Harita

İstanbul Edinburg Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Edinburg yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Edinburg uçuş bilgileri

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

5

Ortalama uçuş süresi, toplam 2877 kilometre uçuş mesafesi

4sa 25dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Edinburg

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Edinburg şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Edinburg.
İstanbul - Edinburg uçuşu ortalama 4sa 25dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Edinburg uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Aralık itibarıyla haftalık 5 İstanbul - Edinburg uçuşu bulunmaktadır.

İstanbul’dan Edinburg’a Uçan Havayolları

İstanbul’dan Edinburg’a yalnızca Türk Hava Yolları direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Türk Hava Yolları Edinburg’a İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Salı, Cuma ve Pazar olmak üzere haftanın üç günü ikişer, diğer günleri ise birer frekans uçmaktadır.

İstanbul Edinburg uçak bileti satın almak isteyen yolcular için aktarmalı sefer seçenekleri de mevcuttur. İstanbul-Edinburg hattında KLM’in Amsterdam, Air France’ın Paris, British Airways’in Londra ve Lufthansa’nın Frankfurt bağlantılı uçuşları bulunmaktadır.

Terminal Bilgileri - Gidiş

İstanbul’un Avrupa yakasındaki Yeşilköy’de yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı’na kentin en merkezi noktalarından birisi olan Taksim’den ulaşımın en popüler yöntemleri metro, Havataş ya da ticari taksileri kullanmaktır. Havalimanına metroyla gitmek için Taksim’den Hacıosman-Yenikapı metro hattına binilmesi ve son durak olan Yenikapı’da Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattına bağlantı yapılması gerekmektedir. Havataş, saat 01:00 ile 04:00 arası hariç her yarım saatte bir Taksim’den servis düzenlemektedir. Servislerin kalkış noktası Abdülhak Hamit Caddesi’ndeki Point Hotel’in önüdür ve ücreti 11 TL’dir. Taksim ile havalimanı arasında taksi ücreti ise trafiğin normal seyrinde aktığı saatlerde yaklaşık 50 TL’dir. Bununla birlikle kullanılan güzergaha ve trafiğin sıkışıklık durumuna bağlı olarak bu tutar artış gösterebilmektedir.

Edinburg’a uçacak yolcuların İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Oldukça büyük olan terminal, sunduğu geniş alışveriş ve yeme içme imkanlarıyla yolcuların uçuş öncesindeki vakitlerini keyifli bir şekilde geçirmelerini sağlamaktadır. Uçuştan önce havalimanının kalabalığından uzakta, sakin ve konforlu bir vakit geçirmek isteyen yolcular için Dış Hatlar Terminali’nde Comfort Lounge, Primeclass Lounge, Türk Telekom Platin Lounge, THY Lounge, Emirates Lounge, Sky Team Lounge ve HSBC Club Lounge olmak üzere yedi farklı özel yolcu salonu hizmet vermektedir. Terminal genelinde iki saat süreyle ücretsiz wi-fi erişimi sağlanmaktadır.

Terminal Bilgileri - Varış

Edingburg Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 10 km batısında yer almaktadır. Havalimanından Edinburg’un merkezine ulaşımın en popüler yolu, 7 gün 24 saat hizmet veren 100 numaralı Airlink Express otobüslerini kullanmaktadır. Terminal binasının hemen çıkışından hareket eden ve yaklaşık 25 dakikada kent merkezine ulaşan Airlink Express’in ücreti tek yön için 4 GBP (yaklaşık 15 TL), gidiş-dönüş için ise 7 GBP’dir (yaklaşık 26 TL). Otobüslerde ücretsiz wi-fi bağlantısı da bulunmaktadır.

Pratik Bilgiler

Edinburg’a uçuşu bulunan yolcuların, uçuşlarına en az iki saat kala İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmiş olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşları, İskoçya’nın bağlı olduğu Birleşik Krallık’a yapacakları seyahatlerde vizeye tabidir ve seyahatlerinden önce ülkenin diplomatik temsilciliklerinden vize almaları gerekmektedir.

Edinburg’da Sizi Ne Bekliyor?

Edinburg’da saatler İstanbul’un iki saat gerisindedir. Edinburg, döviz kurunun da etkisiyle İstanbul’a kıyasla oldukça pahalı bir şehirdir. Örneğin kentte orta sınıf ve üzeri restoranların fiyatı İstanbul’u üçe katlayabilmektedir. İskoçya’nın büyük bir kısmı gibi Edinburg’un havası da bulunduğu enlemdeki Moskova gibi diğer şehirlere kıyasla daha ılımandır. Kentte kış aylarında sıcaklıklar çok nadir olarak 0 C°’nin altına düşmektedir. Yaz aylarında ise gün içindeki sıcaklıklar ortama 18-19 C° civarında seyretmektedir. Edinburg sene boyunca yağış alan bir şehirdir. Kent ayrıca yoğun rüzgar almaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Temmuz 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.