Harita

İstanbul Batum Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Batum yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Batum yönüne aktarmasız uçuşlar

Batum yönüne kesintisiz uçmak istiyor musunuz? İdeal güzergâhınızı bulmanıza yardımcı olacağız.

  • ORTALAMA UÇUŞ SÜRESİ1sa 55dk
  • EN UCUZ AKTARMASIZ DÖNÜŞ933 TL
  • HAFTALIK ORTALAMA UÇUŞ SAYISI18
AKTARMASIZ UÇAN HAVAYOLLARI
Pegasus AirlinesTürk Hava Yolları
Aktarmasız uçuşları ara

İstanbul - Batum uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

932 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

7

Ortalama uçuş süresi, toplam 1050 kilometre uçuş mesafesi

1sa 50dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Batum

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Batum şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Batum.
İstanbul - Batum uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 932 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Batum uçuşu ortalama 1sa 50dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Batum uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Şubat itibarıyla haftalık 7 İstanbul - Batum uçuşu bulunmaktadır.

İSTANBUL’DAN BATUM’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İSTANBUL’DAN BATUM’A UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul’dan Batum’a yalnızca Türk Hava Yolları’nın direkt seferleri bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın yedi günü gerçekleştirdiği Batum uçuşları günde 1 ya da 2 frekanstır.

İstanbul’dan Batum’a aktarmalı uçuşlar da mevcuttur ancak gerek toplam uçuş süresinin uzunluğu, gerekse maliyeti sebebiyle çok tercih edilmemektedir. Bu hatta Belavia, Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk aktarmalı, Ukraine International ise Ukrayna’nın başkenti Kiev aktarmalı olarak İstanbul-Batum uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca Türk Hava Yolları ve Atlasglobal’in İstanbul-Tiflis uçuşlarını Georgian Airways’in Tiflis-Batum uçuşlarına bağlayarak İstanbul’dan Batum’a uçulabilmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro, Havataş servisleri ve taksi ile gidilebilmektedir. Havalimanına ulaşımı sağlayan Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattına, başta Taksim, Mecidiyeköy ve Levent gibi kentin en merkezi noktalarından geçen Hacıosman-Yenikapı metro hattı olmak üzere birçok metro, tramvay ve otobüs hattından bağlantılar yapılabilmektedir.  Havalimanına Taksim’den 11 TL, Yenikapı İDO İskelesi’nden ise 5,5 TL ödeyerek Havataş otobüsleriyle de ulaşım sağlanmaktadır. Taksi ücreti ise trafiğe ve gidilecek noktaya göre değişmektedir. Taksim’e taksi ücreti trafiğin yoğun olmadığı saatlerde ortalama 45-55 TL tutmaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Batum uçuşları için Dış Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Terminal, uçuş öncesi alışveriş, yeme içme ve dinlenme olanakları açısından oldukça zengindir. Terminalde gerek pasaport kontrolü öncesince, gerekse sonrasında Sbarro ve Popeyes gibi fast food restoranlarından Quick Asia, Turcuisine ve Restro gibi Türk ve dünya mutfaklarından farklı lezzetler sunan restoranlara kadar çok sayıda mekan hizmet vermektedir. Dış Hatlar Terminali’nde uçuş öncesi alışveriş için büyük bir duty-free mağazası da yer almaktadır. Ayrıca havalimanında konforuna önem veren yolcular için HSBC Club Lounge, THY Lounge, Wingsprimeclass Lounge, TTNET Platin Lounge, Emirates Lounge ve Sky Team Lounge olmak üzere birçok özel yolcu salonu bulunmaktadır.

Batum Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin yalnızca 2 km güneyinde konumlanmıştır. Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Terminalin hemen önünden kalkan 10 numaralı belediye otobüsleri yaklaşık 20 dakikada Batum kent merkezine varmaktadır ve ücreti yalnızca 0.40 Gürcistan Larisi’dir. Terminalin önünde aynı zamanda gün boyunca taksiler de beklemektedir. Şehir merkezine taksi ile ulaşım ise ortalama 10-15 dakika sürmektedir.

PRATİK BİLGİLER

İstanbul’dan Batum’a uçacak olan yolcuların, uçuş saatinden en az iki saat önce havalimanına gelmeleri tavsiye edilmektedir. Gürcistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 günü aşmayan seyahatleri için vize istememektedir. Ülkeye pasaportun yanı sıra yine 90 günü aşmayan seyahatlerde nüfus cüzdanıyla da giriş yapılabilmektedir.

BATUM’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Batum’da restoranlarda yemek fiyatları, İstanbul’a kıyasla %10 daha uygundur. Bununla birlikte kentte özellikle alkollü içki ve marketlerdeki temel gıda fiyatları İstanbul’a göre çok daha ekonomiktir. Batum da İstanbul gibi ılıman bir iklime sahiptir ve kentteki ortalama sıcaklıklar sene boyunca İstanbul ile benzer seviyelerdedir ancak Batum yaz ayları dahil sene boyunca yoğun yağış almaktadır. Yağışın en az olduğu ay Mayıs iken, en yoğun olduğu aylar Eylül, Ekim ve Kasım’dır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.