Harita

İsviçre Uçak Bileti Fiyatları

Dünya kayak kültürünün merkezlerinden biri olan İsviçre , Alpler, İsviçre Platosu ve Jura dağları arasında kurulmuş olan, topraklarının büyük bir bölümü Alp dağları tarafından kuşatılmış bir kara ülkesidir. İsviçre’de şehirler platolar üzerine kurulmuştur, ülkenin iki önemli küresel kenti Zürih ve Cenevre’dir. Ülke nüfusu kendilerini “Alplerde yaşayanlar” olarak tanımlamaktadır. İsviçre dünyanın en zengin ülkelerinden biridir.  Zürih ve Cenevre sırasıyla dünyadaki ikinci ve sekizinci en iyi yaşam kalitesine sahip şehirler olarak sıralanmaktadır. 8 milyon nüfuslu bu küçük ülkenin ekonomik çarklarını döndüren en güçlü sektör; bankacılık, turizm alanlarında yoğunlaşan hizmet sektörüdür.

Shengen vizesi alarak ziyaret edebileceğiniz İsviçre, Avrupa Birliği’ne dahil değildir. Ağızda eriyen müthiş peynirler, tüm dünyaca ünü birbirinden leziz çikolataları, bulutlarla buluşan alp dağları, ünlü ve pahalı saat markaları, ülkenin bilinen güçlü imajlarından ve ürettiği değerlerdendir.  İsviçre ayrıca müzeleriyle haklı bir üne sahiptir. Cenevre modern ve Çağdaş sanatlar müzesi, Zürih güzel sanatlar müzesi, yine Zürih’te yer alan İsviçre devlet müzesi ve Basel antikalar müzesi ülke genelinde sayıları 800 ü geçen müzeler arasında yalnızca ilk akla gelenlerdendir.

Çok özel bölgesel şarap seçenekleri, envai çeşit çikolataları ve tadına doyamayacağınız peynir çeşitleri sizlere ülke mutfağı hakkında lezzetli öngörüler sunabilir. Gerek kendine has çeşitleri gerekse dünya mutfağının önde gelen örnekleriyle İsviçre tatilinizin bir lezzet şölenine dönüşeceğinden emin olabilirsiniz. Katedraller, kiliseler, köprüler, dağ köyleri ve nefes kesen manzara ve doğa görüntüleriyle, yaz aylarında olduğu kadar kışın da ziyaret edebileceğiniz ülke, yarıyıl tatillerinde kayak sever ailelerin ve çocukların gözdesi olabilecek özelliklere sahip.

İsviçre,  hafızalara yerleşmiş, unutulmaz görüntüleriyle, şirin kasabalarıyla kayak turizmi için en iyi seçeneklerden biridir.  İsviçre, kış turizmi ve kayak severler için Alp dağlarının büyüleyen manzaraları eşliğinde kayak sporuna yeni başlayanlar veya bu konuda daha uzman becerilere sahip olanlar için farklı seçeneklere sahip. Dünyaca ünlü kayak merkezlerinden birkaçından bahsetmek istersek ilk aklımıza gelenler, Zermatt, St.Moritz, Interlaken, Davos  ve Gstall olacaktır. Yarıyıl tatili planlarını önceden belirleyenler için ucuz uçak bileti arama işini Skyscanner’a bırakın. Çocuklarınız çizgi filmlerden taşan görüntülerle kayak yapmanın keyfine varsın. Sizde uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz şahane kış tatilinin keyfine varın. Muhteşem pistleri, kayak sporu için mükemmel hazırlanmış alt yapısı ve romantik geceleriyle, İsviçre tatiliniz anılarınızda unutulmaz bir şekilde yer alacaktır.  

İsviçre’ye ucuz uçak biletlerini Skyscanner’da bulabilirsiniz. Bunun için Skyscanner’da yüzlerce havayolu şirketini ücretiz tarayın, fiyatları karşılaştırın ve en uygun uçak biletini bulun. Yolculuk tarihleriniz esnekse tüm ayı görüntüleyin ve İsviçre’ye en ucuz uçak biletini hangi tarihlerde bulabileceğiniz bilgisine ulaşın.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.