Harita

İstanbul Paris Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Paris yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Paris uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

905 TL

Aktarmasız havayolu

4

Uçuş / hafta

52

Ortalama uçuş süresi, toplam 2254 kilometre uçuş mesafesi

3sa 30dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Paris Charles-de-Gaulle, Paris Orly ve Paris Beauvais

3 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Paris şehrinde 3 havaalanı bulunmaktadır: Paris Charles-de-Gaulle, Paris Orly ve Paris Beauvais.
İstanbul - Paris uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 905 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Paris uçuşu ortalama 3sa 30dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Paris uçuşu yapan 4 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ocak itibarıyla haftalık 52 İstanbul - Paris uçuşu bulunmaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı- Paris arasında uçan havayolu şirketleri

Atatürk Havalimanı- Paris arasında Onur, Atlas Global, Air France ve THY’nın her gün direkt seferleri mevcuttur. İki nokta arasında THY’nin her gün 5 frekans direkt uçuşu bulunmaktadır. İki havalimanı arasında Ukrayna Hava Yolları, Air Serbia, Air Moldova, Tarom, Aegean, British Airways, KLM, Lufthansa, Swiss ve Tunus Hava Yolları aktarmalı uçan havayolu şirketleri arasındadır.

Terminal bilgileri

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Atatürk Havaalanı Türkiye’nin en yoğun hava trafiğine sahip olan havaalanıdır. İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde bulunan restoran-kafe tarzı mekânlarda ve vergisiz fiyat avantajıyla satış yapılan free shop alanlarında uçuş öncesi alış veriş yapabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Havaalanında bulunan yeme, içme mekânları geniş seçenekler sunmakta. Vaktiniz az ve hızlıca karnınızı doyurmak isterseniz Starbucks, Cafe Inn, Quick Asia, The Green Port, Efes Beer Point, Tadında Anadolu gibi mekânlar sizler için uygun. Eğer havaalanında daha uzun saatler kalacaksanız, birbirinden farklı menüleriyle konforlu, lüks mekânlar havaalanı giden yolcular salonuna yakın konumda bulunmakta. Atatürk Hava Alanı lounge’larında ücretsiz olarak sağlanan kablosuz internet servisi havaalanının diğer bölümlerinde ücretli olarak sunulmaktadır.  Giden yolcular salonu, çıkış kapılarına yakın konumlanan free shop alanlarında ise, kozmetikten aksesuara, oyuncaktan çikolataya, tütün ürünler, alkollü içecekler ve dünya markalarına ait yüzlerce ürün arasında keyifli alış veriş imkanı sunmakta.

Paris’te üç havalimanı bulunmaktadır. Paris-Charles de Gaulle Havalimanı Fransa’nın en büyük havalimanıdır. Paris’in merkezinden 23 Km uzaklıkta bulunan havalimanı geniş otoban ve raylı sistemlerle kent merkezine kolayca bağlanır. Havalimanında bulunan tren sistemiyle 45 dakikada kent merkezinde olmak mümkün. Üç terminali bulunan havalimanında terminaller birbirine ücretsiz otobüs servisleriyle bağlanmaktadır. İkinci terminal binası 2A’dan 2G’ye 7 ayrı bölüme ayrılmıştır. Her terminal birbirinden şık mağazalar ve yeme içme mekânlarıyla donatılmıştır. Havaalanı döviz büroları, duty free alanları,  kaliteli restoran ve barlar açısından çok zengindir. Alışveriş ve yeme içme mekânları ikinci terminalde çok daha yoğundur. Piza Hut, Columbus Cafe, McDonalds, Cafe Ritazza havaalanı terminallerinde bulunan lezzet noktalarının bazılarıdır. Alışverişle özdeşleşen kentlerden olan Paris, şanına yaraşır bir havaalanına sahiptir. Alpha Braco, Virgin, Swatc, Beauty Unlimited, Swarovski, Hermes bu mekânlardan yalnızca birkaçı. Havaalanından merkeze ulaşmak için mevcut alternatifler arasında en fazla kullanılan RER trenleridir. Havaalanında RER durağı Terminal 3’te bulunmaktadır. Air France Otobüsleri terminal 1 ve terminal 2’den hareket etmektedir. Diğer ulaşım alternatifi olan Roissybus’lar ise her 15-20 dakikada bir hareket etmektedir.

Paris Orly Havalimanı Güney ve Batı adıyla iki terminal binasına sahiptir. Uluslararası uçuşlar için Güney Terminali kullanılmaktadır. Orly Havalimanı alışveriş mekânları, free shop mağazaları, butik mağazalar, Fransız mutfağının nadide örneklerinin sunulduğu restoranlarla oldukça renkli ve hareketli bir havalimanıdır. Güney Terminalinde, güvenlik öncesinde ve sonrasında bulunan mağaza ve yeme-içme mekânları arasında; La Cave a Cigares, Pure and Rare, Multistore (Duty free) Solaris, Kaboom ilk akla gelenler. Batı Terminalinde bulunan birkaç ticari mekân örneği vermek istersek, Multistore, La dure, La Cure, Koba ve Beauty Unlimited  seçenekler arasında.  Havaalanından kent merkezine ulaşmak için birçok alternatif mevcuttur. Orlybus,  Air France Otobüsleri, RLYVAL Treni alternatif ulaşım seçenekleri arasındadır.

Paris Beauvais Havalimanı kentin en küçük havalimanıdır ve Avrupa içinde yapılan ucuz uçuşlar için kullanılmaktadır. Kent merkezinin 70 km dışında bulunan havaalanını Avrupa aktarmalı yaptığınız uçuşlar sonrasında kullanabilirsiniz. Havalimanında bulunan otobüs servisleri ile Porte Maillot metro istasyonuna ulaşabilirsiniz. Gelişmiş metro ağı sayesinde bu istasyondan merkeze ulaşmanız mümkün.

İstanbul- Paris uçuşunuzu gerçekleştirmek için uçuş saatinden iki saat önce havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinden en geç bir saat önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir. Havaalanına hareket etmeden önde Schengen vizesine sahip olduğunuz en az 6 ay geçerli pasaportunuzu yanınıza aldığınızdan emin olunuz.

Pratik bilgiler

İstanbul ve Paris arasında bir saat fark bulunmaktadır. İstanbul ılıman iklim kuşağındadır. Paris kış aylarını soğuk ve yağışlı yaz aylarını ise sıcak ve nemli geçirir. Bol yağmur alan Paris’te Ağustos ayında sıkça sağanak yağmurlar gözlemlenmektedir.  İstanbul ve Paris hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında Paris’in çok daha pahalı bir kent olduğunu görmekteyiz.  Paris’te pahalı olmayan bir restoranda yaklaşık 43 TL’ye satın alacağınız yemek için İstanbul’da 16 TL ödemeniz yeterli olacaktır. Paris Charles De Goule Havalimanından kent merkezine taksiyle ulaşım için günümüz kuruyla yaklaşık 135-150 TL, Orly Havalimanından kent merkezine taksiyle ulaşım için günümüz kuruyla yaklaşık 75-135 TL ödemeniz gerekecektir.

Yukarıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Temmuz 2016 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.