Harita

Belgrad Uçak Bileti Fiyatları

Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'a keyifli bir seyahat yapmak için en uygun koşullarda Belgrad uçak bileti alarak unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz. Belgrad, sosyal hayatındaki sıcak atmosferi, misafir seven insanları, nefis yemekleri ile tipik bir Balkan şehridir. Eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra ayrı bir ülke olan Sırbistan’ın başkenti olan şehir, ülkenin Balkanlar’a açılan kapısı konumundadır.

Ünlü Tuna nehri ve Sava nehrinin kesişme noktası olan bölgede kurulması, kenti, eskiden beri ticaretin ve kültür alışverişinin merkezi haline getirmiştir. Tarihsel olarak yaklaşıldığında; şehrin, savaşsız bir yüzyıl geçirmediği görülse de; bu durum Belgrad’ın günümüzde farklı kültürlere kucak açan yapısını güçlendirmiştir. Şehir sokaklarında veya nehir kıyısında gezerken, çarşılarda alışveriş yaparken şehrin ilk bakışta mutlu, ılımlı bir havayı yansıttığına şahit olabilirsiniz. 21. Yüzyıl’da, önceki asırdaki sorunları ve yaşanılmış acıları silmeye başlayan bir Belgrad ile karşılaşılır.

Kalabalık ve gürültülü caddeleriyle, yeşil parklarıyla, çoluk çocuk ailece dolaşan turistleriyle günümüzde Belgrad, çok renkli ve huzurlu bir şehir olma yolunda ilerlemektedir. Ayrıca pek çok Avrupa şehrinde olduğu gibi Belgrad'da da çevre bakım ve temizliğine çok özen gösterilmekte, parkları kirletenlere veya çöplerini bırakıp giden kişilere para cezası verilerek çevre bilinci geliştirilmekte, doğa korunmaktadır. Temiz, düzenli, eğlenceli ve güvenli bir şehir sayılabilecek olan Belgrad'ı rahatça gezerek yeni bir Avrupa vizyonu oluşturabilirsiniz.

Belgrad Hakkında

Şehrin bugüne kadar çok farklı kültürlerin etkisi altına girmesi, dilini, yaşayış tarzını olduğu kadar, mimarisini de oldukça çeşitlendirmiştir. Antik dönemden kalma surlar, görkemli dini binalar yanı sıra, Sırp başkentinde; geniş bulvarlar üzerinde bulunan şık restoranlar ve cam kaplı gökdelenler, şehrin modern portresini oluşturur. Şehri gezmek için Belgrad ucuz uçak bileti arama ekranı üzerinden “fiyat alarm”ı oluşturabilir, fiyatı düşen uçuş seferlerini anında e-mail adresinizden takip edebilirsiniz.

Türkiye ve Sırbistan arasında 2010 yılında, vizenin karşılıklı olarak kaldırılmasına dair anlaşma sağlandığından pasaportunuz ile ilgili bir süre sorunu yoksa ülkeye kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Vize sorunu yaşanmayan Belgrad'a ucuz uçuşlar yapmak ve ucuz Belgrad uçak bileti temin etmek için Skyscanner detaylı arama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Mobil aplikasyonu kullanarak Belgrad uçak bileti fiyatları seçeneklerini karşılaştırıp oldukça cazip fiyatlarla Türkiye Belgrad uçak bileti bulabilirsiniz.

Belgrad Gezilecek Yerler

Şehrin en önemli tarihi anıtları Belgrad Kalesi ve Aziz Sava Katedrali olarak bilinir.

Michael caddesi üzerinde Sırp geleneksel ve yöresel mutfağı ile tanışabilirsiniz. Eski dönemlerden kalma güzel mimarisi ile dikkati çeken mekanlarıyla birçok restoranda damak tadınıza hitap eden farklı menüler bulabilirsiniz.

Şehrin en bohem yerlerinin başında gelen Skadarlija bölgesi, eski parke taşları, fenerleri ve bohem hayatıyla Paris benzeri görünüme sahip olarak kabul edilir.

Yine doğa gezisi yapmak isteyenler için de Botanik Bahçesi ve Taş Meydan Parkı görülmesi gereken yerler arasındadır.

Tuna ve Sava nehirlerinin güzelliklerini, özellikle de gün batımını en görkemli şekilde izleyebileceğiniz yer olan Kalemegdan Belgrad'ın en gözde açık alanlarının başında gelir.

Tüm seçenekleri görerek en uygun Belgrad uçak bileti almak için Skyscanner üzerinden arama yapabilirsiniz.

Belgrad Konaklama ve Alışveriş

Sava nehrinin diğer yakasında özellikle 1945 sonrası inşaa edilmeye başlanan alan boyunca günümüzde iş merkezleri, ticaret yapılan kompleksler ve oldukça şık sanat galerileri yer almaktadır. Sanata düşkün olanların mutlaka ziyaret etmek isteyeceği sergileri görebilirsiniz. Ayrıca kentin açık alanlarından olan Kalemegdan içerisinde de fotoğraf sergileri açılmaktadır. Nehir kenarlarında sıkça bulunan dükkanlar dikkat çekmektedir. Hat boyunca gezerek hem nehrin güzelliğinin tadını çıkarabilir hem de sevdikleriniz ve kendiniz için hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

Ülkenin para birimi Sırbistan Dinarı olduğundan şehir merkezindeki döviz bürolarından para değişimi uygun olur. Bölgede bulunan Beogradska Arena, büyük bir stadyum olarak şehrin simgelerinden biri kabul edilir. Şehrin bu yeni kısmında farklı kalite ve fiyatlarda irili ufaklı konaklama yerleri bulunur. Şehirde seyahat için ayırdığınız bütçeye göre değişen çok sayıda oteller ve pansiyonlar bulmak mümkündür. Ucuz Belgrad uçak bileti aldıktan sonra konaklama için de uygun alternatifleri değerlendirerek tatilinizi bütçenizi yormadan keyifle geçirebilirsiniz. Skyscanner mobil uygulamasını kolayca cep telefonunuza indirerek Belgrad otelleri ile detaylı olarak verilen bilgileri görüntüleyebilir, cazip konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Havaalanı Transfer ve Şehir İçi Ulaşım

Belgrad merkezine yakın otellerde kalırsanız şehirde gezerken pek çok yere yürüme mesafesinde olacağınız için ulaşım sorunu yaşamazsınız. Toplu taşıma için otobüsleri kullanabilirsiniz ancak yatay hareketliliğin yoğun olduğu şehirde toplu taşıma araçları oldukça kalabalıktır. Trafik kurallarına oldukça dikkat edilen ve trafik cezaları caydırıcı olan ülkenin düzgün caddelerinde, yollarında araç kiralama sayesinde çok daha konforlu bir şekilde gezmeniz mümkün olur. Park etmesi kolay olan ekonomik sınıf araba kiralama yapmak ya da farklı modelleri görmek için sistemde yer alan çok sayıda seçeneği değerlendirebilirsiniz. Belgrad konumundaki tüm "araba kiralama" seçeneklerini Skyscanner uygulamasıyla arayıp size en uygun model araçları kolaylıkla bulabilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Kasım 2017 tarihinde geçerlidir."

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Belgrad Nikola Tesla yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.