Harita

Iberia uçak bileti

İspanya bayrağı taşıyan havayolu şirketi, 1927 yılında kurulmuştur. Merkezi Madrid’de, Barajas Uluslararası Havaalanı’nda bulunan şirket, 39 ülkede 102 noktaya düzenli uçuşlar yapmaktadır. 183 uçaktan oluşan filosuyla dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biridir. Havayolu taşımacılığının birçok alanında faaliyet gösteren şirket, İberia grup şirketlerinin bir üyesidir. 

Neden Iberia

Check-in işlemleri

Iberia Havayolları, check-in işlemleri için modern yöntemlerden klasik yöntemlere kadar geniş bir yelpazede servis sağlamaktadır. Check-in işleminizi ev veya ofis ortamınızdan, online olarak yapabilirsiniz. Online işlemler için zaman aralığınız uçuş saatinizden 24 saat önce başlayıp, uçuş saatinizden 1 saat öncesinde sonra erer. Havaalanında uzun kuyruklarda zaman kaybınızın önüne geçen bu sistemi kullanmak son derece kolay! Iberia kurumsal web sitesine girin, online check-in için gerekli bilgileri girin ve biniş kartınızın çıktısını alın. Mobil telefonunuzla da online check-in işlemi yapmanız mümkün, e-biniş kartınızı telefonunuza indirdiğinizden emin olunuz. Daha klasik yöntemlerle de check-in yaptırmak isteyebilirsiniz: Daha az zaman kaybı için otomatik check-in yapan kioskları tercih edebilirsiniz, Iberia kontuar görevlileri de check-in işleminizi güvenle gerçekleştirebilirler. Kiosklar için uçuş saatinizden maksimum 45 dakika önce, kontuar görevlileri aracılığıyla yapacağınız işlem için ise, uçuş yönünüze göre, uçuşunuzdan 1 ila 2 saatlik zaman aralığında havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Diğer birçok havayolu şirketi gibi Iberia’da da ücretsiz kabin bagajı hakkı mevcuttur. 56cm x 45cm x 25cm ölçülerini ve 10 kiloyu aşmayan bir adet el bagajınızı kabine alabilirsiniz. Business plus sınıfında uçan yolcuların kabin bagajı hakkı 2 adettir. Ayrıca her yolcu için, bir adet çanta, lap-top, kamera kabine ücretsiz olarak alınabilir. Uçağın kargo kısmında taşınacak olan bavulunuzun ölçülerinin, toplamda 158 cm ve 23 kiloyu aşmaması gerekmektedir. 23-32 kilo arasındaki bavullarınız ekstra ücretlendirilecektir. 32 kiloyu aşan bavullarınızın uçağa alınmayacağını hatırlatmak isteriz. Business sınıf biletle uçan yolcular 2 parça, business plus sınıf biletle uçan yolcular 3 parça serbest bagaj hakkına sahiptir. Özel bagajlarınızla ilgili kurallar için Iberia web sitesine başvurunuz.

Koltuk seçimi

Online check-in sırasında uçak tipine göre hazırlanmış yerleşim şemasından koltuk seçim işleminizi yapabilirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram:

İspanyol ve Akdeniz mutfağının zengin lezzetlerini sezona göre hazırlanan menülerle ikram eden Iberia, uçak içi ikram konusunda da iddialı bir havayolu şirketidir. Bilet sınıfınıza ve uçuş sürenize göre düzenlenen menüler hakkında web sitesinden bilgi alabilirsiniz. Modern bir filoya sahip olan havayolu şirketi, kabin içi eğlence sistemleri konusunda güncel uygulamaların tamamına sahiptir.

Biletleme Ücreti

Biletinizin sınıfı, gideceğiniz yön, almış olduğunuz hizmetin niteliğine göre biletinize yansıyacak olan ekstra ücretlendirme için lütfen Iberia kurumsal web sitesinin ilgili bölümünü ziyaret ediniz.

Iberia

4,0/5
19584 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.