Harita

Poznań Uçak Bileti

Polonya’nın batısında, Warta Nehri üzerinde kurulu olan Poznan, 600 bine yakın nüfusu ile Polonya’nun en büyük beşinci kentidir. Polonya’nın tarihi, ticari, endüstriyel ve eğitim açısından en önemli noktalarından birisidir. Yenilenmiş şehir meydanı, hareketli gece hayatı, büyüleyici müzeleri ve çok sayıda dikkat çekici cazibe merkeziyle tam bir turizm şehridir. Polonya tarihinde önemli bir yere sahip olan Poznan, ülkenin ilk başkentidir. Poznan uçak biletini, Skyscanner arama panelini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Bu arama sonuçları farklı havayollarının en uygun fiyatlı Poznan uçak biletlerini gösterecektir. Skyscanner sizi seçtiğiniz havayolunun ya da seyahat acentasının sayfasına güvenle transfer edip, rezervasyon işleminizi yapmanıza yardımcı olur.

Poznan’da, tarihi kent merkezi etrafında yoğunlaşmış çok sayıda tarihi bina ve turistik yer bulunmaktadır. Şehrin ilk kurulduğu yer, Warta Nehri’nde doğal bir ada olan Ostrow Tumski’dir. Anlamı “Katedral Adası”dır.  İsmini, Polonya 966 yılında Hıristiyanlığı kabul ettikten sonra burada inşa edilen ülkenin ilk kilisesi olan Poznan Katedrali’nden almıştır. Üzerinde birçok tarihi yapıyı bulundurmaktadır.

Ortaçağ’da Poznan’ın merkezi olan Stary Rynek, sadece Polonya’nın değil, Avrupa’nın da en güzel tarihi meydanlarından birisidir. İkinci Dünya Savaşı’nda büyük hasar görmüştür ancak eskisini aratmayacak şekilde yenilenmiştir. Sıra sıra kafe ve barlarıyla, içkinizi yudumlayıp yoldan geçen Poznanlıları ve turistleri izlemek için çok iyi bir noktadır. Belediye Binası, meydanın en dikkat çekici yapısıdır. Bölgede tarihi açıdan önem taşıyan kiliselerin yanı sıra Cizvit Okulu, Kral Kalesi, Gorka Sarayı ve İmparatoluk Sarayı mutlaka ziyaret edilmelidir. Katedral Adası’ndan sonra şehrin genişlediği ilk yer olan Srodka bölgesi ve buradaki St. Margaret Kilisesi ile St. John ve Kudüs Kilisesi görülmesi gereken yerler arasındadır. 130 bin öğrencinin yaşadığı Poznan, çok sayıda müze ve sanat galerisine de ev sahipliği yapmaktadır.

UÇUŞ

Poznan’a hizmet veren Poznan-Lawica Havalimanı, 1,5 milyon yolcu sayısıyla, Polonya’nın batısındaki en büyük havalimanlarından birisidir. Şehir merkezden yaklaşık 7 km uzaklıkta yer almaktadır.Polonya’da başket Varşova’nın yanı sıra Avrupa’da Frankfurt, Oslo, Barselona, Londra, Madrid ve Milan gibi önemli şehirlere tarifeli uçuşların bulunduğu Poznan’a, Türkiye’den direkt seferler bulunmamaktadır ancak Avrupalı birçok havayoluyla aktarmalı olarak uçmak mümkündür. Dünyada bini aşkın havayolunun ve online seyahat acentesinin milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner ile siz de en ucuz Poznan uçak biletini bulabilir ve Polanya’nın bu güzel kentine uçabilirsiniz. Poznan-Lawica Havalima’nından şehir merkezine 59 numaralı otobüse veya ekspres L hattına binerek ulaşabilmek mümkündür. Biletleri, havaalanındaki büfelerden veya durakların yakınındaki makinelerden satın alınabilmektedir.

BİLMENİZ GEREKENLER

Polonya, Avrupa Birliği’nin bir üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Polonya’ya Schengen vizesi alarak giriş yapabilmektedirler. Başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vize alınan ülkenin ziyaret edilmesi koşuluyla Polonya’ya giriş yapılabilir. Ülkede para birimi olarak Zloty kullanılmaktadır. 

NE ZAMAN GİTMELİ?

Nemli karasal iklimin hakim olduğu Poznan’da, kışlar soğuk ve karlı, yazlar ise sıcaktır. Ziyaret etmek için en iyi zaman birçok kültürel etkinliğin düzenlendiği yaz aylarıdır. Ancak ülkedeki en güneşli şehirlerden biri olmasına rağmen, Temmuz ayı en çok yağış alan aydır. Temmuz’da gidenlerin, ani yağmur bastırmasına karşı yanlarında şemsiye veya yağmurluk taşımaları tavsiye edilmektedir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Poznań yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.