Harita

Graz Uçak Bileti Fiyatları

Ayak bastığınız anda “ evet burada yaşayabilirim” dediğiniz yerlerler vardır ya,  Graz tam da öyle bir şehir.

Avusturya`nın bu sevimli şehrine gitmek için siz sadece yola çıkmak istediğiniz tarihi  belirleyin, Skyscanner  yüzlerce seçeneği tarayarak en uygun Graza uçak biletine yöneltecektir sizi.

Sıcacık, sizi hemen içine alan bir atmosfere sahip, tren, otöbüs ya da taksi yerine bisiklet kullanabileceğiniz, ihtiyacınız olan herşeyi, ihtiyacınız kadar bulabileceğiniz, oturmuş bir şehir Graz.

Eğer bisiklet kullanmayacaksanız, şehiriçi ulaşımından en ekonomik şekilde yararlnmak için tüm gün, tüm toplu taşıma araçlarında kullanabileceğiniz günlük biletlerden almanızı tavsiye ederiz.

Son derece düzenli ve huzurlu bir şehir olan Graz, bir çok Avrupa şehri gibi ortasından geçen bir nehirle ikiye ayrılıyor. Üzerinde bulunan köprüleri ve iki tarafını kaplayan yemyeşil ağaçlarıyla şehre farklı  bir karakter kazandıran Mur Nehri, derinliği yeterli olmadığından dolayı ulaşım için kullanılmazken, rafting gibi su sporlarına olanak sağlamakta ayrıca şehir halkına ve turistlere nehir kenarı lüksü yaşatmaktadır.

Genç nüfusunun büyük bölümünü dışardan okumak için gelen öğrencilerin oluşturduğu Graz, üniversiteleri ile de ön plana çıkmakta. Sırp asıllı fizikçi mucit Nikola Tesla‘nın da Graz Teknik Üniversitesinde okuduğu bilinmektedir.

2003 yılı, Avrupa Kültür Başkenti olan Graz, operaları, konserlerı, tiyatroları, festivallerı, kültür ve sanat etkinlikleriyle tam bir kültür şehridir.

Uzun bir geçmişe sahip olan şehirde, eskişehir olarak bilinen tarihi kesim korunarak günümüze kadar değişmeden gelen nadir mekanlardan biridir ve UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Trafiğe kapalı olan bölge dar sokakları, ilginç mimarisi ile renkli evleri, güzel havalarda masalarını sokaklara çıkaran kafeleri ile görülesi bir mekan.

Görülmesi gereken mekanlardan bazıları ise; oldukça dikkat çekici modern bir mimariye sahip Kunsthaus Müzesi, şehrin simgelerinden biri olan Saat Kulesi, Avcılık Müzesi, Tarım Müzesi, Folk Life Müzesi`dir. Deniz kabuğu şeklinde yapılan ve içerisinde bir restoranın da bulunduğu Murinsel iki köprüyü birleştiren oldukça ilginç ve görülmesi gereken  bir yapı. Opera binası da şehrin önemli yapılarından biri.

1460 yılında dev bahçeler içerisinde yer alan inşa edilmiş olan Schloss Eggenberg Sarayı da UNESCO`nun Dünya Kültür Mirasları listesinde yer almaktadır. Ülkenin en önemli hazineleri sayılan devlet odaları, 70 bin sikkeden oluşan para koleksiyonu, tarih öncesi ve antik çağlardan, Mısır dönemine kadar farklı dönemlere ait arkeolojik eserlerin sergilendiği Arkeoloji Koleksiyonu`nun da görülebileceği saray, ülkenin önemli turistik mekanlarının başında yer almakta.

Şehrin ortasında bulunan tepeden söz etmeden Graz`ı anlatmak mümkün değil. Asansör, merdiven veya fenüküler ile çıkabileceğiniz tepede bulunan kafelerde muhteşem manzaraya karşı keyifli bir kahve içebilirsiniz. Tepenin içi savaş sırasında halkın saklanması için oyulmuş ve bir pasaj oluşturulmuş, bu pasaj şu anda hala zaman zaman bazı aktiviteler için kullanılmakta.

Şehrin en hareketli caddelerinden biri olan  Herrengasse ve Sporgasse Caddeleri alışveriş için de doğru adresler. Ayrıca yer yer kurulan semt pazarları da keyifli bir alış veriş ve yerel yemekleri tatmak için bir  alternatif olabilir. Şehre özgü çikolataları dışında, kırmızı etten yapılan şnitsel oldukça ünlü.

Her dakikasını keyifli geçireceğiniz bu nefis seyahat için Graz uçak biletini, bir çok havayolu ve aktarma alternatifleriyle seçiminize sunan Skyscanner, son derece geniş bir yelpazede sunduğu otel seçenekleri ile de eşsiz bir hizmet sunmakta.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Graz yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.