Harita

Polonya Uçak Bileti Fiyatları

Başkenti Varşova olan ve Orta Avrupa’da bulunan Polonya, Avrupa Birliği’ne üye ülkeler arasında yer alır. Polonya uçak bileti almadan önce, mutlaka Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Polonya Türkiye saat farkı 1 saattir. THY ve LOT Havayollarının İstanbul’dan, başkent Varşova’ya direkt uçuşları bulunmaktadır. Kısa mesafeli bir uçuştan sonra Varşova’da bulunan Frederik Şopen Havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine, otobüs veya metro ile erişebilirsiniz. Pratik ulaşım için havaalanında yer alan araba kiralama firmalarını da kullanabilirsiniz.

Polonya’nın Şehirleri ve Kültürü

Başkent Varşova, tarihi ve kültürel dokusuyla Polonya’nın en önemli turizm merkezleri içinde yer alır. İkinci dünya savaşı sırasında büyük hasar gören kent, aslına sadık kalınarak yeniden inşa edilmiştir. Tipik bir orta çağ kenti görünümünde olan Varşova’da bulunan tarihi kule kentin simgesidir. Günümüzde Tarih Müzesi olarak kullanılmaktadır. Bu muhteşem müzeyi mutlaka görünüz. Varşova Kültür ve Bilim Sarayı, Eski Şehir kısmı, Eski Şehir Meydanı, Kraliyet Kalesi, Sakson Bahçeleri ve hemen yakınında bulunan Şopen Müzesi, başkentin tarihi ve kültürel değerlerinin başında gelmektedir. Gece hayatıyla da oldukça renkli olan kentte sabaha kadar eğlenmeniz mümkün. Gece hayatı kentin modern kesiminde yer almaktadır. Mayıs, Haziran ve Eylül ayları ülkeye yapacağınız seyahatler için ideal zamanlardır. Başkent Moskova’nın yanı sıra Krakow, Lodz, Katovice ve Poznan da ülkenin diğer önemli şehirleri arasında bulunur. Tarihi eserler açısından oldukça zengin bir kent olan Krakow’da “Eski Kent” ve “Pazar Meydanı” bölgesi UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Wawel Katedrali ve Wawel Kraliyet Kalesi görmeniz gereken önemli tarihi yapılar içinde gösterilebilir. Bu güzel kentin sokaklarında dolaşırken kendiniz orta çağda hissedebilirsiniz.

Polonya Gezilecek Yerler

Masuria, Polonya’nın gölleri ve ormanlarıyla ünlü bir bölgesidir. Su yolları ve kanallarla birbirine bağlanan göllerde bot gezintilerinin ve doğa yürüyüşlerinin tadına doyamayacaksınız. Polonya’nın güney kısmında bulunan Karpat Dağları, doğa gezileri ve dağ yürüyüşleri için bulunmaz parkurlarla doludur. Ülkenin kuzeyindeki Baltık Denizi kıyıları ise deniz turizmini sevenler için birbirinden güzel seçenekler barındırmaktadır. Wollin Adası Ulusal Parkı, Baltık sahilinde bulunan Slowinski Ulusal Parkı, Bialowieze Ulusal Parkı ülkenin sahip olduğu doğa şaheserleri arasındadır. Yeterli zamanınız varsa çok iyi korunan ve muhteşem bir manzaraya sahip olan bu doğal alanları mutlaka ziyaret edin.

Polonya’da Ne Yenir?

Lahana, patates, tavuk, ördek, dana ve domuz eti, Polonya mutfağı içinde ağırlıklı olarak kullanılan ana yemek malzemeleri içinde bulunur. Ros ol, zurek, barszcz (pancar çorbası) ve flaki (işkembe çorbası), Polonya mutfağının en lezzetli yemekleri olarak sıralanabilir. Ördek etinden yapılan yemekleri de mutlaka denemelisiniz. Zubrówka Polonya’nın milli içkisidir. Bir çeşit votka olan içki bizon otlarından yapılmaktadır. Polonya geçmişin izlerini, günümüzde huzurla izleyebileceğiniz, görmekten mutluluk duyacağınız, güvenli bir ülkedir. Polonya ucuz uçak bileti bulmak ve Polonya’ya uçmak şimdi size çok daha yakın. Skyscannerla kapsamlı arama yapabilir ve bütçenize uygun Polonya uçak biletine hızlıca erişebilirsiniz.

Polonya Uçak Bileti ve Konaklama

Skyscanner ile her şey çok kolay ve pratik. Üstelik Polonya’ya uçak bileti almak için beklemenize de gerek yok. En ucuz Türkiye Polonya uçak bileti için detaylı arama yaparak Polonya içindeki istediğiniz her yere kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Polonya bilet fiyatları; uçuş günü, uçuş saati, hava yolu firması ve bilet türüne göre farklılık gösterir. Sürekli değişkenlik gösteren fiyatlardan etkilenmemek ve uygun fiyatla Polonya uçak bileti almak için Skyscannerı tercih edebilirsiniz. İleri tarihli olarak bilet satın almak istiyorsanız, haftalık ya da aylık arama yaparak en ucuz fiyat seçeneklerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Ayrıca “fiyat alarm”ı oluşturarak, bilet fiyatları düştüğü anda e-mail üzerinden bilgilendirilirsiniz. Polonya otellerine “oteller” sayfamızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. Skyscanner mobil uygulamasını akıllı cep telefonunuza ya da tabletinize yükleyerek online platform üzerinden de kolaylıkla uçak bileti satın alabilir, otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilir ve havaalanı içindeki araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.