Harita

Avusturya Uçak Bileti Fiyatları

Tarih,Kültür ve Müziğin evi

Klasik müziğin öncülerine ev sahipliği yapan, doğası, kültürü,mimarisi ile ziyaret edenlerin hayranliğını kazanan bir Avrupa ülkesi.

Dokuz eyaletten oluşan bir federasyon olan Avusturya, Doğu Alpler üzerinde, Göller, vadiler ve ormanlar içinde kurulmuş bir ülke. Tuna nehri`nin rotası üzerinde ve Almanya, İtalya, İsviçre ile sınırları bulunmakta.

8,5 milyona yaklaşan nüfusu Avusturyalı’lar dışında; Türkler, Almanlar, Slavlar, Hırvatlar ve Macarlar, Slovenler, Çekler oluşturmakta. Özellikle başkent Viyana’daki azınlıklar arasında Türkler en kalabalık gruplardan biri durumunda.

İstanbul ile kardeş şehir olan başkent Viyana, ülkenin en büyük kentidir. Tuna Nehri üzerinde, yeşil alanları, tepeleri ve dağları, barok yapılarıyla oldukça etkileyici bir şehirdir. Doğasının yanısıra bir kültür merkezi olarak da hayranlık uyandıran Viyana, geçmişte dünyaca ünlü müzisyenlere, günümüzde de son derece değerli kolleksiyonların sergilendiği müzelere, galerilere ve bir çok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmakta. Avusturya, Avrupa`nın en eski eğitim kurumlarına sahip, Viyana Üniversitesi 1365 yılında kurulmuştur.

Hızlı ve etkili bir toplu taşıma ağına sahip Viyana, edineceğiniz bir Viyana Kart ile tüm toplu taşıma araçlarında üç gün limitsiz seyahat edebilirsiniz, ayrıca bu kart ile müzelerde, mağazalarda ve diğer bazı kurumlarda indirim alabilirsiniz.

Avusturya`nın ikinci büyük şehri olan Graz, Unesco`nun dünya mirasları listesinde yer almaktadır.Ortasından geçen Mur Nehri`nin şehre katkısı tartışılmaz, İtalyan mimarisinin birçok özelliğini görebileceğiniz Graz son derece sıcak, düzenli, bisikletin en kullanışlı ulaşım aracı olduğu, 6 tane üniversitesiyle aynı zamanda bir üniversite şehri. 1000 yıllık binaları ile Salzburg ise Mozart`ın şehri olarak haklı bir gurur yaşamakta ve 150.000 nüfusa sahip bu küçük şehir yılda beş milyon turist tarafından ziyaret edilmekte. İnnsbruck ise çocukluk dönemimizde izlediğimiz çizgi filmlerde ki dağ kenti aynı zamanda kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış bir kış sporları merkezi.

Avusturya iklimi ve coğrafyası ile son derece cazip bir kiş sporları merkezi durumundadır. Kayakçıların ülkesi demek mümkün Avusturya için, dünyanın hiçbir yerinde bu kadar çeşitli kayak imkânını bu seviyede bulmak mümkün değildir. Kayak konusunda beklentiniz ne olursa olsun yüzlerce kayak merkezlerinden birinde mutlaka aradığınızı bulacaksınız. Kayak dışında, inanılmaz manzaraların eşliğinde, doğanın keyfini çıkartabileceğiniz son derece bakımlı, uzun yürüyüş yolları , yürüyüş düşkünleri için son derece cazip.

Avusturya mutfağında şinitsel için Avusturya`nın milli yemeği diyebiliriz, anlaşılabileceği üzere Avusturya mutfağında etin önemli bir yeri var. Baharatlar ve kokulu otlar özellikle kırmızı biber çok kullanıl. Bir kurabiye cenneti olan Avusturya`da ünlü Elmalı Strudel mutlaka denenmeli.

Dünyaca bilinen üzüm bağları,buz mağaraları, gölleri, dağları ,tarihi eserleri, sıcak ve güleryüzlü halkı, ünlü müzik adamları, kültürü ile Avusturya cazip bir turistik merkez durumunda. Bütün bu özelliklerden sonra , özellikle kış ayları için Avusturya uçak bileti sorgulanmasında ciddi bir artışın olmasına şaşırmamak gerekiyor. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.