Harita

İstanbul Tiran Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Tiran yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Tiran uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

547 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

20

Ortalama uçuş süresi, toplam 784 kilometre uçuş mesafesi

1sa 40dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Tiran

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Tiran şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Tiran.
İstanbul - Tiran uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 547 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Tiran uçuşu ortalama 1sa 40dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Tiran uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ağustos itibarıyla haftalık 20 İstanbul - Tiran uçuşu bulunmaktadır.

İstanbul’dan Tiran’a uçuşlar

İstanbul Tiran arasında uçan havayolu şirketleri

İstanbul Tiran arasında direkt olarak uçan havayolu şirketleri Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları’dır. İki nokta arasında Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yollarının her gün düzenli olarak direkt uçuşlar yapmaktadır. Direkt uçan havayolu şirketleri dışında Air Serbia, Aegean, Alitalia, Onur Air, Adria ve Lufthansa’nın aktarmalı seferleri de mevcuttur. Pegasus Hava Yolları dışında tüm havayolu şirketleri başlangıç noktası olarak Atatürk Havaalanını’nı tercih etmektedir. İstanbul Tiran arasında yoğun sayılabilecek bir hava trafiği mevcuttur.

Terminal bilgileri:

İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde bulunan restoran ve kafe tarzı mekânlarda, fast food zincirlerinden, zengin menüler sunan restoranlara, Strarbucks, Cafe Inn gibi lezzetli kahve ve unlu ürünler sunan kafelere ve Tadında Anadolu gibi lokal lezzetler sunan restoranlara rastlamak mümkün. The Green Port, Efes Beer Point, Qick Asia gibi uluslararası mutfak çeşitleri sunan mekânlar da havaalanında bulunan yeme-içme mekânları arasındadır. Atatürk Havaalanında ücretsiz ve ücretli olarak internet bağlantısı sağlanmaktadır.

Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular Terminalinde her damak zevki için birbirinden farklı restoran, kafe ve kafe-barlar hizmet sunmaktadır. Lokal lezzetlerin yanı sıra, uluslararası gıda zincirlerine ait kafelerde aradığınız her türlü yiyecek ve içeceğe ulaşabilirsiniz. Kahve Dünyası, Burger King, Efes Pub Gate, Turkish Kitchen, Puro Gusto havaalanında bulunan lezzet noktalarından yalnızca bir kaçıdır. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havaalanlarında bulunan Duty Free alanlarında cilt bakımı, kozmetik, sağlık ürünleri, çikolata, alkollü-alkolsüz içecekler, tütün ürünleri, kahve çeşitleri, döviz büroları ve dünya çapında ünlü markaların ürün satışı yaptıkları mağazalar bulunmaktadır. İstanbul’da bulunan havaalanlarının Dış Hatlar Terminalinde bulunan lounge’larda ücretsiz olarak kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Terminal içinde bulunan diğer bölümlerde ise internet hizmeti ücretli olarak sunulmaktadır.

İstanbul Tiran uçuşunuzu gerçekleştirmek için, en az 6 ay geçerli pasaportunuzla birlikte, uçuş saatinden iki saat önce havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinden en geç bir saat önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir. Arnavutluk seyahatiniz için vize almanız gerekmemektedir.

Tiran Uluslararası Havaalanı, Rinas Bölgesinde, Tiran’ın 11 Km dışında bulunmaktadır. Bulunduğu bölgeyle bağlantılı olarak Rinas Uluslararası Havaalanı olarak da bilinir. Tek terminal binası bulunan havaalanı Arnavutluk’un tek uluslararası havaalanıdır. Havaalanında bulunan ticari bölümler arasında, banka, döviz bürosu, araba kiralama ofisleri (gelen yolcular çıkış kapısına yakın konumlanmıştır), sağlık birimi, kayıp eşya bürosu, alış veriş mağazaları ve yeme içme mekânları bulunmaktadır. Check-in alanında bulunan şekerleme satan bir mağaza, gazete, kitap bayi, bijuteri mağazası, giden yolcular salonuna yakın konumda bulunan free shop, mücevherat ve hediyelik eşya mağazası havaalanında bulunan ticari alanlar arasındadır. Gelen yolcular salonuna yakın konumda bulunan Airport Bar, Pizza Bar- Rest ve gelen yolcular salonu çıkışında bulunan Sefa Fredo Bar ve Coli’s Bar uğrayabileceğiniz lezzet durakları arasında bulunmaktadır. Havaalanından Tiran’ın merkezi bir noktasına ulaşmak için sabah saat 6 ve akşam saat 18.00 arasında, her saat başı hareket eden otobüsler kullanılabilir.

Pratik bilgiler

İstanbul ve Tiran arasında bir saat fark bulunmaktadır. Tiran’da karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Yaz aylarında ise hava sıcaktır. Yaz ayları ortalama sıcaklığı 27-30, kış ayları ortalama sıcaklığı 1-4 derece arasındadır. İstanbul ile Tiran arasındaki rakamsal karşılaştırmada İstanbul’un daha pahalı bir kent olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul, Tiran’dan %14 ile %39 oranında daha pahalı bir şehirdir. Restoran harcamalarında bu fark gözlemlenmemektedir. Tiran’da pahalı olmayan bir restoranda 15 TL’ye satın alacağınız yemek için İstanbul’da da yaklaşık 15 TL ödemeniz gerekmektedir. Tiran Uluslararası havaalanından kent merkezine ulaşmak için havaalanının dışında bekleyen lisanslı taksileri kullanmanız önerilmektedir. 20-25 dakika arasında ulaşabileceğiniz kent merkezi için ödeyeceğiniz ücret 2500 LEK, yaklaşık 55 TL olacaktır.

Yukarıda yer alan bilgiler, bu içeriğinin yazıldığı tarih olan Ekim 2015 tarihi itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.