Harita

Batum Uçak Bileti Fiyatları

Gürcistan’ın Karadeniz kıyılarında yer alan Batum, Akdeniz kıyılarını aratmayan plajları ve iklimi sayesinde sadece Gürcistan’ın değil tüm Kafkaslar’ın en önemli tatil merkezlerinden birisidir. Batum, göz alıcı sahillerinin yanı sıra eski ve modern mimarinin en güzel örneklerini yansıtan yapıları, tarihi limanı, Avrupai bulvarları, dünya standartlarındaki otel, restoran ve kafeleri, parkları ve hareketli gece hayatıyla da ziyaretçileri kendine çekmektedir. Gürcistan’ın turizm açısından hızlıca gelişmekte olan bu sahil kentini ziyaret etmek için Skyscanner’ın yüksek hızlı arama panelini kullanarak seçtiğiniz tarihlerdeki Batum uçak bileti fiyatlarını en düşükten yükseğe doğru görüntüleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Batum Bulvarı, kente gelen her ziyaretçinin kendini yürüyüş yaparken bulduğu, ağaçlar, çeşmeler ve kafeler ve heykellerle çevrili, denize paralel 7 km uzunluğunda bir bulvardır ve şehrin kalbinin attığı noktadır. Şehir merkezine 9 km uzaklıkta yer alan Batum Botanik Bahçesi, Kafkaslar’dan ve dünyanın dört bir yanından sayısız bitkiye ev sahipliği yapmaktadır ve kentte mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kentte diğer görülmesi gereken yerler ise Batum Bulvarı’ndaki Dans Eden Çeşmeler, birbirinden güzel binalarla çevrili Avrupa Meydanı, birçok kafeyi barındıran Piazza Meydanı, 1860’larda inşa edilmiş olan tarihi Orta Camii, yedi metre yüksekliğindeki metal kadın ve erkek figürlerinden oluşan Ali & Nino Heykeli ile Astronomik Saat, 6 Mayıs Parkı Alfabe Kulesi, Batum Limanı ve Çaça Kulesi’dir.

Batum’a Uçuş

Batum’a, şehrin yalnızca 2 km güneyinde yer alan Batum Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Batum Uluslararası Havalimanı’na Türkiye’den yalnızca Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları Batum’a sene boyunca İstanbul’dan tarifeli seferler düzenlemektedir. Skyscanner’a kalkış yapacağınız havalimanını ve uçuş tarihlerinizi girerek en uygun fiyatlı Batum uçak biletini bulabilirsiniz. Batum Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ve ticari taksilerle ulaşabilirsiniz. Havalimanına 10 numaralı belediye otobüsüyle yaklaşık 20 dakikada gidilebilirken taksiyle ulaşım süresi yaklaşık 10-15 dakikadır.

Bılmenız Gerekenler

Türkiye vatandaşları, Gürcistan’a yapacakları 90 günü aşmayan ziyaretlerinde vizeden muaftırlar. Türk vatandaşları Gürcistan’a pasaportun yanı sıra nüfus cüzdanlarıyla da seyahat edebilmektedir. Ülkede 90 günden daha uzun süre kalmayı planlayan Türk vatandaşlarının ise Gürcistan’ın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerinden amaçlarına uygun vize almaları gerekmektedir. Gürcistan’ın resmi dili Gürcüce’dir ve Gürcü alfabesiyle yazılmaktadır. Ülkenin para birimi Gürcistan Larisi’dir.

Batum’a Ne Zaman Gıtmelı?

Batum’da genel olarak ılıman bir iklim etkilidir. Kentte en sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos’ta gün içindeki ortalama sıcaklık 26 C° iken en soğuk ay olan Ocak’ta 10 C°’dir. Bununla birlikte Batum Gürcistan’ın en çok yağış alan kentidir. Dolayısıyla kenti ziyaret etmek için en iyi dönem en az yağış aldığı Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarıdır.

Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Ocak 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Batum yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.