Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Amsterdam Şehrinde En Uygun Araç Kiralama. Günlük 122 TL*

eury
hert
alam
avis
budg
erac

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, 1 milyonu aşan nüfusuyla aynı zamanda ülkenin en büyük şehri, finansal ve kültürel açıdan ise en önemli merkezidir. Amsterdam, çok sayıdaki şirin kanalı, kanalların üzerindeki köprüleri ve etkileyici mimarisiyle “Kuzey’in Venedik’i” olarak anılmaktadır. Amsterdam’daki turistik yerlerin önemli bir kısmına ev sahipliği yapan kentin tarihi merkezi, geleneksel binalarının yanı sıra alışveriş olanakları, sosyal yaşamı ve çılgın gece hayatıyla ilgi görmektedir. Tüm bu özellikleriyle Amsterdam, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisidir.

Amsterdam’a iş ya da tatil amaçlı gelen ziyaretçilerin önemli bir kısmı, şehir merkezinde ve çevresindeki ulaşımları için araba kiralamayı tercih etmektedirler. Amsterdam’ın yaklaşık 15 km güneybatısında yer alan ve dünyanın en yoğun havalimanlarından olan Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz ve National gibi uluslararası araba kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Havalimanındaki ofisler, gelen yolcu salonuyla aynı kattaki Schiphol Plaza’da konumlanmıştır ve hemen hemen hepsi, 06:00-23:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Şehir merkezinde de, daha düşük kapasiteyle hizmet verseler de, çok sayıda araba kiralama şirketi bulunmaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama ofisleri ağırlıklı olarak Amsterdam Merkez Tren Garı (Station Amsterdam Centraal) ve çevresinde yer almaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

Hollanda’yı geçici süreyle ziyaret eden Türk ehliyeti sahipleri, bu ehliyetleriyle Hollanda’da araba kullanabilmektedirler. Ancak Hollanda’ya yerleşecek olan kişilerin, Türk ehliyetlerini 6 ay içinde, Hollanda resmi makamları tarafından verilen ehliyetle değiştirmeleri gerekmektedir. Hollanda’da otomobiller için standart hız limitleri yerleşim alanlarında 50 km, şehirlerarası yollarda yolun özelliğine bağlı olarak 80 ya da 100 km ve otoyollarda ise 130 km’dir. Hız sınırı denetimleri sıkı bir şekilde yapılmaktadır ve özellikle de Amsterdam içindeki yollarda kameralarla kontrol edilmektedir. Hollanda’da, 3 yaşından küçük çocuklar için çocuk koltuğu kullanılması zorunludur.

Amsterdam’ın tarihi kent merkezinde yollar dardır. Yol tabelaları ise çok anlaşılır değildir. Amsterdam’da bisiklet kullanan kişi sayısı çok fazla olduğu için yollarda yayalarla birlikte bisiklet sürücüleri de aniden araçların önüne çıkabilmektedir. Dolayısıyla bu bölgede araba kullananların dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

Amsterdam kent merkezinde araba park alanları kısıtlıdır. Museumplein ya da Amsterdam Merkez Tren Garı’ndaki güvenlikli otoparklar bulunmaktadır. Park ücretleri günlük ya da saatlik olarak ödenebilmektedir. Merkez dışındaki bölgelerde günlük 8 €’ya otopark bulunabilmektedir. Bazı otoparklar, kent merkezine tramvayla tek yön gidiş biletini de bu fiyata dahil etmektedir. Amsterdam’ın merkez dışındaki bölgelerinde Pazar günleri park etmek ise ücretsizdir. Özellikle Cupystraat’ta park etmeye elverişli çok fazla alan mevcuttur. Kentteki bazı otellerin de ücretsiz ya da oldukça ucuz otopark hizmeti bulunmaktadır.

AMSTERDAM YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

Tarihi peynir pazarıyla Alkmaar, Zuiderzee Müzesi’ne ev sahipliği yapan Enkhuizen, tarihi kent merkeziyle dikkat çeken Hoorn, birbirinden güzel köylerin ve tipik Hollanda kırsal manzaralarının bulunduğu Waterland ve Zaan bölgeleri ve tarihi yel değirmenlerinin görülebileceği Zaanse Schans Amsterdam yakınlarında görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca Hollanda’nın tarihi bir şehir olan Utrecht’in ve Hollanda’nın en önemli kentlerinden olan Rotterdam’ın da ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir.

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.