İzmir otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi İzmir otellerini haritamızda arayın

İzmir bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi İzmir otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

İzmir - Oteller

6500 yıllık tarihi, renkli kültür mozayiği, sıcak kanlı aydın insanları,iklimi ile Ege`nin gülen yüzü İzmir tarihi ve doğal güzellikleri ile Türkiye`nin turizm potansiyeli en yüksek şehirlerinden biri.

Kıyıları, denizi, dağları, termal suları, ve yumuşak iklimi ile hem deniz hem de doğa turizmi konusunda son derece iddialı bir bölgede bulunan İzmir, bilinen turistik ilçeleri dışında sahip olduğu ancak henüz kullanmadığı; Bozdağlarda dağ ve kış sporları turizmi, Kozak yaylasında kırsal turizm, Balçova ve Çeşme'de termal turizm gibi potansiyellere sahip.

Ziyaretçi trafiği konusunda dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan İzmir Osmanlı döneminden kalma camileri, Saat Kulesi, Atatürk Anıtı, müzeleri dışında, tarihi Kemeraltı Çarşısı, adına birçok şiir yazılıp, şarkı bestelenen Alsancak, tarifsiz keyif veren yürüyüşlerin adresi Kordon Boyu ile İzmir yılın her mevsimi dünyanın her yerinden hem tatil hem de iş amaçlı binlerce ziyaretçi almakta.

Her yıl artan ziyaretçi sayısına parallel, her bütçeye ve her amaca uygun yüzlerce otele sahip İzmir`de, bu geniş yelpazeden en uygun oteli seçmek için iyi bir araştırma yapılmalı.

Beş yıldızlı, lüks otellerin genellikle şehir merkezinde konuşlandığı İzmir`de, daha düşük bütçelere hitap eden oteller çevre bölgelerde bulunmakta. Her biri oldukça iyi lokasyonlarda bulunan lüks oteller, en yüksek standartlarda sundukları hizmetleri ile misafirlerini oldukça memnun etmekte. Yoğun olarak Konak ve Alsancak`ta yer alan bu oteller, ulaşım anlamında da her türlü kolaylığa sahip bulunmaktadır.

Tüm özelliklerinin yanısıra bir fuar merkezi olan İzmir, yurt içi ve dışından iş seyahati dolayısıyla şehirde bulunan birçok ziyaretçiye evsahipliği yapmakta. Bu kategoride ki ziyaretçilerin tercihleri olan, toplantı ve konferans salonlarının yanında her türlü konfora sahip 4 – 5 yıldızlı lüks oteller de yine daha yoğun olarak şehir merkezinde bulunmakta.

Gezi amaçlı bir ziyaret sözkonusu ise ve otel için ayrılan bütçe kısıtlı ise daha ekonomik olan ve hem şehir merkezinde hem de çevre ilçelerde konaklayabileceğiniz daha küçük işletmeler olan Butik otellerden yana kullanabilirsiniz tercihinizi. İzmir çevresinde yoğun olarak Çeşme, Foça,Alaçatı ve Urla`da bulunan Butik oteller konaklama sorununuzu çözmek dışında bulundukları konum itibariyle unutulmaz bir tatil yaşamanızı sağlayacaktır. Büyük şehir avantajlarının ağır bastığı durumlarda ise şehir merkezindeki Butik Oteller aradığınız konforu sunacaktır.

İki oda ve mutfaktan oluşan ve grup ziyaretçilere hitap eden Apart Oteller, şehir merkezinde de bulunmakla birlikte yoğun olarak, kaplıcaları ile ünlü Ilıca ve sonbahar için de uygun bir destinasyon olan Foça`da bulunmakta.

En ekonomik konaklama seçeneği olan pansiyonlar, daha çok sakin bir tatil arayan ziyaretçilerin tercihi olmakta. Şirince gibi otantik bir dağ köyü veya denizle içiçe bir balıkçı köyü olan Foça`da bulunan pansiyonlar, ziyaretçilerini unutulmaz anılarla uğurlamakta. Alaçatı ve Çeşme pansiyonları ise biraz daha hareketli bir tatil arayışında olan tatilciler için ideal seçenekler.

Yüzlerce farklı konaklama seçeneğine sahip İzmir, tüm ziyaretçilerine tercihleri doğrultusunda, beklentilerinin ötesinde konaklama deneyimleri sunmakta.