Harita

Aegean Airlines uçak bileti

Aegean hava yolları 1987 yılında Aegean Havacılık olarak kurulmuş ve Learjet uçakları ile Atina’dan VIP uçuşlar ile tüm dünyaya uçuşlar gerçekleştirmiştir. Yunanistan`ın ilk özel havayolu şirketidir. 1999 yılında Aegean Havayolları olarak tarifeli seferlere başlamıştır.Star Allience üyesi olan Aegean Havayolları Atina ana merkezli iç ve dış seferler düzenlemektedir. Diğer merkezleri ise Selanik,Girit ve Larnaka`da bulunmaktadır.Star Alliance üyesi olan Aegean Havayolları`nın birçok havayolu ile code share ortaklığı vardır.29 adet Airbustan oluşan uçak filosu ile Yunanistan`dan 12 ayrı havaalanından, tarifeli ve charter olmak üzere 20 ülkede 160 noktaya seferler düzenlemektedir. 

Neden Aegean Airlines

Check-in işlemleri

Aegean Havayolları ile seyahatlerinizde check-in işlemlerinizi isterseniz havaalanında veya evinizin rahat ortamından internet üzerinden yaptırabilirsiniz.Online check-in son derece kolay ve hızlı bir yöntem, uçuş saatinizden 48 önce aktif olur ve otuz dakika kala online check-in süresi sona ermektedir. Online check-in sırasında, tüm bağlantılı uçuşlarınızın da check-in işlemlerini yapabilirsiniz.Biniş kartınızın çıktısını alıp, ayrıca telefonunuza mesaj olarak atılmasını da isteyebilirsiniz. Size sunulan bir başka check-in seçeneği havaalanında ki self check-in kioskları veya direkt Aegan Hava Yolları kontuarına gidebilirsiniz. Havaalanında ki check-in işlemlerinizi uçuş saatinizden 24 saat önce yaptırabilirsiniz, uçuş saatinize 30 dakika kala kontuar kapanmaktadır.

Koltuk seçimi

Online bilet alırken, koltuk rezervasyonunuzu da yaptırmayı unutmayın. Koltuğunuzu seçmeyi havaalanına bırakmanız durumunda seçebileceğiniz boş koltuk sayısı azaldığı için çok fazla seçeneğiniz olamayabilir. Online check-in yaptığınız sırada oturma planını da görerek, koltuğunuzu da seçebilirsiniz. Acil çıkışa yakın koltuklarda koltuk aralıkları daha geniş olduğu için bacaklarınıza daha fazla hareket alanı sağlar dolayısıyla en çok talep gören koltuklardır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Aegean Havayolları ile uçuşlarda,biletinizin sınıfına bağlı olarak, sınırlı sayıda ve belli bir ağırlığa kadar bagaj taşıma hakkına sahipsiniz.Ekonomi sınıfı bilet sahipleri bir adet çanta ve 23 kg ağırlık hakkına sahiptirler, business sınıfı bilet sahipleri ise iki parça çanta taşıyabilir ve ağırlık sınırları 32 kg dır.Yanınıza alacağınız bagajınız sınırlanan sayı ve ağırlığın üzerinde ise havayolunun internet sayfasından ek bagaj hakkı satın alabilirsiniz. Aegean Havayolları ek bagaj hakkı ve ücretleri, bilet sınıfına ve varış noktasına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi almak için havayolunun internet sayfasından yararlanabilirsiniz.Ekonomi sınıfı yolcuları için el bagajı hakkı bir parça 56 x 45 x 25 ölçülerinde ve 8 kg ile sınırlandırılmış, business sınıfı ise 8 kg ve 5 kg olmak üzere iki parça taşıma hakkına sahiptirler.

Yiyecek,içecek ve ikram

Aegean Havayolları uçuş süresince kabin ekibinin güleryüzlü servisi ile bilet sınıfı ve mesafeye göre; hafif yiyecekler,sıcak ve soğuk içecekler ve uluslararası yolculuklarda Ege mutfağından muhteşem tatlarla sıcak yemek servisi sunmaktadır. Yemek konusunda özel istekleriniz için Aegean Havayolları`nın internet sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlık sorunları veya herhangi bir sebepten dolayı özel yemek isteklerinizi uçuşunuzdan 24 saat önce bildirmeniz gerekmektedir.

Aegean Airlines

5,0/5
3657 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.