Harita

airBaltic uçak bileti

Air Baltic Havayolları

1995 yılında ilk seferini yapan Air Baltic Letonya`nın en önemli havayolu şirketlerinden biridir. Düşük maliyetli bir havayolu şirketidir ve “tek yön uçuş bileti “ konsepti ile hizmet vermektedir. Uçuşlarıni Letonya`da Riga uluslararası havalimanı merkezli yapan Air Baltic, 2004 Haziran ayında, Litvanya`da, Vilnius’da merkez açarak Avrupa`da birçok noktaya direk seferler başlatmıştır. 1996 yılında SAS Euro Bonus programına katılan Air Baltic havayolları Iskandinav ülkeleri de dahil olmak üzere şu anda Riga, Vilnius ve Tallinn`den, Avrupa, İskandinavya, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu Devletleri ve Orta Doğu'yu kapsayan uçuş ağı içerisinde 60 tan fazla noktaya 25 uçaktan oluşan filosu ile direk seferler düzenlemektedir.Air Baltic ERA tarafından 2009/2010 yılının havayolu şirketi seçilmiş ve 2012 yılında uluslararası hizmet kalitesi alanında ödüle layık görülmüştür. 

Neden airBaltic

Check-in işlemleri

Air Baltic yolculuğunuzun her aşamasında, her türlü kolaylığı sağlanmakta. Check-in işlemleriniz için havaalanında ki kontuarları kullanabileceğiniz gibi, evinizin rahat ortamında, bilgisayarınızdan internet üzerinden de yapabilirsiniz. Air Baltic kurumsal internet sayfasından, online check-in bölümüne rezervasyon numaranız ve soyadınızı girerek kısa bir sürede, rahatlıkla check-in işleminizi yapabilir ve havaalanında uzun kuyruklarda beklemekten kurtulabilirsiniz. Havaalanında check-in yaptırmayı tercih ediyorsanız, uçuş saatinizden en az iki saat önce kontuarda hazır bulunmanız gerekmektedir. Ancak uzun kuyruklarda beklemek istemiyorsanız, ek bir ücret ödeyerek business class kontuarında check-in işlemlerinizi yaptırmanız mümkün.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Air Baltic`ten bilet rezervasyonunuzu yaptırırken bagaj hakkınızı da kontrol etmenizde fayda var. Böylece gerekli durumlarda, ek bir ücret ödeyerek bagaj hakkınızı arttırma şansına sahip olabilirsiniz. Bu işlemi havaalanında yaptırma şansınız da var ancak erken yaptırmanız durumunda ödeyeceğiniz ücret daha düşük olacaktır.Yolculuğunuza başlamadan sorun yaşamamak için, hem kargo bölümünde hem de el bagajı olarak yanınıza alacağınız bagajlar için belirlenen ölçüleri dikkate almanız gerekmektedir. Kargo bölümüne vereceğiniz her bir parça 20kg. ile sınırlanmıştır, el bagajları ise 50x40x20 cm boyutlarında ve 8kg ağırlığı geçmemelidir. Bagaj hakkı ve ücretlendirme seyahat ettiğiniz sınıfa göre değişiklik göstermekte. Havayollarının internet sayfasından ilgili detayları bulmanız mümkün.

Koltuk seçimi

Yolculuğunuzun en önemli noktalarından bir tanesi koltuk seçimi şüphesiz. Tercihiniz olmayan bir koltukta yapacağınız bir yolculuktan kaçınmak için bilet rezervasyonunuzu yaptırırken veya online check-in yaparken 2.99 Euro ödeyerek koltuk seçiminizi yapabilirsiniz.Kabin oturum düzenini inceleyerek, pencere kenarı veya koridor tercihlerinizi kullanabilirsiniz. Bacaklarınız için daha fazla hareket alanı sağlayan konforlu koltuk rezervasyonu için Air baltic havayollarının internet sayfasından detaylı bilgi almak mümkün.

Yiyecek,içecek ve ikram

Uçak seyahatlerinizde yiyecek ve içecek servisinde biletinizin sınıfına bağlı olarak farklı seçenekler mevcuttur. Biletiniz business ise ek ücret ödemeden yiyecek ve içecek servisinden yararlanabilirsiniz. Ekonomi sınıfı biletine sahipseniz belli bir ücret karşılığında oldukça geniş seçenekleri olan bir menüden seçim yapma şansına sahipsiniz. Her türlü isteğiniz göz önüne alınarak hazırlanan menüden, uçuş anında veya önceden sipariş verebilirsiniz. Uçuşunuzdan en az 24 saat önce sipariş vermeniz durumunda, siparişiniz uçuş anında mutfak ekibi tarafından taze olarak hazırlanıp servis edilecektir. Din,sağlık,kültürel tercihler gibi özel durumlar için de vejeteryan, diabetik, gluten içermeyen, düşük kalorili, az yağlı yemekler gibi bir çok seçenek mevcut. Ayrıca küçük yolcularını da unutmayan Air Baltic, çocukları yemek servisi sırasında küçük sürprizlerle mutlu ediyor.

airBaltic

5,0/5
4878 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.