Harita

Macaristan Uçak Bileti Fiyatları

Tarihe Yolculuk

Birkaç günlüğüne romantik, sizi tarihin gizemli sayfalarına taşıyacak bir seyahate çıkmaya ne dersiniz?

Yapacagınız tek şey bir Macaristan uçak bileti almak..Ve hazırsınız!

Orta Avrupa ülkelerinden biri olan Macaristan, birinci Dünya savaşı sonunda yenilgiye uğrayarak parçalanan Avusturya-Macaristan Imparatorluğu`nun bir parçası durumundayken, savaş sonrasında İmparatorluğun dağılması ile bağımsız bir cumhuriyet olmuştur .

Son birkaç yüzyıl boyunca Türklerle son derece yakın ilişkiler içinde bulunan Macaristan`da, caddelerde dolaşırken bile bu tarihi yakınlığın yansımalarını görmek mümkün. Ayrıca Fin Uygur dillerinden gelen Macarca ile Türkçe dilleri arasında ki yakınlıktan kaynaklı, bir çok ortak kelime bulunmakta. Ayrıca hemen her şehirde Türklere ait bir tarihi esere rastlamak mümkün.

1000 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Macaristan , tarihi günümüze taşıyan eşsiz mimarisi, muhteşem müzeleri, sanat merkezleri, milli parkları, doğa aktiviteleri, doğal güzellikleri, dünyaca bilinen kaplıcaları, güleryüzlü ve samimi halkı ile büyüleyici bir ülke.

UNESCO`nun Dünya Mirası Listesine girmiş bir çok değer bulunmakta Macaristan`da, bunlardan bazıları; Yeraltı oda mezarı olarak yapılmış ve üzerine hristiyanlığa ait duvar resimleri işlenmiş olan Hıristiyan Mezarları, gelenekleriyle,yapılarıyla,günlük yaşamıyla, geleneksel köy yaşamını deneyimleyebileceğiniz Hollokö köyü, Avusturya Macaristan arasında bulunan ve “Viyana Denizi” olarak da bilinen, oldukça yoğun bir turist trafiğine sahip ve 8000 yıl boyunca farklı kültürlerin buluşma yeri olmuş Fertö Gölleri, 800 km'2 alana sahip Hortoba Milli Parkı, şarabın gerçek vatanı olan Tarihi Tokaj Şarapçılık Bölgesi.

Günlük yaşamın genel olarak rahat ve güvenli olduğu Macaristan`da cezaevlerinde yatan mahkum sayısının azlığı, ülkenin son derece güvenli olduğunu düşündürmeye yeterli. Şehirlerde ulaşımı sağlayan gelişmiş toplu taşıma araçları olan tramvay, otobüs, metro kullanılmakta, ayrıca özel bisiklet yollarının bulunması, bisiklet kullanımını desteklemekte. Şehirler arası yolculuklarda ise daha çok tren tercih edilmekte.

Macaristan`ın başkenti Budapeşte, adını Tuna Nehri'nin iki yakasındaki Buda ve Peşte'nin birleşmesiyle almış. Aşıklar şehri olarak da bilinen Budapeşte, nehrin iki yakasını birleştiren tablo güzelliğinde köprüleri ile son derece romantik hatta biraz melankolik, şiir tadında bir şehir. Köprüleri ve her biri ayrı bir mimarlık harikası olan binaları dışında kafeleri ile de meşhur Budapeşte, birbirinden güzel kafeler her köşebaşında karşılıyor ziyaretçilerini.

Yemek kültürü ile de ziyaretcilerini en iyi şekilde ağırlıyor Macar mutfağı. Tavuklu, balıklı, etli gulaş değişmez başlangıç yemeği, dünyaca bilinen Macar Salamı ise kahvaltıların değişmezi. Bol paprika kullanılan Macar yemekleri Türk damak tadına oldukça yakın,et,sebze ve balığa dayalı menüler ağırlıkta.

Yakın bir destinasyon olması sebebiyle de, Macaristan uçak bileti, kısa tatiller için en çok sorgulanan uçak biletleri arasında.

Istanbul, Ankara ve Izmir`den Budapeşte`ye karşılıklı direkt seferler düzenlenmekte.Hem kültürü ile hem de mesafe olarak yakın olan Macaristan unutulmaz bir seyahat deneyimi için sizi bekliyor.. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.