Harita

GOL Linhas Aéreas uçak bileti

GOL Havayolları, 2000 yılında Brezilya’da kurulmuş ve operasyonlarına 2001 yılında başlamıştır. Düşük maliyetli uçuşlar sunan firma, başlangıcından günümüze kadar sürekli yükselen bir başarı grafiği çizmiştir. Şu an, pazar payı ve filo büyüklüğü açısından Brezilya’nın ikinci büyük havayolu şirketidir. Ana merkezi Sao Paulo Uluslararası Havaalanı ve Rio de Janeiro Uluslararası Havaalanı olan GOL, Smiles’ın (sık uçanlar kulübü) üyelerinden biridir. 136 adet Boeing tipi uçağa sahip olan firma, filosuna sürekli yeni uçaklar eklemektedir. Operasyonlarını Brezilya, Latin Amerika, Şili ve Kolombiya üzerinden yürüten havayolu şirketinin hisseleri New York Menkul Kıymetler borsasında işlem görmektedir. Şirketin son yıllardaki gelişimine bağlı olarak yenilenen pazarlama stratejisinde, şirket sloganı “GOL Akıllı Havayolu” olarak belirlenmiştir.  

Neden GOL

Check-in işlemleri

GOL Havayolları, kuyrukta bekleme gibi sorunları yaşamamanız ve zamandan tasarruf etmeniz için, check-in işleminizi online olarak yapmanızı önermektedir. Kurumsal web sitesi üzerinden check-in işlemiyle ilgili yönlendirmeleri izleyin, istenen bilgileri girin, hepsi bu kadar! Çıkış kartınızı basmayı lütfen unutmayın. Online check-in işleminizi tamamladıktan sonra, uçuş saatinizden 40 dakika öncesinde havaalanında olmanız yeterli. Bu işlemi akıllı telefonlarınızla da gerçekleştirmeniz mümkün. Online check-in dışında, uçuş saatinizden bir saat öncesinde havaalanında bulunmak kaydıyla, havaalanlarında bulunan kiosk makinelerle de işleminizi yapabilirsiniz. Uluslararası uçacak olan GOL yolcuları, check-in işlemlerini yalnızca havaalanlarında gerçekleştirebiliyorlar, önemle hatırlatırız.

Koltuk seçimi:

Koltuk seçimini online check-in sırasında yapabilirsiniz. Yolculuk yapacağınız uçağın koltuk şemasını, GOL’un kurumsal web sitesinden görebilir ve koltuk seçimini dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. GOL uçaklarında, koltuk genişliği 17 inçtir. Acil çıkış sırasında bulunan koltuklar daha geniştir. Daha konforlu bir uçuş için geniş koltukları 30 Dolara satın alabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

GOL Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda ücretsiz kabin bagajı ve uçak altı bagajı hakkınız bazı kesin kurallarla belirlenmiştir. Yolcular toplamda 115 cm’i ve 5 kiloyu aşmayan bagajlarını baş üzerinde yer alan dolaplara veya önlerindeki koltuk altına koyabilirler. Uçak altına vereceğiniz bagajınızın ölçüleri ise toplamda 158 cm ve 23 kilo ile sınırlandırılmıştır. 32 kiloyu aşan bagajlarınızın ekstra ücret karşılığında dahi, uçağa alınamayacağını belirtmek isteriz. Müzik aletleri, spor ekipmanları ve evcil hayvanların taşınmasıyla ilgili kurallar için GOL Havayolları web sitesini ziyaret ediniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram:

GOL Havayollarıyla seyahatiniz sırasında çerez, çay, kahve ve alkolsüz meşrubatlar ücretsiz olarak sunulur. Satın alabileceğiniz diğer yiyecek veya alkollü/alkolsüz içecekleri içeren menülerle ilgili olarak kabin görevlilerine danışınız.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.