Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Berlin Şehrinde En Uygun Araç Kiralama. Günlük 153 TL*

eury
avis
budg
erac
alam
hert

Almanya’nın başkenti Berlin, 4.5 milyonu aşan metropoliten alan nüfusuyla, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Bünyesinde 190’dan fazla ülkeden insanı barındıran kozmopolit bir kenttir. İkinci Dünya Savaşında büyük hasar gören Berlin’in mimarisi, Alexaderplatz’daki ortaçağdan kalma binalardan Porsdamer Platz’daki cam ve çelikten inşa edilen ultra modern yapılara kadar oldukça çeşitlidir ve kent içinde kısa mesafelerde farklı dönemlerin mimarilerinden izler görmek mümkündür. Berlin, canlı ve hareketli gece hayatı, çok sayıdaki kafeler, barları, restoranları, duvar resimleri, sayısız müzeleri, sarayları ve tarihi yapılarıyla Avrupa’nın ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çeken popüler bir turizm merkezidir.

Berlin’de şehir merkezinde farklı noktaların yanı sıra, kente hizmet veren iki havaalanında araba kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Kent merkezinin 8 km kuzeydoğusundaki Berlin Tegel Havalimanı’nda Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt ve Buchbinder araç kiralama firmalarının ofisleri yer almaktadır. Havaalanındaki tüm ofisler, alt katta, Terminal E ile P2 otoparkı arasında konumlanmıştır ve araçların teslim alınıp teslim edildiği araç kiralama merkezine oldukça yakındır. Daha çok düşük maliyetli havayollarının kullandığı Berlin Schönefeld Havalimanı’nda ise Avis, Budget, Europcar, Hertz, Dollar, Thrifty, Sixt ve Buchbinder firmaları, Terminal A’nın karşısındaki araba kiralama merkezinde hizmet sunmaktadır.

Berlin’de zararlı gaz salınımını azaltma amaçlı olarak Çevre Koruma Bölgesi (Umweltzone) uygulaması bulunmaktadır. Buna göre çıkardığı egzoz gazı standartlara uygun olan araçlara yeşil pul verilmektedir ve kent merkezinde, şehri çevreleyen S-Bahn banliyö treni ring hattı içerisinde bulunan bölgeye, sadece yeşil pul sahibi araçlar girebilmektedir. Buna istinaden Berlin’de araba kiralayacak olan ziyaretçilerin, araçlarını teslim alırken bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

Almanya’ya yapılan geçici süreli ziyaretlerde, Türk ehliyetiyle 6 ay süreyle araba kullanılabilmektedir. Almanya’da otomobiller için standart hız sınırları yerleşim alanlarında 50 km, şehirlerarası çift şeritli karayollarında ve bölünmüş yollarda 100 km’dir. Almanya’da otoyollarda ise belirli bir hız sınırı bulunmamaktadır. Bununla birlikte 130 km’nin üzerinde bir hızla gidilmemesi tavsiye edilmektedir. Almanya genelince, trafik polisleri hız denetimini sıkı bir şekilde yapmaktadır ve bu konuda kesinlikle tolerans gösterilmemektedir. Almanya’da, kulaklıkla dahil cep telefonlarıyla konuşulması yasaktır. Bunun tek istisnası, cep telefonlarının handsfree özelliğini kullanmaktır.

Berlin oldukça büyük bir şehirdir. Buna rağmen, Orta Avrupa şehirlerinin büyük kısmına kıyasla, Berlin trafiğine uyum sağlamak oldukça kolaydır. Yollar çok güvenlidir ve Berlinli sürücüler trafik kurallarına genel olarak uymaktadırlar. Berlin’de dikkat edilmesi gereken konu, bisiklet yollarıdır. Bisiklet yolları genellikle caddelerin sağ tarafında bulunmaktadır, dolayısıyla sağa yapılacak dönüşlerde, bisikletlere özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Birçok büyük şehrin aksine, Berlin’de kent merkezinde ücretli ya da ücretsiz boş park yerleri bulmak mümkündür. Park yerleri, genellikle mavi renkli tabela üzerinde “P” harfiyle belirtilmektedir. Caddelerde, özellikle de yerleşimin bulunduğu bölgelerde park etmek genellikle ücretsizdir. Ücretli olan yerlerde ise, genellikle bozuk para ile çalışan parkmetre makinelerinden bilet alınması gerekmektedir. Ayrıca Berlin’in farklı bölgelerinde çok katlı otoparklar bulunmaktadır. Ayrıca S-Bahn banliyö tren istasyonlarında ve U-Bahm metro duraklarında, araçların park edilip toplu taşımayla yola devam edilebilecek otoparklar yer almaktadır. Bunlara ek olarak, bazı oteller ücretsiz otopark hizmeti sunmaktadır.

BERLİN YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

Sanssouci Sarayı ve bahçeleri ile ünlü olan Potsdam şehri, Oranienburg’daki Sachsenhausen Toplama Kampı ve Müritz Ulusal Parkı, Berlin civarında görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca Baltık Denizi kıyılarına ya da Dresden şehrine günübirlik geziler yapmak mümkündür.

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.