Harita

Bosna-Hersek Uçak Bileti Fiyatları

Kış ya da Yaz, mevsim ne olursa olsun elinizde Bosna Hersek Uçak Bileti varsa, baş döndüren bir tatilin arefesindesiniz demektir.

Her mevsim, dünyanın her tarafından turist akınına uğrayan Bosna Hersek iklimi ve doğası ile cezbeder ziyaretçilerini. Balkan Yarım Adası'nın merkezinde bulunan Bosna Hersek, Yugoslavya'da Komünist sistemin yıkılması ile kurulan bir cumhuriyettir. Hırvatistan, Sırbistan ve Karadağ ile sınır komşusudur.

Dört mevsimin de yaşandığı bölge yazın güneşi,doğası,plajları ile ilgi çekerken kışın da özellikle kış sporları ile ilgilenenler için bir cennettir. Bahar aylarında doğanın sunabileceği tüm renkleri görebileceğiniz muhteşem manzaralarla şenlenir bölge.

Farklı kültürlerin içiçe yaşadığı bu küçük ama büyüleyici ülke, kilometrelerce akan nehirleri, tarihten kopup gelen yapıları,muhteşem plajları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

1984 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan, başkent Saraybosna, tarihi yapılarıyla sizi tarihin derinliklerine sürüklerken, şehrin ortasından geçen Miljacka Nehri seyrine doyamayacağınız manzaralarla büyüler. Bölgede 400 senelik Osmanlı hakimiyetinin sözkonusu olması dolayısıyla şehirde bir çok Osmanlı eseri görmek mümkün.

Saraybosna`nın merkezinde bulunan, tarihi bir değer ve aynı zamanda bir kültür merkezi olan Başçarşı, Gazi Hüsrev Bey Camisi, şehrin en önemli kısımlarından olan ve mücadele döneminde yaklaşık bin kişilik büyük bir grubun kaçıp sığındığı ve neredeyse bin gün boyunca yaşam mücadelesi verdiği bir yer olan Umut Tüneli, 17.yüzyıldan kalma saat kulesi,köprüleri ve müzeleriyle ziyaret edilmeyi bekleyen özel bir şehir.

Bosna Hersek Cumhuriyeti`nin bir diğer önemli şehri Mostar.

Neretva Nehri‘nin ikiye böldüğü ve Hersek Bölgesi’nin başkenti olan şehirde halen savaşın izlerini görmek mümkün. Şehrin simgesi haline gelen Mostar Köprüsü, tarihte ve günümüzde, adına yazılan türkülerle, mimari estetiği ile ilgi odağı olmuştur.

Bosna Hersek`in genelinde olduğu gibi Mostar’da da bir çok Osmanlı eserine rastlamak mümkün. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yeralan şehirde özellikle görülmesi gereken değerler; şehrin en önemli yapısı olan Mostar Köprüsü, Mimar Sinan tarafından yapılan Karagöz Bey Camisi, Eski Köprü Müzesi, Saat Kulesi, Bakırcılar çarşısı, Eğri Köprü ve Hersek Tarih Müzesi.

Tarihi,doğası ve hiç yabancı olmadığımız kültürü ile Bosna Hersek görülmeye değer yerler listesinde en başlarda yer almayı hak ediyor. Ayrıca İstanbul’dan Bosna Hersek başkentine hergün karşılıklı iki sefer olması ve ülkenin Türkiye`ye vize uygulamıyor olması da Bosna Hersek uçak biletini oldukça cazip hale getirmekte. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.