Harita

Kırklar Uçak Bileti Fiyatları

Kıbrıs,  Ercan havaalanı,  başkent Lefkoşa'ya 23, Girne'ye 44, Magosa'ya 50 kilometre uzaklıktadır.

Kıbrıs, uzun ve sıcacık yaz sezonu boyunca pırıl pırıl denizi, kumsalları, eğlenceli gece hayatı, barları, meyhaneleri, kumarhaneleri, birbirinden farklı eğlence alternatifleriyle sizleri bekliyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Hava ve deniz limanlarında devamlı ilgili şirketlerin servis araçları ve taksi seferleri mevcuttur. Ayrıca şehirlerarası düzenli otobüs ve taksi, dolmuş seferleri yapılmaktadır. Yine büyük şehirlerde kiralık araç firmaları  ve  taksi duraklarıyla turistlerin hizmetindedir.

Tarihi bulgular, Kıbrıs’ın ,M.Ö. 10000 yıllarına kadar giden  eski bir yerleşim alanı olduğunu söyler. Günümüzde ağırlıklı olarak Türk ve Rum’ların yaşadığı ada, uzun tarihinden kalan tarihi miraslarını gururla taşıyor. Ada’da keyifli vakitler geçirilecek o kadar çok şey bulabilirsiniz ki, kısaca değinelim.

Adanın başkenti Lefkoşa’da görmeniz gerekenler arasında ,Venedik Sütunu, Girne Kapısı, Selimiye Cami tarihe ilgi duyanlar için ilk akla gelenler. Alış veriş açısından son derece cazip seçeneklere sahiptir başkent. Kıbrıs’ta Avrupa ve Türkiye’den gelen malların yanı sıra Kıbrıs’ın kendine özgü el sanatlarını da bulabilmek mümkün. Altın mücevher, deri mamuller ve kumaşlar son derece uygun fiyatlarla satılır. Bir küçük uyarı, Kıbrıs esnafı pazarlıktan hoşlanmıyor, bu konuda ısrarcı olmamanız tavsiyeler arasında. Kıbrıs’a özel el işleri, danteller, kilim, çanak ve çömlekler oldukça ünlüdür. Ayrıca pul koleksiyonu yapanlar için, başkentte birçok dükkan bulunuyor.

Girne en çok sevilen şehirlerinden biri ve son derece turistik dizayn edilmiş bu şehirde görecekleriniz arasında; Eski Liman, Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi sayılabilir. Tertemiz sularında serinleyip, kumsallarında bronzlaştığınız sıcacık bir günün ardından, eski liman’ da içeceğiniz soğuk bir biranın hayalini kurabilirsiniz. Bu küçük ama çok sevimli liman şehrinin Kafe, restoran ve bar tarzındaki mekanları size arzuladığınız ortamı fazlasıyla verecektir.

Magosa’da ; St. Barnabas Manastırı, Kertikli Hamamı, Namık Kemal Müzesi, Salamis Harabeleri, Othello Kalesi, Lala Mustafa Paşa Camii, Karpaz, görmeniz gerekenler arasında. Tüm bu saydıklarımıza ait ulaşım, barınma koşullarına ve diğer konulardaki bilgilere  sıklıkla rastlanan turizm bilgilendirme noktalarından ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs mutfağı çok farklı kültürlerden etkilenmiştir. Arap ve diğer Akdeniz ülkelerinin örneklerine Kıbrıs usulü dokunuşlarla orijinaline sadık ama farklı lezzetler oluşmuştur. Yerel lezzetlerin yanı sıra Çin, Hint, Fransız, İtalyan ve Türk mutfağına ait kaliteli ve her bütçeye uygun mekanlar bulabilirsiniz.  Tüm bu lezzetlerin, deniz ve güneşin tadına varmak  için tek yapmanız gereken, dilediğiniz zaman aralığı için Skyscanner’ den bir bilet seçmek. Seyahatin en kolay ve uygun yolu Skyscanner’la Ercan Havaalanı ve Kıbrıs size çok yakın.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lefkoşa Ercan yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.