Harita

Fransa Uçak Bileti Fiyatları

Fransa Cumhuriyeti, ana kara toprakları Batı Avrupa’da bulunan dünyanın pek çok bölgesinde deniz aşırı toprakları da olan bir ülkedir. Başkent Paris’in dışında, Marsilya, Lyon, Nice diğer bilinen kentlerinden yalnızca bazılarıdır. Ayrıca Normandiya kıyıları kayda değer güzellikleri ile haklı şöhretini korumaktadır. Fransa, Avrupa Birliğinin kurucu üyelerinden biridir. Ülkeyi ziyaret etmeden önce Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Fransa Akdeniz, Atlantik Okyanusu ve Manş Denizine kıyıları olan, denizlerle çevrili bir ülkedir. Her mevsimin ayrı bir güzellikte yaşandığı ülkeyi, istediğiniz zaman diliminde ziyaret etmeniz mümkün. Fransa 2012 rakamlarına göre yıllık 83 milyonluk turist girişiyle, dünyanın en fazla ziyaret edilen ülkesidir. Tarihi yapıları, eşsiz kumsalları, konforlu kayak merkezleri ve muhteşem üzüm bağlarıyla dolu kırsal bölgeleriyle, Fransa hem doğanın cömert davrandığı hem de tarihi ve kültürel eserlerin bozulmadan korunduğu bir ülkedir.

Fransa’nın köklü tarihinin geliştiği topraklar birçok zenginlik taşır. Başkent Paris, aşıklar kenti olarak da bilinmektedir. Ünlü caddeleri, nehir ve köprüleri, simgesel Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Paris’in yalnızca 25 km dışında bulunan Versay Sarayı, Müze d’Orsay ve Pompidou ülke tarihinin izlerinin peşine düşebileceğiniz eserler arasındadır. Notre Dame Katedrali, Chartre Katedrali, Sacre Coeur Bazilikası, Zafet Takı ve Pantheon gibi binalar ise Fransız Mimarisinin özgün ve zarif örneklerindendir, mutlaka görmelisiniz.

Fransa’nın kuzey şehirlerinden olan Lille, Paris’ten sonra Fransız mimarisinin zenginliğini görebileceğiniz ikinci şehirdir. 2004 yılında, Kültür başkenti seçilen kentte, Lille Güzel Sanatlar Müzesi, Tanrıça Anıtı, Fransa’ nın yetiştirmiş olduğu dünya liderlerinden Charles de Gaulle Evi, görülebilecek yerler arasındadır.

Strazburg, Fransız ve Alman kültürünün mükemmel harmanlandığı çok kültürlü bir kenttir. Ren Nehri kıyısında bulunan kentte dolaşırken kendinizi bir masal kentinde hissetmeniz çok mümkün. Aralık ayında kurulan Noel pazarı, Fransa’nın en eski Noel pazarıdır. Fransa seyahatiniz eğer Aralık ayına denk düşerse mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Fransız toplumu için yemek ve şarap gündelik hayatın olmazsa olmazlarındandır. Fransız mutfağı tüm dünyada haklı bir üne sahiptir ve Lyon için Fransız mutfağının başkentidir diyebiliriz. Roma döneminden kalma muhteşem eserlerle dolu kentten, Avrupa’nın en büyük nehirlerinden Ren ve Sen Nehirleri geçer. Bu nehirlerin kıyılarında huzur dolu yürüyüşlerle vakit geçirebilir, renkli gece hayatında sizde yerinizi alabilirsiniz.

Fransa’nın kuzey kıyılarında bulunan Normandiya Bayeux Plajları deniz tatili yapmak isteyen tatilcilere için mükemmel seçenekler sunar. Nice, Fransa’nın, Paris’ten sonra, en sık ziyaret edilen ikinci şehridir. Avrupa sosyetesinin yoğun ilgisini çeken Nice ve Cannes sahillerinde Cannes Film Festivali döneminde, dünyaca ünlü yüzlerle karşılaşmanız oldukça mümkündür. Yürüyüş Yolu, Eski Şehir ve sokak pazarlarını mutlaka görünüz.

Fransa’da bağcılık ve şarapçılık dünya çapında ön plandadır. Bordeaux, Burgonya, Champagne, Korsika bölgelerinde yetişen üzümlerden yapılan şaraplar, dünyanın en kaliteli ve pahalı şarapları arasındadır. Fransa’nın dünyaca ünlü şaraplarına eşlik eden Fransız peynirleri arasında en fazla bilinenler, Brie, Camembert ve Rokfor peynirleridir. Fransız mutfağı yeme ve içme konusunda eşsiz lezzetlere sahip, dünyanın en geniş mutfaklarından biridir. Kruvasan, kurbağa bacağı, salyangoz yemeği, baget ekmek, kaz ciğeri ve krem brule özgün Fransız mutfağından tatmanızı önereceğimiz lezzetlerden yalnızca birkaçıdır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.