Harita

Basel Uçak Bileti Fiyatları

Basel İsviçre’nin kuzey batısında bulunan, Almanya ve Fransa’ya komşu sınır şehridir. Ren Nehrinin ikiye ayırdığı kent, İsviçre’yi denize ulaştıran önemli bir liman kentidir. İsviçre’nin üçüncü büyük kenti olan Basel’e gitmek için İsviçre Baş Konsolosluğuna başvurarak, İsviçre Schengen vizesi talep etmeniz gerekmektedir. THY ve Pegasus Hava Yolları Basel’e direk uçuşlar düzenlemektedir. Basel’e uçuş süresi yaklaşık 3 saattir. Mayıs- Eylül arasındaki zaman kenti ziyaret için ideal dönemdir. Küçük ve düz bir alana kurulu olan Basel’de bisiklet kiralamak, kenti tanımak için en uygun yoldur. Kent içi ulaşımının son derece düzenli olduğu Basel’de, konakladığınız otelden alacağınız kartla, toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Ren Nehri üzerinde bulunan tarihi köprülerle birbirine bağlanan Basel ve Küçük Basel daracık sokaklarında dolaşmaktan, eğlenceli karnavallarına katılmaktan keyif alacağınız, galeri ve müzelerini şaşkınlıkla dolaşacağınız, sürprizlerle dolu küçük ama özgün bir şehirdir. Kırmızı taş duvarları ve ikiz kuleleriyle, Basel’e renk katan Münster Katedrali kentin simge yapılarından biridir. Basel Üniversitesi, köprüler, Münster Katedrali, Karnaval Çeşmesi görmekten büyük keyif alacağınız eserlerdir. Belediye Binasını gezmenizi özellikle öneriyoruz, 16. Yüzyılda yapılan binanın dışı, farklı konularla resmedilmiş. Binanın içi de birbirinden güzel yağlıboya eserlerle dolu. Mutlaka görünüz. Basel bazıları tarafından İsviçre’nin “kültür başkenti” olarak adlandırılıyor, kentte bulunan Güzel Sanatlar Müzesi, Antik Eserler Müzesi, Karikatür Müzesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Tarihi kısımdaki kiliseler, ara sokaklarda ki taş yapılar, çeşmeler her biri ayrı bir fotoğraf karesi olacak güzelliktedir. Ren Nehri üzerinde tekne gezintisi yapmadan sakın dönmeyin. Siyah Orman’da yapacağınız doğa gezileriyle seyahatinize ayrı bir keyif katın. Basel birbirinden değişik temalarla gerçekleşen festivaller şehridir. Yılın değişik zamanlarında düzenlenen festivallerin en önemlilerinden biri, her yıl Ocak ayı sonunda yapılan Fasnacht Basel Festivalidir. Sıra dışı kostümler, maskeler, bando alaylarıyla çok renkli bir görüntü sunan festival üç gün sürüyor. Eğer bu zaman diliminde Basel’deyseniz, çok şanslısınız demektir. Kentin en iyi fotoğraflandığı yerlerden biri olan Orta Ren Köprüsü, hem festival hem de bu büyüleyici kent için mükemmel bir yerde bulunuyor.

Basel’in gece hayatı çok renkli olmasa da, mekanları oldukça şık. Bu kent adeta caz müziğiyle bütünleşmiş denilebilir. İrili ufaklı caz kafelerde bir müzik dinletisine mutlaka katılın. Clara bölgesi, bu şirin kente dair hediyelik eşyalar alabileceğiniz küçük ve sevimli dükkanlarla dolu. Ahşap oyma, seramik veya cam eşyaları ya da, leziz İsviçre çikolatalarını bu bölgeden satın alabilirsiniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Basel Mulhouse Freiburg yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.