Harita

Thai Airways uçak bileti

Star Alliance havacılık birliğinin kurucu üyelerinden biri olan Thai Airways,ticari adıyla Thai Airways International Public Company Ltd. Tayland‘ın bayrak taşıyıcı ulusal havayolu şirketidir. Kendisini “ İpek gibi uçuran havayolu “ olarak tarif etmekte ve konforu ve eksiksiz servisi ile sloganının içini doldurmaktadır. Düşük maliyetli bir havayolu şirketi olan Nok Air‘in en büyük ortaklarından biri olan Thai Air, aynı zamanda 2012 yılı itibariyle Thai Smile adı ile bölgesel uçuşlar yapan bir yan kuruluşa sahiptir. 94 adet Airbus ve Boeing‘den oluşan, son teknolojiye sahip, modern bir uçak filosuna ve geniş bir uçuş ağına sahip olan Thai Airways, 35 ülkede yaklaşık 80 noktaya seferler düzenlemekte. Yolcu programı olarak, Royal Orchid Plus mil programı ile yolcularına ödül biletler veren havayolu, Royal First, Royal Silk ve Ekonomi olmak üzere üç sınıfta yolcu taşımaktadır. 

Neden Thai Airways

Check in işlemleri

Thai Airways check in işlemleriniz için online check in kolaylığı sunmakta. Son derece basit bir kaç adımda internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz online check in ile koltuk seçimini yapabilir, biniş kartınızın çıktısını alarak zamandan kazanabilirsiniz. Günümüz teknolojisinin tüm avantajlarını kullanabileceğiniz Thai Airways ile yolculuğunuzda check in işlemlerinizi hareket halindeyken de, akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Thai Mobile uygulaması ile yapmanız mümkün. İnternet üzerinden check in yapmak için süreniz uçuş saatinizden 24 saat önce başlamakta ve 1 saat kala sona ermektedir.Detaylı bilgi almak için havayolunun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Havaalanına bağlı olamak üzere, check in seçeneklerinden biri olan self check in kiosk servisinden yararlanabileceğiniz gibi Thai Airways kontuarları güleryüzlü çalışanları ile check in işlemlerinizi yapmanıza yardımcı olacaklardır. Havaalanında Thai Airways kontuarlarında check in yaptırmanız durumunda uçuş saatinizden en az 3 saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir.

Bagaj Hakkı ve ücretlendirme

Thai Airways yolcularına uygulanan bagaj hakkı ve ücretletlendirilmesi prosedürü destinasyonlara göre değişmektedir. Domestik uçuşlar, Asya, Avusturalya ve Yeni Zelanda‘ya uçuşlar ve Avrupa,Afrika ve Ortadoğu uçuşları olarak ayrılan rotalara farklı uygulamaları bulunan havayolu Türkiye‘yi kapsayan uçuşlarında, Economy Class için 20kg, Royal Silk Class için 30kg, bebekler için 10kg ücretsiz bagaj hakkı sunmaktadır. Kabin bagajı olarak uçakta yanınıza alabileceğiniz bagaj hakkı ise; 56 x 45 x 25 cm ölçülerinde ve 7 kg ağırlığında bir parça ve 37.5 x 25 x 12.5cm ölçülerinde ve 1.5kg ağırlığı aşmaması kaydıyla bir el çantası. Ek ücret ödenmesi koşulu ile bagaj hakkınızı arttırmanız mümkün.

Koltuk seçimi

Ekonomi sınıfı yolcularına, first class kalitesinde konfor sunduğu Thai Airways, check in işlemleriniz için de bir çok seçenek sunmaktadır. Kurumsal internet sayfasından yapabileceğiniz online check in sırasında uçağın kabin planını görerek, tercihiniz doğrultusunda koltuğunuzu seçebilir, havaalanındaki bekleyiş süresini kısaltabilir, yol arkadaşlarınız varsa yanyana koltuklarda yolculuğunuzun keyfini çıkartabilirsiniz. Ancak acil çıkışların yanında yer alan koltuklar gibi daha geniş alana sahip bazı koltukların rezervasyonu için belirlnmiş kriterler bulunmakta ve ancak havaalanında, kontuarda rezerve edilebilmektedir. Bu koltuklar; 16 yaş altı çocuklar, anne adayları, çocuklu yolcular, engelli yolcular tarafından güvenlik sebebiyle rezerve edilememektedir.

Yiyecek,içecek ve ikram

Konforda sınır tanımayan Thai Airways, yiyecek ve içecek konusunda da muhteşem menüsüyle, her damak tadına uygun seçenekleri ile yolculuğu keyifli kılmaktadır. Güleryüzlü kabin görevlilerinin sıcak ilgisi ile birleşen yiyecek ve içecek ikramı ipek gibi bir yolculuk geçirmenizi sağlamakta. Din, kültür,sağlık gibi özel durumlar için hazırlanan vejeteryan, diet, diabet, glutensiz vb. menüler için siparişinizi uçuşunuzdan 48 saat önce bildirmiş olmanız gerekmektedir.

Thai Airways

4,5/5
13043 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.