Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Paris Şehrinde En Uygun Araç Kiralama

Fransa’nın başkenti Paris, 12 milyon civarındaki nüfusuyla ülkenin en büyük şehridir. Ülkenin kuzeyinde, Seine Nehri kıyısında kurulu olan kent, dünyanın en güzel ve en romantik şehri olarak anılmaktadır. Kültür, sanat, gastronomi, moda ve tasarım konusunda en önde gelen şehirlerden birisidir. Dünyaca ünlü birçok lüks moda ve kozmetik markasına ev sahipliği yapmaktadır. Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Moulin Rouge ve Louvre Müzesi gibi dikkat çekici yapı ve müzeleriyle, Avrupa’nın ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlamaktadır.

Paris’te araba kiralama firmaları, şehir merkezinin farklı bölgelerinin yanı sıra, şehre hizmet veren üç farklı havalimanında yer almaktadır. Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’nda Terminal 1’de ve Orly Uluslararası Havalimanı’nda Terminal Ouest’te Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Firefly, Hertz, Sixt, Interrent, Alamo, Advantage, Dollar, National, Thrifty, ve TT Car Transit’in ofisleri bulunmaktadır. Ayrıca bu firmalardan bazılarının, Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’ndaki diğer terminallerde de ofisleri mevcuttur. Düşük maliyetli havayollarının uçtuğu Beauvais Havalimanı’nda da birçok araç kiralama şirketi hizmet sunmaktadır.

Fransa’daki araçların büyük çoğunluğu, manuel vites sistemine sahiptir. Dolayısıyla, eğer otomatik vitesli araç kullanılmak isteniyorsa, önceden belirtilmesi gerekmektedir. Paris dünyanın en çok turist çeken kentlerinden biri olduğu için, araba kiralama işleminin, Paris’e gelmeden önce yapılması tavsiye edilmektedir. Skyscanner, farklı araba kiralama firmalarının sitelerini tarayarak, fiyatları karşılaştırmalı olarak tek bir sitede görmenizi sağlayacak ve istediğiniz tipte aracı en ekonomik fiyata kiralamanıza yardımcı olacaktır.

###FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

Fransa’yı turistik amaçla ziyaret eden ya da burada öğrenim gören Türk ehliyeti hamilleri, bu ehliyetleriyle Fransa’da araç kullanabilmektedirler. Fransa’da standart hız limitleri, şehir merkezlerinde 50 km, şehirlerarası yollarda 90 km, bölünmüş yollar ve şehirlerden geçen otoyollarda 110 km ve otoyollarda 130 km’dir. Yağışlı hava koşullarında ise şehirlerarası yollarda hız sınırı 90 km’ye, bölünmüş yollarda 100 km’ye ve otoyollarda 110 km’ye düşmektedir. Fransız yasalarına göre, 10 yaş ve altındaki çocuklar için çocuk koltuğu kullanılması zorunludur.

Paris’te trafik gün içinde ya da geceleri normal seyrinde aksa da, işe gidiş ve işten çıkış saatlerinde trafik oldukça yoğun olmaktadır. Kentteki yolların birçoğu, arabaların henüz icat edilmediği dönemde planlanmış ve yapılmıştır. Dolayısıyla kentin tarihi bölgelerindeki cadde ve sokak sistemleri oldukça karmaşıktır ve yön tarifi sormak için yolda duraklamaya uygun değildir. Ayrıca Parislilerin önemli bir kısmı Fransızca dışında bir dil bilmemekte ya da konuşmaya çekinmektedirler. Bu sebeple şehrin yollarına aşina olmayan ziyaretçilerin, GPS kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Paris’te, özellikle de kent merkezinde ve turistik bölgelerde park yeri bulmak oldukça zordur. Paris’in banliyölerinde yaşayan veya şehri ziyareti sırasında araba kiralayan bir çok sürücü, araçlarını, kent merkezine giriş noktalarında yer alan metro ya da tren istasyonlarının yakınına park edip, ulaşıma toplu taşıma araçlarıyla devam etmektedirler.

###PARİS YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

Paris yakınlarında görülmesi gereken yerler arasında 12. yüzyıldan kalma Chartres Katedrali, tarihe tanıklık etmiş olan, göz kamaştırıcı bir mimariye sahip Versay Sarayı, krem şantinin doğduğu yer olan Chantilly kasabası ve Chantilly Şatosu ile dünyanın en büyük eğlence parklarından birisi olan Disneyland Paris yer almaktadır.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.