Harita

Cenevre Uçak Bileti Fiyatları

Kalitenin adresi

Hareketli ama yorucu olmayan, düzenli ama sıkıcı olmayan, kaliteli ve lüks ama doğa ile içiçe bir tatil mümkün. Yapacağınız tek şey bir Cenevre uçak bileti almak ve yola çıkmak.

Dünyanın en  yaşanılır şehirlerinden biri olarak görülen Cenevre, 26 eyaletten oluşan İsviçre Federal Devleti`nde bulunan Cenevre Eyaleti’nin başkentidir. Alpler ve Jura Dağları arasında, Leman Gölü’nün kıyısında yer almakta ve Rhone ve Arve Nehirleri`ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Birleşmiş Milletler, Unesco, Uluslararası Çalışma Örgütü, Kızılhaç gibi birçok önemli kuruluşun merkezlerinin adresi olan Cenevre aynı zamanda uluslararası banka ve holdinglerin merkezi, ticaret merkezi, borsanın kalbi ve dünyadaki paraların toplandığı yerdir. Yüzlerce ülkenin temsilciliklerinin bulunduğu uluslararası bir şehirdir.

Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Cenevre'de, halkın yoğun olarak konuşmayı tercih ettiği dil Fransızca. Kentte dolaşırken kalite, lüks ve zenginliği görmemek mümkün değil. Seçkin oteller, kaliteli restoran ve kafeler, lüks mağaza ve butikler şehrin profilini oluşturuyor.

Yılın her mevsimi özellikle Avrupa`dan ziyaretçi akınına uğrayan Cenevre, İsviçre`nin kalite ve lüks ile harmanladığı huzur dolu, sakin  karakterini,  yemyeşil doğası ve gürültü ve keşmekeşten uzak atmosferiyle taşımakta ve seyretmeye doyamayacağınız  manzaralar sunmakta. 

Cenevre, trafik veya insan kalabalığı gibi zorluklarla karşılaşmadan, rahatlıkla dolaşabileceğiniz bir kent. Çok büyük bir şehir olmadığı için şehrin bir çok yerini yürüyerek dolaşmanız mümkün. Şehir içi ulaşım tramvay ve otöbüslerle sağlanmakta.

Şehri keşfetmek için göllerde sandal veya kayık kiralayarak muhteşem manzaralar eşliğinde gezintiler yapmanız mümkün. Şehrin en güzel bölgesi olan Leman gölü ve çevresi, yeşil alanları, gölde yüzen kuğuları, güneşin göle mücevher gibi yansıması ile muhteşem manzaralar sunmakta. Ayrıca Cenevre`nin sembollerinden biri olan ve suyu bulunduğu gölden 140 metre yukarıya  püskürterek dünyanın en güçlü fıskiyesi özelliğine sahip Jet d'eau ve doğa ve teknolojinin hayranlık veren bütünleşmesiyle, 650 çiçek kullanılarak  hazırlanmış olan ve renkleri her mevsim değiştirilen Çiçek Saat`de bu bölgede bulunmakta. 

Şehrin tarihi hakkında fakir edinmek için görülmesi gereken yerler; Rumen ve Gotik mimariye sahip Saint Peter's Katedrali, Parc des Bastions'de bulunan Reform Duvarı, Uluslararası Reform Müzesi, Sanat ve Tarih Müzesi, Patek Phillippe Müzesi olarak sayılabilir.

Zaman zaman tanık olunan protesto eylemlerinin değişmez adresi olan Nations meydanında, üç ayaklı dev bir sandalye dikkati çekiyor, tek ayağını mayında kaybetmiş olan bir insanı simgeleyen  anıt, barış için verilen kayıpları sembolize etmekte. En popüler ve işlek caddesi olan Rue de Marce, dünyaca ünlü saatlerin satıldığı  lüks mağazaları,pahalı butikleri, kaliteli restoranları ile oldukça gösterişli ve göz kamaştıran bir bölge. Saatleri kadar ünlü İsviçre çikolatalarını vitrinlerinde hayranlık uyandıran bir ustalıkla sergileyen çikolata dükkanlarına direnmek mümkün değil.Çikolata dükkanından içeriye girip, o muhteşem tatları denedikten sonra satın almamak ise imkansız.

Cenevre`de kültürel yaşamı sanat galerileri, festivaller, kongreler, müzikaller, tiyatro beslemektedir.Özellikle müzik kent yaşamının oldukça önemli bir parçası, şehir yıl boyunca müzik ağırlıklı bir çok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmakta. Kentin gece ve eğlence hayatı ise bir çok bar, gece kulübü, ve kabarelerle sonderece renkli. 

Cenevre`den ayrılmadan önce, pahalı bir şehir olmasına rağmen Guguklu Saat, Çikolata veya İsviçre peyniri Raclette almanızı ve bu şarap kentinden, şarapların tadına bakmadan ayrılmamanızı öneriyoruz.

Doğa, huzur, sessizlik ve kalite ise aradığınız, hiç vakit kaybetmeden bir Cenevre uçak bileti sorgulamaya başlayın.

Alplerin büyülü atmosferi sizi bekliyor. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Cenevre yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.