Harita

Salzburg Uçak Bileti Fiyatları

Avusturya’nın orta kuzey kesiminde yer alan Salzburg, 150.000 nüfusuyla ülkenin en büyük 4. şehridir. Alp Dağları’nın eteklerinde kurulan kentin tarihi merkezi, çok iyi korunmuş dünyaca ünlü barok mimarisi sayesinde, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmeye hak kazanmıştır. Turizm şehrin en önemli gelir kaynaklarından birisidir.

Salzburg uçak biletinizi alıp Mozart’ın doğum yeri olan bu kültür kendine uzandığınızda, ilk görmeniz gereken yerlerden birisi, tüm klasik müzik sever ziyaretçilerin yaptığı gibi Mozart’ın doğduğu evi ziyaret etmek olmalıdır. Evin bulunduğu dar bir sokak olan Getreidegasse’de mutlaka bir yüyürüş yapmalısınız. Bu sokak, birbirinden güzel tarihi binalarının yanı sıra sokak üzerindeki tüm mağazaların tabelalarının özel olarak ferforje yapılmasıyla ünlüdür.

Salzburg’da ziyaret etmeden dönmemeniz gereken diğer yerler ise, Avrupa’nın en yüksek kalelerinden birisi olan Hohensalzburg Kalesi, 1611 yılında inşa edilen Salzburg Katedrali, görkemli Mirabell Sarayı ve Bahçeleri’dir. Salzburg’un tarihi merkezi olan Alter Martk Meydanı’na uğramalı ve bu meydanda 300 yıldan fazla süredir hizmet veren Cafe Tomasellie’de mutlaka oturmalısınız.

UÇUŞ

Salzburg’a şehre 3 km uzaklıkta bulunan Salzburg W. A. Mozart Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Frankfurt, Vienna, London, Amsterdam, Brüksel ve Dublin gibi Avrupa’nın önemli birçok şehrine tarifeli uçuşlar bulunan Salzburg’a, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları’nın direkt seferleri bulunmaktadır. Ayrıca birçok Avrupalı havayolu ile Salzburg’a aktarmalı olarak ulaşmak mümkündür.

Salzburg’a havalimanından şehir merkezine her 10 dakikada bir kalkan 2 veya 10 numaralı troleybüs hatlarıyla ulaşılabilmektedir. Şehir merkezine yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

BİLMENİZ GEREKENLER

Avusturya’ya giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Ülkeye, Avusturya’dan alınan Schengen vizesinin yanı sıra, başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle de, ilk olarak vize alınan ülkenin ziyaret edilmesi koşuluyla giriş yapabilir. Avrupa Birliği üyesi olan Avusturya’da para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Ucuz Salzburg uçak biletlerini site site dolaşmanıza gerek kalmadan tek platformda 600’den fazla havayolunun ve dünyanın en önde gelen seyahat acentalarının fiyatlarını karşılaştırarak Skyscanner’dan alabilir ve turizm ve sunduğu olanaklar açısından zengin bir kent olan Salzburg’a dört mevsim gidilebilirsiniz. Sıcak havayı ve çeşitli festivalleri görmek istiyorsanız yaz ayları, Noel pazarlarını gezmek ve kayak yapmak istiyorsanız kış aylarını, doğanın en güzel renklerini görmek için de sonbahar ve ilkbaharı tercih edebilirsiniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Salzburg yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.