Harita

İstanbul Paris Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul - Paris uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

810 TL

Aktarmasız havayolu

5

Uçuş / hafta

73

Ortalama uçuş süresi, toplam 2273 kilometre uçuş mesafesi

3sa 30dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Paris Charles-de-Gaulle, Paris Orly ve Paris Beauvais

3 havaalanı

İSTANBUL’DAN PARİS’E UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İSTANBUL’DAN PARİS’E UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul’dan Paris’e beş farklı havayolunun direkt uçuşları bulunmaktadır: Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları, Onur Air, Transavia ve Air France.

Pegasus Havayolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Paris Orly Havalimanı’na her gün uçuşları bulunmaktadır. Transavia ise aynı rotada Salı, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftada beş gün uçmaktadır.

Türk Hava Yolları hem İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hem de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na hafta boyunca uçuşlar düzenlemektedir. Onur Air ve Air France’ın da İstanbul Atatürk Havalimanı ile Paris Charles de Gaulle Havalimanu arasında haftanın yedi günü uçuşları vardır.

Başta Aegean Airlines, Air Serbia, Ukraine International Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa, Adria Airways ve Alitalia olmak üzere çok sayıda Avrupalı havayolu şirketiyle de İstanbul’dan Paris’e aktarmalı uçulabilmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Paris uçuşlarının yapıldığı Dış Hatlar Terminali, seyahat öncesi dinlenmek, alışveriş yapmak ya da bir şeyler atıştırmak isteyen yolcular için geniş seçenekler sunmaktadır. Terminalde gerek pasaport kontrolünden önce, gerekse pasaport kontrolünden sonra çok sayıda kafe, restoran, fast food restoranı ve kahveci bulunmaktadır. Terminalde ayrıca banka şubeleri, ATM’ler, döviz büroları, hediyelik eşya mağazaları ve postane de yer almaktadır. Alışveriş imkanları açısından da zengin olan İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde büyük bir duty free mağazası (ATU Duty Free) bulunmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı da, tıpkı İstanbul Atatürk Havalimanı gibi, pasaport kontrolü öncesi ve sonrasında Paris yolcularının faydalanabilecekleri birçok yeme içme mekanı ve mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Havalimanında uçuş öncesi vakit geçirilebilecek, geniş bir ürün gamına sahip ve Setur tarafından işletilen tam 3.300 m²’lik bir duty free alanı bulunmaktadır.

Pegasus Havayolları ve Transavia, Paris Orly Havalimanı’nda Güney Terminali’ni (Terminal Sud) kullanmaktadır. Terminalinden her 10 dakikada bir kalkan ve OrlyBus ismi verilen otobüslerle, ortalama 30 dakikada Paris’e ulaşılmaktadır. Havalimanından Paris’e ayrıca Orlyval olarak hafif raylı sistemle önce Anthony’de RER B hattına, oradan metroya aktarma yaparak gidilebilmektedir.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda Türk Hava Yolları Terminal 1’i, Onur Air Terminal 3’ü ve Air France Terminal 2E’yi kullanmaktadır. Havalimanında terminaller arasında ücretsiz shuttle hizmeti (CDGVAL) verilmektedir. Terminal 3’ten RER B tren hattıyla Paris’te Gare du Nord, Châtelet-Les Halles, Saint-Michel Notre-Dame, Luxembourg, Port-Royal, Denfert-Rochereau and Cité Universitaire gibi noktaları ulaşılabilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

İstanbul’dan Paris’e uçacak yolcuların, uçuş saatinden en az 2 saat önce havalimanına gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların Paris’e seyahat etmeleri için pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesi bulunması gerekmektedir.

PARİS’TE SİZİ NE BEKLİYOR?

Paris, Euro kurunun da etkisiyle İstanbul’a kıyasla oldukça pahalı bir şehirdir. Özellikle de restoran ve kafe gibi yeme içme mekanlarında fiyatlar İstanbul’u üçe katlayabilmektedir. Paris, İstanbul gibi ılıman bir iklime sahip olsa da, gerek yazın, gerekse kışın, ortalama hava sıcaklıkları İstanbul’un 2-3 derece altındadır. Paris’te özellikle sonbahar ve kış aylarında yoğun yağış görülmektedir ve güneşli gün sayısı oldukça azdır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.