Harita

Emirates Uçak Bileti

Birleşik Arap Emirlikleri`nin uluslararası havayolu şirketi Emirates, 1985 yılında, kiraladığı iki uçakla uçuşlarına başlamıştır. Günümüzde ise 220 uçaktan oluşan filosu ile dünyada 80’den fazla ülkede, 142 noktaya uçuş yapmaktadır. Haftada, üç bini geçen uçuş sayısı ve yüksek standartlarda sunduğu hizmet kalitesiyle, küresel anlamda gökyüzü trafiğinin en önemli aktörlerinden biridir. Özel süitler ve spalar, yatak olabilen koltuklar, uçuş süresince kablosuz internet hizmeti ile sunduğu konforlu uçuşlar, Emirates uçak bileti sorgulamalarındaki artışın en büyük sebeplerinden sayılabilir.

Mayıs 2017 tarihli bilgilerdir.

Neden Emirates

Check-in işlemleri

Emirates’le yapacağınız uçuşlarda, check-in işleminizi, online ya da havaalanlarındaki kiosklar veya kontuarlarda yapabilirsiniz. Havaalanında yapacağınız check-in işlemi için, uçuş saatinizden maksimum 90 dakika önce kontuarda hazır bulunmanız önerilmektedir. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, check-in işleminizi, Emirates kurumsal web sitesi üzerinden, online yapabilirsiniz. Online check in işlemi için süre, uçuş saatinizden 48 saat önce başlamakta ve uçuşunuza 90 dakika kala sona ermektedir. Emirates uçak bileti fiyatlarını görmek veya check-in işleminizi yapmak için havayolunun mobil uygulamasından da faydalanabilirsiniz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Emirates Havayolları`nın sunduğu ücretsiz bagaj hakkı 30 kg`dır. Uçak bileti tarifesine göre artan serbest bagaj hakkı; First Class için 50 kg, Business Class için ise 40 kg`dır. Amerika yönüne uçuşlarda ağırlık sınırlamaları değişiklik göstermektedir. Ücretsiz bagaj sınırlamaları için Emirates kurumsal web sitesiniz ziyaret ediniz. Her yolcu, 55cmx38cmx20 cm ölçülerinde ve en fazla 7 kg. ağırlığında tek parça el çantasını kabine alabilmektedir. Emirates uçak bileti tarifesi First Class veya Business Class olan yolcular ise aynı ölçülerde iki adet çanta alma hakkına sahiptir. Kabin bagajlarınızda Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu tarafından düzenlenen kurallara özen göstermeniz gerekmektedir. Konuyla ilgili detaylar için Emirates kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Koltuk seçimi:

Emirates ile uçuşlarda koltuk seçimi ücretsiz olarak, web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Acil çıkış kapısı sırasında bulunan koltuklar için rezervasyon yapılamamaktadır. Emirates ile uçarken, uçak bileti tarifesi ne olursa olsun, koltuk genişliği ve uzun bacak alanlarıyla First Class uçuşlar deneyimlenmektedir. Koltuk seçimiyle ilgili olarak, Emirates Havayolları herhangi bir garanti verememektedir, seçilen koltuklar operasyonel sebeplerle değiştirilebilir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolcularına kaliteli uçuş deneyimini yaşatan Emirates, sunduğu ücretsiz ikram konusunda da sınır tanımıyor. Sıcak yemek, soğuk sandviç, salata ve tatlı çeşitlerinin yanı sıra alkollü ve alkolsüz içeceklerden oluşan zengin menüler, dünyaca ünlü tasarımcıların imzasından çıkan ürünlerle sunuluyor. Özel yemek tercihlerinin uçuştan en az 48 saat önce bildirilmesi gerekmektedir.

Emirates uçuşlarında kabin içi eğlence sistemleri ise uçuş sürenizi gerçek bir keyfe dönüştürüyor. Farklı dillerde sunulan 2.500 üzerinde film, TV programları kanalı, müzik ve oyunlar geniş ekranlara verilirken, işitme veya görme engelli yolcular için sesli açıklama ve alt yazılı filmler sunulmaktadır.

Biletleme ücreti

Emirates uçak bileti fiyatlarına, varış noktası ve bilet sınıfına göre değişen hizmet bedeli dahil edilmektedir.

Emirates

4,5/5
11814 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.