Group) tarafından satın alınmasıyla sona erdi. Seyahat teknolojisi alanında Avrupa'da şu ana kadarki en büyük satın alma oldu.

2017

Sosyal içerik platformu Twizoo'yu satın alarak değerlendirmelerimizi ve önerilerimizi daha da güçlü hale getirdik.

2018

Gareth, başkanlık görevini üstlendi ve Skyscanner'ın uzun vadeli vizyonuna odaklandı. Teknolojiden Sorumlu Başkanımız Bryan Dove, CEO’luk görevini üstlendi.

2019

Yolcuların düşük emisyonlu uçuşlarda rezervasyon yapabilmelerine yardımcı olmak için çevreci etiket özelliğimizi kullanıma sunduk. Bu, seyahat sektöründeki mo­der­ni­zas­yon ve sür­dü­rü­le­bi­lir­lik yönünde gerçekleşen küresel dönüşüme öncülük etme görevimizin bir parçası. Artık her ay 100 milyondan fazla kişi Skyscanner kullanıyor.

Yeni bir görünüş ve daha cesur bir bakış açısı

Seyahatin bizi değiştirecek güce sahip olduğuna inanıyoruz. Biz de seyahati değiştirecek güce sahibiz.

Yeniliklere göz atın