Harita

EgyptAir uçak bileti

EgyptAir, Mısır’ın ulusal havayolu şirketidir. Merkezi Kahire Uluslararası Havalimanında bulunan EgyptAir, 1932 yılında kurulmuş olup, dünyanın sayılı öncü havayolu şirketlerinden biridir. Dünya çapında 75 ayrı noktaya uçuşlar düzenleyen EgyptAir’in uçuş filosu 80 adet uçaktan oluşmaktadır. Star Alliance Uluslararası Hava Birliği’nin de üyesi olan EgyptAir, birliğin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki tek üye havayolu şirketidir. 

Neden EgyptAir

Check-in işlemleri:

EgyptAir check-in işlemleriniz için kolay ve hızlı bir yöntem olan online veya mobile check-in işlemlerini tavsiye etmektedir. Havaalanlarında uzun kuyruklarda ve kalabalıkta vakit kaybetmemek için online check-in işlemleri en fazla rağbet gören işlemlerden biridir. Online check-in işlemi uçuş saatinizden 48 saat önce başlar ve 90 dakika önce biter. Bazı noktalardan yapacağınız online check-in işlemleri için özel talepler bulunmaktadır. Bu noktalar için EgyptAir kurumsal web sitesini ziyaret ediniz. Bazı havalimanlarında ise şu an online hizmet verilmemektedir. İlgili liste için de EgyptAir kurumsal web sitesini incelemeniz gerekmektedir. Mobil check-in işlemi ise oldukça basittir. Rezervasyon kodunuzu ilgili alana yazmanız yeterli olacaktır. Mobil cihazınıza gelecek olan elektronik biniş kartıyla uçuşunuzu sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Bu servis yalnızca Mısır içinde yapılacak uçuşlar için geçerlidir. Uluslararası uçuşlarda, havaalanında check-in işlemi için uçuş saatinizden iki saat önce havaalanında olmanız gerekmektedir. Ülke içinde yapılacak uçuşlar için ise bu süre bir saate inmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

EgyptAir’da farklı uçuş sınıflarına göre düzenlenmiş, ücretsiz bagaj hakkınız mevcuttur. Detaylı bilgi için EgyptAir kurumsal web sitesini ziyaret etmeniz önerilmektedir. Uluslararası uçuşlarda; ekonomi sınıfı biletler için 2 parça, parça başına 23 kilo ve toplamda 158 cm boyutlarında bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz el bagajı hakkınız tek parça olup 8 kiloyla sınırlandırılmıştır. Çocuklar ise Amerika ve Kanada dışı uçuşlarda 10 kiloya kadar 1 parça bagaj hakkına sahiptir ve bagaj ebatları 115 cm ile sınırlandırılmıştır. Bu ölçüler Amerika ve Kanada uçuşları için tek parça olup maksimum 23 kilo olarak belirlenmiştir. Bir adet katlanabilir bebek arabası da ücretsiz kabin bagajı olarak değerlendirilecektir. İç hatlarda yapılacak olan uçuşlarda; ekonomi sınıfı biletler için uçak altı bagaj hakkınız 1 adet olup maksimum 23 kilo ağırlığında olmalı ve toplamda 158 cm boyutlarını aşmamalıdır. Ücretsiz kabin bagajı hakkınız ise; 1 adet olup maksimum 8 kilo olarak belirtilmiştir. Business sınıf biletlerde ücretsiz uçak altı bagaj hakkınız; 1 adet olup maksimum 32 kilo ağırlığında olmalı ve toplamda 158 cm boyutlarını aşmamalıdır. Ücretsiz kabin bagajı hakkınız ise maksimum 2 adet olup parça başı 8 kilo ile sınırlandırılmıştır. Çocuklar için ise bu sınır, 1 parça olarak maksimum 10 kilo ve toplamda 115 cm olarak belirlenmiştir. Bir adet katlanabilir çocuk arabası ücretsiz kabin hakkı olarak değerlendirilecektir.

Koltuk seçimi:

EgyptAir’da uçuş sınıfınıza göre farklı nitelikteki koltuklarda yolculuk edersiniz. Koltuk seçiminizi on-line bilet satın alma aşamasında gerçekleştirebilirsiniz. Ekonomi sınıfında yapacağınız uçuşlarda, koltuk arası mesafe 80 santimetredir. Business sınıfında yapacağınız uçuşlarda mesafe aralıkları 90 cm-1.20 cm arasındadır. First class uçuşlarda ise koltuk arası mesafe 1,5 metre olarak düzenlenmiştir. Tüm sınıflarda koltuk başları ayarlanabilmektedir.

Yiyecek, içecek, ikram

EgyptAir uçuş sürenize ve uçuş sınıfınıza göre ücretsiz ikramlarda bulunmaktadır. Beslenme şeklinizdeki özel tercih veya zorunluluklarınızı rezervasyonunuz sırasında belirtiniz.

EgyptAir

3,5/5
1753 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.