Harita

Linz Uçak Bileti Fiyatları

Yukarı Avusturya’nın başkenti olan Linz, Tuna Nehri kıyısında bulunan ve Yukarı Avusturya için önemli bir ulaşım merkezidir.  Avusturya’nın önemli ekonomik merkezlerinden biri olan şehir, Çek Cumhuriyetine 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Linz Havaalanı şehir merkezinin 14 km dışında bulunmaktadır. Schengen vizesiyle ziyaret edebileceğiniz kente Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı uçuşlarla varabileceğiniz Linz Havaalanından kent merkezine taksi, otobüs veya trenle ulaşmanız mümkün. Tuna Nehri’ne bakan yemyeşil tepeleriyle keyifli manzaralar sunan Linz kenti sayısız müze ve renkli festivalleriyle zengin bir kültürel yaşam sunmaktadır. Bağımsız kültürel yapısı sayesinde, yenilikçi sanatın gelişmesinde öncü özelliği taşıyan Linz, 2009 yılında “Avrupa Kültür Başkenti” olarak ilan edilmiştir. Kent içinde oldukça düzenli olarak sunulan tramvay ve otobüs hizmetleri sayesinde bir noktadan diğerine kolayca hareket edebilirsiniz.

Kentin kalbinde gezinirken, tarihi tam da içinizde hissedeceksiniz. Linz Kalesinin dibinden başlayan eski kasabada kemerli kapılar arasında gizlenmiş iç avlular, görkemli konutlar, ferah Barok yapılar, geçmiş zamanların duygusunu tam anlamıyla hissetmenizi sağlayacak. Linz için kiliseler kenti nitelemesini kullanmak hiç de yanlış olmayacaktır. 134 metrelik kulesi ve 20.000 kişilik kapasitesiyle Yeni Katedral Avusturya’nın en büyük kilisesidir. Buna ek olarak Pöstlinberg’de bulunan bazilika kentin sembol binalarından biridir. Eski katedral ve Avusturya’nın en eski ve orijinal haliyle varlığını sürdüren St.Martin Kilisesi görülmesi gereken eserler arasındadır.  Geceleri muazzam aydınlatılan, alternatif renk ve sembollerle adeta görsel bir şölen halinde ışıklandırılan modern sanatlar müzesi, Lentos Müzesi ise kentin en önemli sembol yapısıdır. Trinity Column Avusturya’nın en cazip meydanlarının biri olan Ana Meydanda bulunmaktadır. 20 metre yüksekliğindeki Barok Trinity Sütunu 1723 yılında tamamlanmıştır. Kentte bulunan sayısız müze, tüm müze severlerin iştahını kabartacak derecede zengin. Lentos, Ars Electronica Center, Castle Museum Linz, Provencial Galery, Nordico, Military History Collection in Ebelsberg Castle görmenizi tavsiye ettiğimiz kültür sanat mekânlarından yalnızca bazıları. Linz Uluslararası çapta sanat ve kültür festivalleriyle tanınmış bir kent. Tuna Nehri boyunca uzanan “kültür hattı” sanat müzeleri, konser salonları, modern dans sunulan mekânları ve klasik operaya kadar uzanan değişik sahne sanatlarını izleyebileceğiniz mükemmel bir bölge. Haziran- Ağustos ayları arasında kalan dönem Linz Kültür Festivalinin düzenlendiği zaman aralığıdır. Bu dönemde açık hava konserleri, kabareler, tiyatro gösterileri eski kent merkezinde değişik mekânlarda, sokak aralarında ve meydanlarında düzenlenmekte. Yaz aylarında Linz çok hareketli, çok renkli ve çok güzel.

Kentte yapılacak o kadar çok aktivite var ki. Eski kent merkezinde yürüyerek yapabileceğiniz organize turlar, mini trenle yapabileceğiniz turlar, botanik bahçesine yapacağınız ziyaret ve Tuna Nehri üzerinde yapabileceğiniz kültür turları bunlardan bazıları.

Keyifle zaman geçireceğiniz, bol kültür ve sanat görebileceğiniz bir kent olan Linz kenti sizlere müthiş bir tatil vaat ediyor. İyi eğlenceler.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Linz yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Linz şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Linz.
Singapore Airlines, Eurowings Europe, Corendon Airlines Europe, Air Dolomiti, United, eurowings, Corendon Airlines ve Air Canada, Linz yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Mayıs, Linz yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.