Harita

İstanbul Dalaman Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul - Dalaman uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

220 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

43

Ortalama uçuş süresi, toplam 470 kilometre uçuş mesafesi

1sa 15dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Dalaman

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Dalaman şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Dalaman.
İstanbul - Dalaman uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 222 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Dalaman uçuşu ortalama 1sa 15dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Dalaman uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ağustos itibarıyla haftalık 43 İstanbul - Dalaman uçuşu bulunmaktadır.

İSTANBUL’DAN DALAMAN’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İSTANBUL’DAN DALAMAN’A UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul’dan Dalaman Havalimanı’na dört farklı havayolu direkt uçuşlar düzenlemektedir: Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Onur Air ve Atlas Global.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’da bulunan her iki havalimanından da Dalaman’a haftanın her günü uçuşları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Dalaman’a İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan günde 6 ya da 7 frekans, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise 4 ile 6 frekans uçmaktadır.

Pegasus Havayolları, Dalaman uçuşlarını İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapmaktadır ve her gün, günde 8 frekans uçmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Dalaman’a uçan bir diğer havayolu Atlas Global’dir. Atlas Global’in Dalaman uçuşları Cumartesi günleri 2 frekans, haftanın diğer günleri ise 1 frekanstır.

Onur Air ise, Dalaman uçuşlarını İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan her gün, günde 1 frekans olarak gerçekleştirmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İstanbul’dan Dalaman’a uçuşların düzenlendiği İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kentin Anadolu yakasında, İstanbul Atatürk Havalimanı ise Avrupa yakasında konumlanmıştır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiş için en çok kullanılan seçeneklerden birisi Havataş otobüsleridir. Havataş otobüsleri 01:00-03:30 saatleri arası hariç, her yarım saatte bir Taksim’de Point Otel’in yanından hareket etmektedir. Havalimanına Kadıköy ve Yenisahra’dan da Havataş ile gidilebilmektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro bağlantısı bulunmamaktadır ancak 4. Levent’ten E-3, Bostancı’dan E-9 ve Kadıköy’den E-10 ve E-11 numaralı belediye otobüsleri havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ikinci güvenlikten önceki alan iç hat ve dış hat yolcularının ortak kullanımına açıktır. Gerek bu alanda, gerekse ikinci güvenlikten sonraki İç Hatlar Terminali’ne çok sayıda kafe, restoran ve hediyelik eşya mağazası hizmet vermektedir. Havalimanında ayrıca, Dalaman yolcularının uçuşlarından önce yararlanabilecekleri üç farklı lounge bulunmaktadır: Wings Lounge, Turkish Airlines Lounge ve LGM CIP Lounge.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşım için en ekonomik yöntemlerden birisi Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanmaktır. Bu metro hattına başta Hacıosman-Yenikapı hattı olmak üzere metro, tramvay ve otobüsle bağlantılar sağlanmaktadır. Havalimanına ayrıca Taksim’den ve Yenikapı İDO İskelesi’nden Havataş otobüsleri hareket etmektedir.

Dalaman uçuşlarının yapıldığı İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali de uçuş öncesi yeme, içme ve alışveriş imkanları açısından oldukça zengindir. Bunlara ek olarak terminalde THY Lounge ve Wings Primeclass Lounge hizmet vermektedir.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris ve Fethiye’ye Havaş otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Havaş otobüsleri ile 15 TL ödenerek Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ve Gökova rotası üzerinden ortalama 90 dakikada Marmaris’e ulaşılmaktadır. Fethiye’ye Havaş otobüsleriyle ulaşım ücreti 10 TL’dir ve Göcek, Günlükbaşı, Adnan Menderes Bulvarı rotası izlenerek Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gidilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

Yolcuların, İstanbul-Dalaman uçuşundan en az bir saat önce, uçuş yapacakları havalimanında bulunmaları gerekmektedir. Uçuş öncesinde fotoğraflı bir kimlik belgesinin (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı) ibraz edilmesi zorunludur.

DALAMAN’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Her biri turistik bir merkez olan Dalaman ve yakınlarındaki Marmaris ile Fethiye’de fiyatlar, özellikle de restoran ücretleri İstanbul ile benzer seviyelerdedir. Dalaman, İstanbul’a kıyasla gerek yazları gerekse kışları daha ılıman ve az yağışlı bir iklime sahiptir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.