Harita

SunExpress Uçak Bileti

SunExpress, iki önemli havayolu şirketi olan THY ve Lufthansa işbirliğiyle, 1989 yılında Antalya merkezli olarak kurulmuştur. İlk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştiren havayolu, 2001 yılında ilk tarifeli yurt dışı seferini Antalya'dan Frankfurt'a gerçekleştirmiştir. 2006 yılı başlarında İzmir'de ikinci merkezini açarak, iç hat uçuşları ile birçok Anadolu şehrine doğrudan uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. 2010 yılında, Türkiye`nin farklı şehirlerinden Almanya yönüne, tarifeli direk seferler düzenlemeye başlayan SunExpress, 2011 yılında Almanya'da SunExpress Deutschland'ı kurmuş ve Avrupa`nın ünlü tatil bölgelerine de seferler düzenlemeye başlamıştır. Son yıllarda Alanya-Gazipaşa, Bremen, Strazburg, Kopenhag, Lyon, Nantes, Paris gibi popüler destinasyonları da uçuş ağına eklemiştir. SunExpress, Türkiye ve Avrupa genelinde, yaklaşık 4000 çalışanı ve haftalık 1000'den fazla tarifeli ve charter uçuşları ile faaliyet göstermektedir. Uçuşlarını. 65 adet Boeing 737-800 ve 4 adet Airbus A330 olmak üzere toplam 69 uçaktan oluşan, modern bir filo ile gerçekleştirmektedir.

Mayıs 2017 tarihinde güncellenmiş bilgilerdir.

Neden SunExpress?

Check- in işlemleri

SunExpress’le yapacağınız uçuşlarda,check-in işlemleri, uçuş saatinden en az 2 saat önce başlamakta ve uçuşa 45 dakika kala sona ermektedir. Online Check-in işlemleri ise yurt içi ve yurt dışı seferleri için uçuş saatinden 24 saat önce başlamakta, uluslararası seferlerde uçuş saatine 3 saat kala, yurt içi seferlerde ise 45 dakika kala sona ermektedir. İstanbul (SAW) ve İzmir Havaalanlarından gerçekleşecek uluslararası uçuşlar ve Diyarbakır, Kayseri ve Erzurum haricindeki tüm yurt içi seferlerde, Online Check-in yapan yolcular akıllı telefonlarına e-posta veya SMS olarak gönderilen dijital biniş kartlarını kullanabilmektedirler.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

SunExpress uçak bileti sahiplerinin, bilet ücretine dahil olan ancak ağırlıkları güzergahlara göre değişebilen bagaj hakları bulunmaktadır. Her yolcu, 55 x 40 x 20 cm ölçülerinde ve 8 kg ağırlığında tek parça kabin bagajı alabilmekte. Ücretsiz seyahat bagajı ağırlığı ise uçak bileti tarifesine bağlı olarak, yurt dışı seyahatlerinde 20-40 kg, yurt içi seyahatlerde ise 15-25 kg olarak uygulanmaktadır. İnternetten ek bagaj hakkı satın alınabilmektedir. Check-in kontuarında ödenecek ilave bagaj fiyatları ise yurt içi uçuşlarda, kilogram başına 6 TL, yurt dışı uçuşlarda 10 Euro`dur. SunExpress yolcuları için, taşınabilen azami bagaj ağırlığı 40 kg.

Koltuk seçimi

SunExpress uçuşlarında standart koltuk seçimi, havayolunun web sitesi üzerinden ücretsiz yapılabilmektedir. Koltuk seçimi, online bilet alımı sırasında veya uçuş saatinden en az 6 saat önce yapılmalıdır. Koltuk değişimi ücrete tabidir. Dış hatlarda 10 Euro, iç hatlarda ise 10 TL ödenerek, koltuk değişikliği yapılabilmektedir. Acil çıkış ve ön koltuk seçimi ise; iç hatlarda 40 TL, dış hatlarda 20 Euro ücret ödenerek yapılabilmektedir.

Yiyecek, içecek ve ikram

Tüm SunExpress uçuşlarında ikramlar ücretli olarak sunulmaktadır. Yolculara tercihleri doğrultusunda; sıcak - soğuk, alkollü ve alkolsüz içecekler, sandviçler, hafif atıştırmalıklar, tatlı çeşitleri servis edilmektedir. Özel yiyecek siparişleri, 5 Euro ücret ödenerek, uçuş saatinden 36 saat önce çağrı merkezlerine bildirilmelidir. SunExpress Almanya uçuşlarında, yolcular, bilgisayar veya telefonlarına indirdikleri SunMedia uygulaması ile internet hizmetinden, ücretli olarak yararlanabilmektedir.

Zamanında kalkış performansı

Havayolu seyahati değerlendirme şirketi OAG (Air Travel Intelligence) ’ın, Nisan 2016- Mart 2017 tarihleri arasındaki zamanında kalkış performansı sıralamasında, SunExpress, % 89.71’lik bir oranla 4. sırada yer almıştır.

SunExpress

4,0/5
932 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.