Harita

Viyana Uçak Bileti Fiyatları

Avusturya’nın başkenti Viyana, sanatın birçok dalıyla özdeşleşmiş, gerek mimari gerekse kültürel açıdan Avrupa’nın en çok ilgi çeken şehirlerinden biridir. Viyana'nın uluslararası Schwechat Havaalanışehir merkezinden 20 km uzaklıktadır. Şehir merkezine her 20 dakikada bir kalkan otobüsle veya S-Bahn treniyle ulaşılabilir. Şehir içi ulaşım metro, otobüs, tramvay ve S-Bahn'larla yapılabilir. Viyana yürüyerek rahatlıkla dolaşabileceğiniz derli toplu bir kent. Şehri bir uçtan diğer ucuna yürümek en fazla bir saatinizi alır. Tarihi kırmızı tramvaylar ring seferleriyle ufak bir şehir turu için en iyi yöntem.

Aziz Stephan Katedrali Gotik tarzıyla şehrin göbeğinde, çok merkezi bir konumdadır. Uzun yıllar boyunca başkent olma özelliğini koruyan şehir saraylarıyla oldukça meşhur. Schönbrunn Sarayında 1400’den fazla oda ve birçok büyük bahçe bulunmaktadır. Mutlaka görmeniz gereken saraya ait bahçelerde, Viyana’nın sanat, edebiyat ve mimarisi kadar ünlü kahvesi ve pastaları eşliğinde kısa bir piknik yapabilirsiniz. Hofburg Sarayı günümüzde müze haline gelmiştir, Habsburg hanedanlığına ev sahipliği yapan bu saray görülmesi gerekenler arasında. Belvedere Sarayı,dünyanın sayılı sanat koleksiyonunu taşıyan Kunsthistorisches Müzesi, birçoğuna göre dünya operasının merkezi konumundaki Staatsoper, opera binası,  ziyaret etmeniz gereken yapılar. Şnitzel ve patates salatasıyla ünlenen şehirde Figlmüller uğramanız gereken mekânlardan. Kraliyet sertifikalı pastaları tatmak isterseniz şehrin en prestijli cafesinin adı : Demel.

Klasik müzik ve saraylarıyla ünlenen bu şehirde Hundertwasser evleri olarak anılan 52 adet daire ve 4 dükkândan oluşan bina rengârenk görünümüyle dikkatinizi çekecektir. 250 adet ağaç ile yeşillendirilen terasları adeta geniş bir bahçeyi hatırlatır.  Sanat galerisi olarak hizmet veren bina turistler ve özgün mimariden hoşlanan kişiler için alternatif bir yapıdır.

Eğer Viyana’nın gündelik hayatına dahil olmak isterseniz mutlaka Naschmarkt’ı ziyaret edin. Bu sabit pazarda cumartesi günleri büyük bir bitpazarı kuruluyor. 2. el kıyafetlere meraklıysanız mutlaka cumartesi günü Naschmarkt’a bir uğrayın.

Skyscanner’dan dilediğiniz zaman dilimi için seçeceğiniz bir bilet sizi çabucak bu şehre ulaştırır. Dünyaca ünlü birçok müzik festivaline ev sahipliği yapan Viyana sokaklarında müzik solumak isterseniz, Skyscanner güvenli, hızlı, ucuz ve pratik.

Viyana ayrıca bir öğrenci şehri, şehrin genç nüfusu gece hayatının bu denli renkli olmasında bir diğer faktör, Avrupa’nın en güvenli şehri unvanına sahip bu kentte sabahın ilk ışıklarına kadar dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

Viyana’da hatırı sayılır bir Türk nüfus yaşamakta, dolayısıyla dönerinden kebabına özellikle geç saatlere kadar açık kalan bu mekânları şehrin birçok noktasında görmeniz mümkün.

En ucuz bilet fiyatlarını karşılaştırın ve düğün pastası olarak da anılan Viyana için uçak biletinizi anında havayolu şirketinin üzerine tıklayarak ayırtın. Skyscanner ile her şey çok kolay. Üstelik ücretsiz!

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Viyana yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.