Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Viyana Havaalanında En Uygun Araç Kiralama

###Viyana Havaalanı Araç Kiralama

Viyana`yı kiralayacağınız bir araba ile keşfedin ve dolu dolu bir Viyana seyahati yaşayın. Skyscanner size tüm beklentilerinize cevap verebilecek tekliflerle aradığınız aracın rezervasyonunu yaptırma şansı sunmakta. Ekonomik sınıf arabalardan, kalabalık gruplar için uygun minibüslere, spor veya lüks arabalara sınırsız seçenekler arasından aracınızı seçin ve Viyana Havaalanına iner inmez, sizi beklemekte olan arabanızın anahtarını teslim alın.

###Viyana Havaalanı Araç Kiralama şirketleri

Viyana´nın yaklaşık 20 km güneydoğuda bulunan Viyana Havaalanı, Schwechat kasabasında bulunmakta. Terminal 1-2-3 ve Terminal 1A olmak üzere dört adet terminalin bulunduğu Viyana Uluslararası Havalimanında, uluslararası ve yerel faaliyet gösteren Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt, Thrifty gibi tanınmış araç kiralama şirketlerinin ofislerini görmeniz mümkün.

###Viyana Havaalanına yakın akaryakıt istasyonları

Kiraladığınız aracı, yaptığınız anlaşmaya bağlı olarak dolu ya da boş depo ile teslim almış olabilirsiniz. Aracınızın deposunun boş olması durumunda acil olarak akaryakıt istasyonuna ihtiyacınız olacaktır ve ulaşabileceğiniz en yakın petrol istasyonu havaalanı içerisinde, geliş terminaline yaklaşık 2 km mesafede bulunmakta. Bir başka istasyon ise Avusturya Havayolları`nın hemen yanında ve biraz daha ileride, Ausfahrt Caddesi yakınında iki akaryakıt istasyonu bulunmakta.

###Viyana şehir merkezinde araba kullanmak

Kärntner Straße ve Graben Straße, şehir merkezinde oldukça geniş ve son derece hareketli, motorlu araç trafiğine kapalı bir cadde. Viyana`da şehir içinde geçmemeniz gereken hız sınırı 50km olarak belirlenmiştir. Oldukça dar sokaklara sahip şehirdezaman zaman bu sınır 30 km. ye inmekte, dikkatli olmanızı öneririz çünkü hız sınırını aşanlar yüksek rakkamlarla cezalandırilmakta. Bisiklet kullanımının yaygın olduğu şehirde, geniş bir ağ olarak bulunan tramvay hattı da sürücülerin dikkate alması gereken noktalardan.

###Viyana`da Park yerleri

Cadde veya bazı ilçelerde aracınızı kısa süreli park etmeniz için ayrılmış park yerleri Kurzparkzone olarak adlandırılmaktadır. Bu alanlara Pazar günleri dışında en fazla 2 saat ücretli park mümkün olabilmektedir, yanlış park ve zaman aşımı durumunda ise yüksek para cezaları uygulanmaktadır. Şehirde birinci bölge ve dokuzuncu bölgeye kadar olan bölümde Pazartesi –Cuma arası saat 09.00-22.00, en fazla arası 2 saat olmak üzere araç park etme izni verilmektedir

###Viyana`da Festivaller

Viyana`da şehir trafiğini direk etkileyen olaylardan biri de şehirde düzenlenen festivallerdir. Mart ayı sonundan Mayıs ayının ortalarına kadar devam eden Viyana Bahar Festivali Musikverein’de gerçekleşmekte ve dünyanın seçkin müzisyenlerinin katılımıyla büyük ilgi görmektedir. Viyana Festivali ise Mayıs- Haziran arasında altı hafta devam eden uluslararası bir sanat festivalidir.

###Viyana Havaalanı ve şehir yakınında görülecek yerler

Viyana şehir merkezi tarihi dokusu ve kültürel değerleriyle görülmesi gereken bir çok değere ev sahipliği yaparken, kiraladığınız aracın avantajından yararlanarak, yakın çevrede görülmeyi hakeden ve sürüş mesafesinde bulunan yerleri de görme şansını yakalayabilirsiniz.

####Döbling

Viyana`nın merkez ilçelerinden biri olan Döbling, şehir merkezinin yaklaşık 10 km kuzeyinde bulunmaktadır. Üzüm bağları, villaları, parkları, Heuriger adı verilen şarap mahzenleri, restoran ve eğlence mekanları ile oldukça popüler bir destinasyon.

####Klosterneuberg

Viyana şehir merkezinden, B14 ve B227 otoyolları ile yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Klosterneuberg, 1106 yılından kalma Augustinusçu Manastırı ve Modern Sanat Müzesine evsahipliği yapmakta. Yemyeşil doğasıyla, nehir kenarında yürüyüş ve bisiklet turları için olduğu kadar, son derece keyifli sürüş deneyimleri de vadeden bir bölge.

####Baden

Viyananın 25 km.kadar güneyinde, Helenental Vadisi üzerinde bulunmaktadır.Eski Roma hamamları ve kaplıcaları ile bilinmekte.36 derece sıcaklıktaki kükürtlü suları bölgede sağlık turizminin gelişmesini sağlamış. Badende açık ve kapalı havuzların bulunduğu termal tesislerin yanısıra, oldukça lüks özel villalar da dikkat çekmekte.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.