Harita

TAP Air Portugal uçak bileti

TAP Havayolları, Portekiz’in ulusal havayolu şirketidir. TAP, 2011 yılında yayınlanan JACDEC Airliner Güvenlik Raporu’na göre, Batı Avrupa’nın en güvenilir havayolu seçilmiştir. TAP ayrıca güvenlik konusunda, dünya sıralamasında dördüncü sıradadır. Star Alliance havayolu birliğine de üye olan TAP Havayolları, Victoria adında sık uçanlar programı hizmeti vermektedir. TAP, 1945 yılında kurulmuştur. Genel merkezi Lizbon’da bulunan Portela Havaalanıdır. Lizbon, Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’ya yapılan uçuşlar için oldukça önemli bir kavşak noktasıdır. TAP Havayolları, dünya çapında 34 ülkeye ve 78 ayrı destinasyona, düzenli uçuşlar yapmaktadır. Kalitesi dünya standartlarında kanıtlanmış ve ödüllerine sürekli yenilerini ekleyen TAP Havayolları’ nın özelleştirme çalışmalarına devam edilmektedir.  

Neden TAP Portugal

Check In işlemleri

TAP Havayolları, geleneksel yöntemlerin yanı sıra tüm modern yöntemlerle de check-in işlemi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Eğer klasik yöntemlerle, havaalanında check-in işlemi yapmak istiyorsanız, TAP tarafından, gideceğiniz yöne göre değişen check-in saatleri, aşağıdaki şekilde bildirilmiştir. Schengen dışı ülkeler için uçuş saatinizden 90 dakika önce, Schengen ülkeleri ve diğer EU üyesi olmayan ülkeler için uçuş saatinizden 1 saat önce, kıtalararası uçuşlarınız için ise uçuş saatinizden 90 dakika önce havaalanında olmanız beklenmektedir. Havaalanlarında bulunan kiosklar check-in işlemleri için yolcular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Online check in işlemleri, uçuş saatinden 72 saat ila 90 dakika arasında yapılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri için bu süre, uçuş saatinden 24 saat önce başlamaktadır. Mobile check-in işlemleri için gerekli olan süreler, online check-in işlemi ile aynıdır. Eğer uçuşunuza Lizbon’dan başlayacaksanız, oldukça özel bir check-in servisinden faydalanabilirsiniz. Bu servis kapsamında arzu ederseniz, SKYBAGS çalışanları sizi ev, ofis veya kaldığınız otelde ziyaret edebilir, seyahat evraklarınızı gözden geçirebilir, bagajlarınızı sizin için teslim alabilir; size sadece uçuş saatinizden bir saat öncesinde havaalanında hazır bulunmanız ve TAP kontuar görevlilerinden biniş kartınızı almak kalır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

TAP uçuşlarınızda, kabine alabileceğiniz el bagajınızın 55 x 40 x 20 cm ölçülerini geçmemesi ve ağırlığının da 8 kiloyu aşmaması gerekmektedir. Business sınıfında uçan yolcuların ise toplamda 16 kiloyu geçmeyecek iki el bagajı hakları vardır. Ücretsiz bagaj hakkınız ise, Avrupa’da ki diğer havayolları firmalarında olduğu gibi, 23 kilo olarak belirlenmiştir. Kıtalararası uçuş yapacak olan yolcuların, bagaj hakkı ve fazla bagaj ücretlerine ait güncel bilgiler için TAP kurumsal web sitesini ziyaret etmeniz rica olunur.

Koltuk seçimi:

Uzun mesafeli uçuşlarda koltuk genişliğinin ve bacak mesafesi derinliğinin ne denli önemli olduğu bilinmektedir. TAP Havayolları bu konuda oldukça cömert davranmaktadır. Ekonomi ve Business sınıfı uçuşlarda artırılan koltuk konforunu yaşamak için online check-in sırasında koltuk tercihinizi yapmanız gerekmektedir.

Biletlendirme ücreti:

Kredi kartınızla veya PayPal sistemiyle yapacağınız ödemelerde, bilet ücretinize küçük bir miktarda, ekstra ücret yansıtılabilir.

Yiyecek, içecek, ikram

TAP Havayolları, ekonomi ve business sınıfında ücretsiz yiyecek ve içecek servisinde bulunmaktadır.

TAP Air Portugal

4,5/5
9553 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.