Harita

Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Ucuz Trabzon Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Trabzon uçak bileti satın almak için Skyscanner üzerinden en uygun fiyat teklifini kolayca bulabilirsiniz. Yukarıdaki bilet arama ekranını kullanarak hemen ucuz bilet bulabilirsiniz.

Rezervasyon İçin En Uygun Zaman

Ticari veya özel bir nedenden dolayı acilen seyahat etmeniz gerekmiyorsa Trabzon uçak biletinizi planladığınız tarihten en az 1-2 ay önce almanızı tavsiye ederiz. Trabzon, yayla ve kültür turizmi açısından ülkemizin popüler bölgelerinin başında gelir. Bu nedenle bilet fiyatları yaz mevsiminde, bayram ve yılbaşı gibi tatil dönemlerinde yükselmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz Skyscanner fiyat alarmı hizmetimizi kullanarak, seçtiğiniz uçuşta fiyat değişikliği olduğu anda e-posta yoluyla haberdar olabilirisiniz.

Trabzon’a Aktarmasız Uçuş Yapılabilen Havaalanları

Trabzon’a aktarmasız uçabileceğiniz 6 havalimanı bulunmaktadır. Bunlar; İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Atatürk, Adana Şakirpaşa, Antalya havaalanı, Bursa Yenişehir, İzmir Adnan Menderes, Ankara Esenboğa ve Kocaeli Cengiz Topel havalimanlarıdır.

Ayrıca dilerseniz birçok şehirden düzenlenen aktarmalı seferleri de Trabzon uçuşları için kullanabilirsiniz. Bodrum, Kayseri, Çanakkale ve Dalaman başta olmak üzere Trabzon’a gün içerisinde pek çok şehirden aktarmalı sefer düzenlenmektedir.

Trabzon’a Sefer Düzenleyen Hava Yolu Şirketleri

Aktarmalı veya doğrudan Trabzon Havalimanı’na sefer düzenleyen pek çok hava yolu şirketi bulunmaktadır. Türk Hava Yolları başta olmak üzere Pegasus, Onur Air, Atlas Global, Sun Express gibi bir çok hava yolu şirketi ile, Trabzon’a 7 farklı ilden aktarmasız seferler düzenlemektedir.

Trabzon Havalimanı Hakkında Bilgiler

Trabzon Havalimanı, 1957 yılında bölgenin sivil hava ulaşımı ihtiyacını karşılaması için hizmete açılmıştır. İç ve dış hatlar terminali sayesinde hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşların gerçekleştirilebildiği havalimanı, özellikle tatil dönemlerinde yoğun trafiğe sahip olmaktadır.

Kent merkezine yakın bir noktada faaliyet gösteren Trabzon Havalimanından şehir içine ulaşım, ağırlıklı olarak Havaş’a ait servisler ile yapılmaktadır. Servis araçlarının dışında taksi ve dolmuşları kullanarak da kent merkezine rahatça ulaşabilirsiniz. Eğer tercihinizi konforlu seyahatten yana kullanırsanız Skyscanner araba kiralama sayfası aracılığıyla çok sayıda firmadan teklif alabilirsiniz.

Trabzon’a Ne Zaman Gitmeli?

Trabzon, yaz mevsimi başta olmak üzere tüm tatil dönemlerinde çok sayıda ziyaretçi alan şehirlerimiz arasındadır. Şehrin çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmasının başlıca nedeni doğal güzellikleri ve kültürel birikimidir. Özellikle yaz dönemlerinde düzenlenen yayla festivalleri büyük ilgi görmektedir. Şehir, bahar aylarında ise daha sakin bir havaya bürünmektedir. Bu dönemde Trabzon’a gitmeyi tercih ederseniz, uçuşunuzu hafta içine denk getirmenizi tavsiye ederiz. Böylece daha uygun fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz.

Trabzon Hava Durumu

Tüm Doğu Karadeniz şehirlerinde olduğu gibi Trabzon’da da yılın her mevsimi yağış görülmektedir. Buna rağmen yıl genelinde ılıman geçen iklim şartları, kenti 4 mevsim gezilebilecek bir tatil bölgesi haline getirmektedir. Kış aylarında 7°C olan sıcaklık ortalaması, yaz aylarında 20°C ve üzerinde seyretmektedir.

Trabzon Seyahat Rehberi

Karadeniz’in doğal güzellikleri nedeniyle en çok ilgi çeken şehirlerinin başında gelen Trabzon, zengin kent kültürü ile dikkat çekmektedir. Türkiye’nin 9. büyük metropolü, Yunan koloniciler tarafından kurulduğu 9. yüzyıldan itibaren hem dini hem de felsefi alanlarda öne çıkmıştır. Roma ve Bizans dönemlerinde de önemli bir merkez olan Trabzon, günümüzde de gezilecek yerler bakımından zengin bir kimliğe sahiptir.

Trabzon'un Maçka İlçesi’ne bağlı Altındere Köyü’nde yer alan Sümela Manastırı, kentin en çok ilgi çeken turistik mekânı konumundadır. Kayalara oyularak inşa edilen dini yapının yanı sıra Gümüşhane yolunu takip ederek ulaşabileceğiniz Vazelon’daki ve Maçka’daki bir başka manastır olan Peristera’yı da gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Kentin ve Karadeniz’in eşsiz manzarasına şahit olmak isterseniz konuklarına panoramik bir manzara sunan Boztepe’ye çıkıp çay bahçelerinde vakit geçirebilirsiniz. Ardından Trabzon kent merkezindeki en görkemli yapılardan birisi olan Ayasofya’ya rotanızı çevirebilirsiniz. Değişik dönemlerde hem cami hem de kilise olarak kullanılan tarihi yapı, 1964 yılından beri müze olarak hizmet vermektedir. Atatürk Köşkü ise mimari güzelliği ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

Kente yaz aylarında gitmeyi düşünüyorsanız, pek çok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Trabzon yaylalarını gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz. Yeşilin her tonunu görme şansı yakalayabileceğiniz yaylalardan; Uzungöl, Karadağ, Mavura, Kiraz ve Lapazan en popülerleri olarak gösterilmektedir.

Trabzon Hakkında Yararlı Bilgiler

Trabzon kent merkezinde her bütçeye uygun çok sayıda otel faaliyet göstermektedir. Kentteki konaklama tesisleri arasından size en uygun seçeneğe Skyscanner'ın oteller sayfasında yapacağınız arama ile kolayca bulabilirsiniz.

Trabzon gezilecek yerler bakımından dağınık bir yapıya sahip olduğu için en uygun ulaşım seçeneği olarak araç kiralama öne çıkmaktadır. Yine Skyscanner'ın araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak şehri rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz. 

Trabzon’da yayla festivalleri mayıs ayının başında başlayıp, eylül ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir.

Yazı Tarihi Eylül 2017

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Trabzon yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.