Harita

Ryanair uçak bileti

İrlanda kökenli Ryanair, 1985 yılında kurulmuş, uçak biletlerine uyguladığı düşük fiyat politikalarıyla popüler bir havayolu şirketidir. Bir merkezi Dublin Havalimanı, diğer merkezi ise Londra’da bulunan, Stansted Havalimanındadır. Uçuş hayatına mütevazı bir başlangıç yapan firma, günümüzde güçlü bir uçuş ağına sahiptir. 1994 yılında Ryanair Havayolları CEO’su olan Michael O'Leary havayolu şirketinin yıllık 700.000 olan yolcu sayısını 50 milyona çıkararak çok önemli bir başarıya imza atmıştır.Günümüzde 150 den fazla noktaya düzenli uçuşlar yapmaktadır. 

Neden Ryanair

Check-in işlemleri

Ryanair’de check-in işleminizi yalnızca online olarak yapabilirsiniz. Rezervasyonunuz sırasında size gönderilecek olan e-mail de bulunan, “rezervasyonumu yönet” bağlantısıyla yapacağınız online, check-in işlemi, uçuş saatinizden 15 gün önce başlar ve dört saat önce sona erer. Online bilet satın alırken uygulanacak bilet ücreti 7 Pound, havaalanı veya çağrı merkezi aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda uygulanacak bilet ücreti 14 Pound olacaktır. Havaalanına gelmeden önce biniş kartınızı basmanız gerektiğini önemle hatırlatırız, aksi takdirde havaalanından alacağınız biniş kartı için ekstra 70 Pound ödemeniz gerekecektir. Bavullarınız için online rezervasyon sırasında ödeme yaptıysanız, eşyalarınızı kontuara bırakabilirsiniz. Eğer bavullarınızın ödemesini havaalanında yapacaksanız, bu işlemi uçuştan 2 saat önce başlayan ve 40 dakika öncesinde kapanacak olan masalardan yapabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Her yolcunun, ağırlığı 10 kiloyu geçmeyen bir adet el bagajı hakkı vardır. El bagajının ölçüleri 55cmx40cmx20 cm boyutlarını aşmamalıdır. Havayolu firması bu konudaki oldukça titiz davranmaktadır. Havaalanında, bagajlarınız ölçülme ve tartılma işlemi uçağa binmeden önce hassasiyetle yapılacaktır. Ücretli bagaj fiyatlandırması gideceğiniz yöne ve içinde bulunulan mevsime göre değişkenlik gösterecektir. Bagajlarınızla ilgili rezervasyon veya ödemenizi, firmanın kurumsal web sitesi üzerinden yapmaya özen gösteriniz, aksi takdirde havaalanında yapacağınız işlemler için 135 Pound civarında bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Koltuk seçimi:

Ryanair uçaklarında, koltuk arası mesafeleri standart olarak 30 inçtir. Acil çıkış kapılarının bulunduğu, 1, 6, 17 no’ lu sıralarda daha geniş alanlı koltuklar mevcuttur. Eğer daha geniş koltuklarda oturmak istiyorsanız, bunu rezervasyonunuz sırasında, 10 Pound fazladan ödeyerek satın almanız mümkün. Rezerve edilmeyen koltuklar arasında, öncelikli tercih yapmanız için 7 Pound ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Ryanair Havayollarında koltuk mesafelerinin dar olduğu bilinen bir gerçektir bunun karşılığı ise, size ucuz uçak bileti olarak geri dönmektedir.

Biletleme ücreti

Bilet ücretinizi kredi karıyla öderseniz biletinizin toplam tutarı üzerinden %2 lik bir farkı komisyon ücreti olarak ödemeniz gerekmektedir. Telefonla ya da havaalanlarında yapacağınız rezervasyon işlemleri için, 20 pound biletleme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Eğer bu işlemi online yaparsanız ödeyeceğiniz ücret tek yön için, yalnızca 7 Pound olacaktır. Ryanair’le yapacağınız online işlemler sayesinde, daima daha az ücret ödeyeceğinizi unutmayınız.

Ryanair

3,5/5
647 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.