Harita

Japonya Uçak Bileti Fiyatları

Japonya, Doğu Asya’da bulunan bir ada ülkesidir. Üç büyük ada dışında yaklaşık üç bin irili ufaklı adadan oluşan ülkenin başkenti yüzyıllardır Tokyo’dur. Japonya, dünya ekonomileri arasında ABD’den sonra ikinci sırada bulunur. Gelişmiş ülkeler arasında en baş sıralarda kendini gösteren Japonya; tarihi, doğası, sıra dışı şehir yapısı ve çalışkan insanları ile bilinmektedir. Kıtalararası bir uçuşun ardından ulaşacağınız Japonya, Türklere vize uygulamayan ülkeler arasında yer alır. Japonya uçak bileti için Skyscannerın detaylı arama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Arama sonucunun ardından cazip fiyatlarla Türkiye Japonya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Geleneksel Japon kültürü ve modern kent kültürünün bir arada yaşandığı Japonya’da insanı cezbeden birçok etkinlik bulunur. Çok uzun yıllar boyunca içe kapalı bir toplum olarak yaşayan Japonya, zengin kültürü ve Japon toplumuna has yaşam tarzıyla da oldukça ilgi çekicidir. Rengârenk çiçek açan kiraz ağaçları ülkenin başlıca simgeleri içinde gösterilebilir. Ayrıca, Fuji Yanardağı’nın nefes kesen manzaralarının her bir karesi birer doğa harikasıdır. Doğası, ormanları, botanik bahçeleri, gölleri ve tarih kokan çok renkli tapınakları ile bilinen Japonya, müthiş bir teknolojiyle örülmüş şehirleriyle de ilginç ve merak uyandıran bir ülkedir.

Japonya Gezilecek Yerler

Japonya uçak bileti fiyatları, belli dönemlere ve günlere göre farklılık göstermektedir. Japonya gidiş dönüş uçak bileti aldıysanız ve uzun süreli bir tatil planınız varsa bu harika ülkenin dört bir köşesini gezebilirsiniz. Bu nedenle, Japonya seyahatinizi uzun süreli olarak planlamanızı öneririz. Geleneklerine sıkı sıkı bağlı yaşayan Japonlar, kültürel değerlerini, alışkanlıklarını ve yaşam tarzlarını koruma konusunda oldukça iddialıdırlar. O muhteşem tapınakları görmek ve sade bir çay seremonisine tanıklık etmek için bile fazladan zamana ihtiyaç duyabileceğinizi söyleyebiliriz.

Başkent Tokyo’da bulunan ve geniş bahçelerle çepeçevre sarılı İmparatorluk Sarayı, Meici Tapınağı, Tokyo Milli Müzesi, Tokyo Katedrali ve Meiji döneminden günümüze kalan taş mimari örneklerin bulunduğu sokaklar, Tokyo’da ziyaret etmenizi önerebileceğimiz başlıca turistik destinasyonlar içinde yer alır. Japonya’daki kentler, parlak neon ışıkların gölgesinde sizi bir yanıyla geleneksel yapılara, bir yanıyla da geleceğin mimari özelliklerini üzerinde taşıyan fütüristik tasarımlara doğru çeker.

Kafeleri, restoranları, Karaoke salonları, alışveriş tutkunları için alışveriş merkezleri, durmaksızın yaşayan bir kent hayatı ve modern zamanların sınırlarını zorlayan gece hayatı ile bu kentte aradığınız her şeyi bulacaksınız. Kyoto şehri başkentten sonra ülkenin en fazla turist çeken ikinci kentidir. Geçmişte üç yüz yıl kadar ülkeye başkentlik yapan bu şehirde, sayısız tarihi ve kültürel mekân bulunmaktadır. Ayrıca Kyoto, görmenizi tavsiye edeceğimiz diğer şehirler olan Hiroshima, Nara, Kobe, Miyajma Adası ve Meiji kentlerine trenle günü birlik gidip gelebileceğiniz bir uzaklıktadır. Ülke içindeki birçok şehirde araba kiralama ya da bisiklet kiralama hizmetlerinden yararlanabilir, Japonya’nın her köşesini büyük bir keyifle ve rahatlıkla gezebilirsiniz.

Japon Yemekleri

Japon mutfağının simgesel lezzetlerinden biri olan suşinin anavatanındasınız. Her çeşidini denemeyi ihmal etmeyin. Japon mutfağının diğer lezzetlerinden olan yakiniku (bir tür ızgara), fuga-nabe (kirpi balığı güveci), kushi-katsu (şiş kebap türünde) ve son olarak içinde ahtapot parçaları bulunan kızarmış hamur yemeği tako-yaki denemeyi de ihmal etmeyin.

Hediyelik Eşya ve Alışveriş

Elektronik eşyalara, anime dergilere, egzotik giysilere ve Japonya’ya özgü her türlü yerel hediyelik eşyaya büyük şehirlerde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Butik bir mağazada, pahalı bir kimanodan uygun fiyatlarla alabileceğiniz çok renkli yelpazelere ya da Japon moda tasarımcılarının elinden çıkan özgün bir t-shirt’e rahatlıkla denk gelebilirsiniz.

Ulaşım ve Konaklama

Oldukça pahalı bir ülke olan Japonya’da alacağınız tren veya diğer ulaşım araçlarına ait haftalık veya günlük biletlere ülke içinde iki üç kat daha fazla ücret ödemeniz gerekebilir. Bu nedenle ülke içinde yapacağınız seyahat biletlerini Japonya’ya gitmeden önce almanızı öneririz. Özgürce seyahat etmek istiyorum derseniz havaalanında ve şehir içinde yer alan araç kiralama firmalarını da tercih edebilirsiniz.

Japonya’da ihtiyacınıza ve bütçenize uygun çok sayıda otel, pansiyon ve kiralık daire bulunmaktadır. Lüks şehir otellerinin yanı sıra ilginç konseptlere sahip olan otelleri de deneyebilirsiniz. Japonya’da bulunan otellere “Japonya otelleri” sayfamızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. Skyscanner mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek oteller hakkında ayrıntılı bilgileri görüntüleyebilir, hızlı rezervasyon ve cazip konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

En Ucuz Japonya Uçak Bileti

Türkiye Japonya uçak bileti fiyatları; uçuş tarihi, uçuş saati, özel günler ve bilet sınıfı gibi birtakım hususlara bağlı olarak farklılık gösterebilir. Okyanus ötesi bir ülke olan Japonya’ya uygun fiyatlar ile uçabilmek ve pratik bir şekilde Japonya uçak bileti satın alabilmek için Skyscanner ana sayfası üzerinden hızlı arama yapabilirsiniz.

Skyscanner ile artık her şey çok pratik! Üstelik uygun fiyatlı uçak bileti almak için beklemenize de gerek yok. Günden güne değişen fiyatlardan etkilenmemek ve Japonya ucuz uçak bileti almak için bilet arama ekranı üzerinden “fiyat alarm”ı oluşturabilir, fiyatı düşen uçuş seferlerini anlık olarak e-mail adresinizden takip edebilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.