Harita

KLM Hava Yolları uçak bileti:

1919 yılında Roterdam’da kurulan KLM veya Hollanda Kraliyet Havayolları dünyanın en eski havayolu şirketlerinden biridir. KLM kurulduğu günden bugüne kadar hep aynı ismi taşımıştır. Geniş uçak filosu ile dünyanın birçok destinasyonuna tarifeli seferler düzenlemektedir. KLM Hava Yolları uçak biletiyle 68 uzun, 77 orta menzilli olmak üzere tüm dünyada 145 ayrı noktaya uçmanız mümkün. KLM’nin merkezi Amsterdam Schiphol Havalimanı’dır. 2004 yılının Mayıs ayından itibaren KLM ve Air France ortak çatı altında hareket etmektir. Müşteri odaklı uzman kadrosu, konusunda uzun yıllara dayanan deneyimin vermiş olduğu güvenle hizmet veren KLM Hava Yolları SkyTeam havayolları ağına üyedir.

Yukarıda yer alan bilgiler Haziran 2017 tarihinde doğrudur.

Neden KLM Havayolları?

KLM’de check in işlemleri nasıl yapılır?

KLM check-in işlemleriniz için bir çok kolaylık sunmaktadır. KLMHava Yolları’yla uçuşa başlamadan önce check-in işleminizi internet üzerinden online olarak yapabilir, mobil telefonunuza elektronik bilet transferi yapabilir veya havaalanlarındaki kioksları güvenle kullanabilirsiniz. Online check-in işlemi ile uçacağınız koltuğunuzu seçebilir, biniş kartınızı evinizden veya ofisinizden basabilirsiniz. KLMçalışanları veya havaalanlarındaki kioks cihazları check-in işleminizi hızla gerçekleştirecektir. İşlem sırasında gerekli seyahat belgelerinizin eksiksiz olarak yanınızda olması beklenmektedir. Gideceğiniz yöne doğru kalkış öncesi havaalanında olmanız gereken saatler ve check-in kapanış saati değişkenlik gösterebilir. Check-in ve bagaj teslimatıyla ilgili bazı yönlere uygulanan istisnalar için KLM’nin kurumsal web sayfasını ziyaret ediniz. Online check-in süreleri Avrupa içi uçuşlar için, uçak saatinden 30 saat önce başlayıp, uçuşa 1 saat kala sona erer. Bu süre USA uçuşları için 24 saat önce başlamaktadır. Havalimanında yapılacak check-in için bu süre Avrupa uçuşlar için 2 saat, USA uçuşları için 3 saattir. Check-in kapanış saatleri Avrupa içi için uçuş saatinden 40 dakika, USA için 60 dakika öncesidir.

KLM uçuşlarında bagaj hakkı ve ücretlendirme:

KLM Hava Yolları’yla uçarken ücretsiz bagaj hakkınız mevcuttur. Bu hakkınızla ilgili belirlenmiş kurallar şu şekildedir. Ücretsiz el bagajınız ekonomi sınıfı uçuşlar için 1 adet ve maksimum 12 kilo, business class uçuşlarınız için ise 18 kiloyu geçmemelidir. El bagajı ölçüleri maksimum 55x35x25 cm ölçülerinde olmalıdır. Uçağın kargo bölümünde ücretsiz taşınacak bagajınızla ilgili kurallar ise; Avrupa içi uçuşlarda ekonomi sınıfı biletlerde 23 kilo, business class uçuşlarda ise 32 kilodur. 2 yaştan küçük çocuklar için ücretsiz el bagajı hakkınız 12 kilo, check-in bagajı hakkınız ise 10 kilodur. Daha fazla bagaj götürmek isterseniz, ekstra bagaj işlemlerinizi internet üzerinden indirimle yapabilirsiniz. İnternet dışında, havaalanında yaptıracağınız ekstra bagaj ücretleri daha yüksek olacaktır. Uçacağınız yöne göre uygulanacak olan ekstra bagaj ücretlerini KLMHavayolları’nın resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

KLM Hava Yolları’yla uçarken koltuk seçimi nasıl yapılır?

KLM uçak biletinle yolculuğa başlamadan önce, on-line check-in esnasında ücret karşılığında koltuğunuzu seçebilirsiniz. Uçağın oturma planına göre değişecek olan koltuk ücretlerini, seyahate çıkmadan önce KLM’in resmi web sitesinden görebilirsiniz. On-line check-in dışında, havaalanlarından yapacağınız check-in işlemlerinizde, KLM Hava Yolları tarafından otomatik atanan koltuklar için ücret talep edilmeyecektir.

Biletlendirme ücreti ödeyecek miyim?

KLM Havayollarına ait resmi web sitesinden alacağınız bilet fiyatlarına tüm vergi ve ek ücretler dahildir. Özel Tarifelerle satılan bazı biletler, kısmen veya tamamen değiştirilemez ve/veya iade edilemez. Yolcuya, bir biletin hazırlanmasından dolayı düzenleme ücretleri yansıtılabilir. Düzenleme ücretleri yolculuk türüne, uçuşun yapıldığı yöne, tarifeye ve bilet dağıtım kanalına göre değişiklik gösterebilir.

KLM’de yiyecek, içecek ve ikram:

KLM uçaklarında ücretsiz yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır. Sağlık sebepleri veya dini nedenlerle önceden bilgi verilmesi kaydıyla seçilen yemelerden ekstra ücret talep edilmemektedir. Ayrıca, uçuş gününüzden 90 gün veya 48 saat öncesinden bilgi vererek, seçim yapabileceğiniz a la carte menülerden, ücretini ödemek kaydıyla seçimlerinizi yapabilirsiniz. KLM uçuşlarında iyi vakit geçirebilmeniz için teknolojinin son örnekleriyle sunulan Audio-Video uygulamalarını da beğenilerinize sunuyor.

KLM

4,0/5
110 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.