Harita

Varşova Uçak Bileti

Polonya’nın başkenti Varşova ,Avrupa birliğine dahil ülkeler arasında nüfus açısından 9.büyülükte. Varşova’nın Chopin havalimanı şehir merkezine oldukça yakın. Sık sık düzenlenen şehir içi otobüs seferleriyle ulaşım düzenli ve kolay.  Şehrin herhangi bir noktasından otobüse binseniz eski şehre gitmeniz 10-15 dakikanızı alacaktır. Eski Şehir olarak anılan bölge Varşova’nın çekim merkezi.  Şehrin bu kısmındaki güzellikleri yürüyerek görmeniz gerek. Şehrin bu kısmı Gotik ve Barok binaların harmanlanmasından oluşmuş. Şehrin girişinde gözünüze çarpan muhteşem mimarisi ile eski kraliyet konutu olarak kullanılan Zamek Krolewski binası olacak. Bu bina II. Dünya Savaşında yıkılmış yeniden inşa edilirken 1939 yılındaki şekline sadık kılınarak erken Barok stilinde inşa edilmiş. Bugün bu binada konserler verilip sergiler düzenleniyor.

Kraliyet binasından çıkıp sola doğru devam ettiğinizde Varşova’nın en eski kilisesi olan St. John’u göreceksiniz. Bu bina 15. yüzyılda gotik tarzında yapılmış, II. Dünya Savaşı sırasında tamamen yıkılmış ancak yerine aslına sadık kalarak yine gotik tarzda bugünkü bina inşa edilmiş. Bugün şehrin bu kısmı UNESCO tarafından dünya mirası olarak ilan edilmiş ve koruma altında. Yaz aylarında meydandaki küçük kafeler dışarı masa ve sandalye koyuyor, ressamlar sokaklarda resim yapıyor ve daha birçok sokak sanatçısı yeteneklerini sergileyerek bu sokakları da renklendiriyor.

Varşova’ya uçuşunuz için zamanı siz belirleyin gerisini Skyscanner’a bırakın. Skyscanner güvenli, hızlı ve en ucuz uçuşların adresi.

Stare Miasto araç trafiğine kapalı olan büyük bir meydan ,birçok tarihi binanın yer aldığı bu meydan oldukça eğlenceli. Kentin bu kesimi 13. Yüzyıl sonunda inşa edilmiş. Varşova’da güneşli bir gün yaşanıyorsa ve siz buradaki turist kalabalığından sıkıldıysanız, Visula nehri kıyısında yürüyebilir ve oradaki banka oturup güzel bir güneş banyosu yapabilirsiniz.

Varşova’yı  tepeden görmek isterseniz Stalin tarafından bu şehre armağan edilen 230 metre yüksekliğinde ve Rus stilinde inşa edilmiş olan Voluminous Sarayına çıkmalısınız. Binanın 30 cu katına direk çıkan asansörlerle seyir terasına ulaşıp buradan tüm Varşova’yı tepeden seyredebilirsiniz. Lazienki Park’ın gölünde  küçük teknelerle yapacağınız gezintiyle  sessizliğin ve yeşilin tadını çıkarabilirsiniz. Bu parkta Polonya’nın en büyük değerlerinden biri olan Şopen’in anıtı yer alıyor ayrıca her yaz burada Şopen festivali düzenleniyor. Haziran ve Ağustos aylarında Pazar günleri günde iki kere ücretsiz konser ve resitalleri dinleyebilirsiniz.Skyscanner’le Varşova’ya en ucuz uçak bileti bulmak umduğunuzdan da daha kolay. Skyscanner kullanarak hem paradan, hem de zamandan tasarruf edin. Eğer uçuş tarihleriniz esnekse tüm ayı ya da yılı görüntüleyerek, Varşova’ en ucuz hangi tarihlerde uçabileceğinizi bulabilirsiniz.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Varşova yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.